Jak podpiąc HDD z PC do Xboxa360[BEVS, BEVT, BEAS, BJKT, BEKT, Velociraptor]

Kamilxd

Użytkownik
Użytkownik
No a jak pisze w poradniku ?

,, - Dysk WD z serii:
- WD Scorpio BEVS/BEAS
- WD Scorpio Blue BEVS/BEVT
- WD Scorpio Black BEKT/BJKT
- WD VelociRaptor ''

andygroove

Świeżak
Świeżak
a jak by wrzucic dysk do kieszeni pod usb i zmusic x-boxa do zrobienia tego za nas ? :D

Kamilxd

Użytkownik
Użytkownik
Raczej by to nie zdało egzaminu , chyba że przerobić dysk WD tak jak piszesz na przenośny USB (poprzez kieszeń ) ale tylko na 16 Gb.

michhalek6

Użytkownik
Użytkownik
mozna to zrobic na kazdym windowsie? i czy musze miec jakiegos dobrego kompa by to zrobic i zeby mi sie nie zaciol podczas procesu ?

piotricz

Świeżak
Świeżak
Mój stary HD to "HITACHI 20GB" i kupiłem od kumpla z rozbiurkowego lapka HD HITACHI 160GB chciał bym podmienić te dyski. Wymyśliłem sobie że kiedyś używałem programu "GOST" do robienia kopi dysku. Ten program kopiował dysk blok po bloku myślicie że to by wypaliło?

zrobił bym bin tego małego i wrzucił bym na wielkiego i tylko jak powiększyć następnie partycje?
co ot tym myślicie?

feru

Świeżak
Świeżak
feru wiem, że trochę minęło, ale tylko ci powiem, że możesz ten dysk podłączyć do kompa i Windows sam ci powie, że nie pasuje i zaproponuje naprawę, klikasz i gotowe. Oryginalny plik nie jest ci potrzebny.
No ja go podpinam, ale raczej windows właśnie wykrywa tylko podłączenie dysku.

OK Zrobiłem go w programie do partycji.

master46

Świeżak
Świeżak
Witam Wszystkich!

Xboxa 360 mam od 23.12.2011 więc jestem tu nowy, ale już zajarałem o co chodzi z przeróbką dysku WD3200BEVT więc podzielę się z Wami moim doświadczeniem w tym temacie.

Przerobiłem dysk 320gb kupiony na allegro : DYSK TWARDY WD WD3200BEVT 320GB 2.5 5400 8MB NOWY (2033185725) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
kupiłem również obudowę do niego: NOWA OBUDOWA NA HDD XBOX360 SLiM KOMPLETNA 250GB (2035177025) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
i przyznam szczerze jej jakość zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie (bardzo dobre tworzywo, super spasowane i zero problemu z zapakowaniem dysku do tej obudowy)

Zakupy się udały wysyłka tez szybka więc z uśmiechem na twarzy zaoszczędziłem ok.100 zl

do przeróbki miał mi posłużyć Sony vaio VGN-NS140E ale po kilkunastu próbach dałem sobie z nim spokój, bios w tym soniaku to tylko ustawienie daty i godziny + boot menu i poza tym nic więcej (jakaś masakra) generalnie do przeróbki sie nie nadaje

na drugi ogień poszedł netbook zony Asus Eee Pc 1005ha i tutaj sukces, ale też nie od razu (kilka prób było)
trzeba z nim cholernie uważać przy rozkręcaniu masa śrubek z dwóch stron, klawiaturka i mocno upierdliwa taśma klawiatury oraz taśma nad dyskiem do tego na całym obwodzie są zatrzaski i nie zapomnijcie czasami o śrubce pod klapka ramu i pod naklejką gwarancyjną pod klawiaturą.

Nie będę się rozpisywał jakie kombinacje mi nie zagrały i powtarzał jak zrobić usb startowy (macie w pierwszym poście)

moja metoda:

1. Na usb skopiowałem Hddhackr.exe ver 1.25 i hddss.bin z dysku 320gb
2. Podmieniłem dysk w asusie i odpaliłem przez bootujący usb
3. Wpisałem komendę HDDHACKR F D090 A0 HDDSS.BIN UNDO.BIN
(D090 to mój port kontrolera sata , jak go odczytać macie w 1 poście)
4. Zatwierdziłem dwa razy "y" i gotowe
5. Dysk ładujemy do konsoli
6. Teraz formatujemy go w konsoli, poprosi o nr seryjny (ja przepisałem ten z naklejki z tylu) i gotowe

po tych wszystkich operacjach pokazało ze mam na dysku 293GB wolnego miejsca,

poprzenosiłem wszystkie dane z 3 pendrivów i pamięci konsoli i wszystko już hula z twardziela aż miło

Cziken

Banned
Mam takie pytania:

1. Te dyski wymienione w pierwszym poście podchodzą do slima ?
2. Jakie pojemności działają 60,120,250gb ? tzn. Jaką pojemność dysku mam kupić aby działała.
3. Czy po kupnie takiego dysku WD muszę dokupywać kable, obudowy ? Czy nie są one potrzebne ?
4. Czy takie dyski WD działają tak samo jak te od XBOX'a, taki sam czas ładowania gier itp ? I mogę zainstalować na nie gry itp ?

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
dysk xboxowy to xboxowy nie ma znaczenia phat slim.
Każda pojemność 20,60,120,250,320
3. Nie trzeba
4. Tak samo zmienia się część jego fw (działa identycznie)

Cziken

Banned
Udało się. Zrobiłem innym sposobem niż w poradniku.

sthEn

Banned
Użytkownik
Sukces na WD1600BEVS przy użyciu płyty głównej GA-EP35-DS3L oraz najnowszego HDDHakcr. Bez żadnego problemu.

Dysk fartem miałem już stary w szafie, więc całość kosztowała mnie 30zł za obudowę do slima z Allegro :)

ko0za

Świeżak
Świeżak
Mam dysk toshiba 250 czy da się go przerobić pod xa ? Rozkręcałem swoją obudowe dysku i mam tam samgunga20Gb a podobno tylko wd pasują. Więc jak ?
:)

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Mam dysk toshiba 250 czy da się go przerobić pod xa ? Rozkręcałem swoją obudowe dysku i mam tam samgunga20Gb a podobno tylko wd pasują. Więc jak ?
:)

nie da sie. zmienic.fw tylko wd. chyba logiczne ze m$daje inne dyski

Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk

incoming

Użytkownik
Użytkownik
Witam mam pytanie czy dysk WD 320 GB BUDT Zalicza sie do tych co mozna wgrac softa?? WGRYWALEM DO BEVT Bez problemowo ale BUDT nie wiem. wypowie sie ktoś???

oczywiscie programem Hddhackr

frodo666

Świeżak
Świeżak
Ja dzisiaj przerobiłem WD Scorpio Blue BEVT i podzieliłem na te 3 partycje za pomocą hddhackr 1.3, xbox wykrywa mi niecałe 300GB, czy ten podział na partycje jest konieczny? bez niego wykrywałoby więcej gigabajtów?

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Ja dzisiaj przerobiłem WD Scorpio Blue BEVT i podzieliłem na te 3 partycje za pomocą hddhackr 1.3, xbox wykrywa mi niecałe 300GB, czy ten podział na partycje jest konieczny? bez niego wykrywałoby więcej gigabajtów?
tak ma być

frodo666

Świeżak
Świeżak
a co z emulatorem x'a jedynki? po zamontowaniu dysku zrobił się update żeby kinect chodził, czy aktualizacja wgrała też ten emu czy trzeba jakoś manualnie go zainstalować? nie mam akurat przy sobie gier z jedynki żeby sprawdzić

aori94

Świeżak
Świeżak
Czyli taki przerobiony dysk można podłączyć do nieprzerabianego x'a bez obaw o ban czy cuś, i czy wgl oryginalny firmware konsoli będzie taki dysk wykrywało? Wiem, że leecherowskie pytanie ale wolę się upewnić :)

frodo666

Świeżak
Świeżak
ja wcześniej rok miałem przerobiony dysk 120GB w Xboxsie nieprzerabianym non-stop online i żadnych kłopotów nie miałem

sthEn

Banned
Użytkownik
A mi właśnie mój WD1600 zdechł... od kilku miesięcy już działał "dziwnie".

Do góry Bottom