Jak poprawić chłodzenie

gangster6669

Użytkownik
Użytkownik
Witam ten temat był już naruszony lecz ja chciałem podzielić sie tym jak ja poprawiłem chłodzenie. Kupiłem ten śmieszny cooler podłączany z tyłu konsoli i było wszystko ok poprawa była widoczna lecz gdy przyłożyłem dłoń do obudowy w miejscu gdzie jest radiator od procka to było lekko ciepławe lecz na pewno nie jak kiedyś. Po jakimś czasie zaczęło mnie wkurzać że głośno chodzą i zacząłem kombinować jak podłączyć dodatkowe wiatraki w środku konsoli w końcu zauważyłem ze oryginalne wiatraki coś sie wolno kręcą wiec postanowiłem sprawdzić napięcie wychodzące na te wiatraki i okazało sie ze zamiast 12v było 5v. Znalazłem na płycie głównej zaraz przy wtyczce zasilającej miejsce gdzie jest 12v odciąłem wtyczkę od wiatraków oryginalnych i podłączyłem w te miejsce. Po skręceniu konsoli i odpaleniu jej wiatraki chodziły znacznie szybciej i odprowadzały powietrze dużo lepiej niż cooler kupiony przeze mnie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę porobić foty miejsca gdzie przylutowałem przewody. Konsola teraz chodzi trochę głośniej ale na pewno ciszej niż z coolerem.
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Wrzuć foty i napisz mini tutorial na pewno komuś się przyda!
 

gangster6669

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

A wiec tak rozkręcamy konsole, szukamy wtyczki od wiatraków, włączamy konsolę i przykładamy miernika przewody do czerwonego i czarnego przewodu we (wtyczce wiatraków) w moim przypadku miernik pokazał 5v to samo robimy z przewodami brązowym i niebieskim tam też pokazało mi sie 5v. Następnie odkręcamy płytę główną i szukamy miejsca gdzie jest 12v dla ułatwienia daje fote z tym miejscem zaraz pod wtyczką zasilającą tam należy przylutować przewody oczywiście czarny to ( - ) a czerwony to ( + ). Gdy już przylutujemy przewody wkładamy płytę na swoje miejsce i przykręcamy ja. Ucinamy wtyczkę od wiatraków (przynajmniej ja tak zrobiłem wy możecie zrobić to jak wam sie podoba) i łączymy czarny przewód z niebieskim i brązowy z czerwonym następnie łączymy razem ze soba przewody od płyty z tymi od wiatraków czerwony od płyty łączymy z połączonymi wcześniej czerwonym i brązowym a czarny od płyty łączymy z połączonymi wcześniej czarnym i niebieskim i mamy podłączone już wiatraki z napięciem 12v. Teraz wszystko składamy ja ukryłem te przewody pod tunelem wy możecie zrobić inaczej.

Jak będą jakieś pytania to pisać na gg.


PS. nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia podczas montażu ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!
 

Kruchy

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Ja wolałbym zmniejszyć jak najbardziej obroty wentylatorów żeby były w miarę ciche ;)
 

Ralfie

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Co myslicie o czyms takim..jest to na usb http://allegro.pl/show_item.php?item=285868972&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.
nadaje sie tylko gdy kosnolka lezy ale chyba poprawiloby chlodzenie 8)
 

Philips84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

nie wiem jak na konsolce ale ja to mam przy laptopie i obniza temp o ok bodajze 12 stopni ale nie jestem pewny :D ale w kazdym razzie mniej sie komp grzeje u mnie np. na crysis albo wiedzminie czy nfs pro shicie ;D
 

sarinek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

najlepsze to poprostu otworzyc bude. gdy x jest przerobiony to i tak nie mamy srobek wiec mozna bez problemu trzymac otwarta;]
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Już wolę odgłos włączonego odkurzacza...
 

Kruchy

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak poprawić chłodzenie

sarinek napisał:
najlepsze to poprostu otworzyc bude. gdy x jest przerobiony to i tak nie mamy srobek wiec mozna bez problemu trzymac otwarta;]
Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie po przeróbce śrubki trafiły na miejsce ;) otwarta obudowa nie będzie tak dobra jak wymuszony prawidłowy obieg ;)
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Uwaga! Czytałem że ponoć po tym zabiegu M$ banuje konsole :eek:
 
P

Piri001

Guest
Odp: Jak poprawić chłodzenie

A za co m$ nie banuje ? Niedlugo bana bedzie mozna dostac za nieuzywanie windowsa (oryginalnego ).
 

Acer4ever

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

To jakiś absurd ;) to ze wykrywają flashe to nie znaczy ze zmianę napięci na chłodzeniu też wykryją :eek:
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Wszystko to plota, banują TYLKO za gry!!. chłodzenie, napięcie itd. to tylko wielka plota...
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Acer4ever napisał:
To jakiś absurd ;) to ze wykrywają flashe to nie znaczy ze zmianę napięci na chłodzeniu też wykryją :eek:
Chodzi o to że już powykrywali i mase osób pobanowali, ale później tych niesprawiedliwie odbanowali
 

cris14

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

To czytałeś chyba jakieś kiepskie informacje. Jakim prawem mogą cie zbanować za to że niechcesz zeby konsolka Ci sie przegrzewała ??? ???
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

cris14 napisał:
To czytałeś chyba jakieś kiepskie informacje. Jakim prawem mogą cie zbanować za to że niechcesz zeby konsolka Ci sie przegrzewała ??? ???
Takim, że M$ coś nie pasiło i pobanował. A info jest ze znanych serwisów dla graczy. Ale mikromientcy odbanowali już większość tych konsol i raczej na dzień dzisiejszy nie ma mowy o banie za coś takiego
 

wahol

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Tez czytałem o tym że można dostać bana za modyfikacje w konsoli
ban wskakuje po wykryciu zmian w napięcia :-\ a ile w tym prawdy

gangster6669 wydaje mi się że zmiana z 5v na 12v jest nie potrzebna
bo z tego co zauważyłem to konsola czym bardziej się grzeje tym wiatraczek szybciej się krecie a co za tym idzie napięcie na wiatraku samo wzrasta do max 12v
 

gangster6669

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Racja to lecz ja mam starą wersje konsoli i u mnie na początku napięcie na wiatraki to było stałe 5v dopiero któryś update z kolei załatwił sprawę i poprawił ten błąd.
 

Robciq

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak poprawić chłodzenie

Co sądzicie o tym coolerze? Warto go kupić? Pomaga chociaż trochę w zapobieganiu 3roda?;p
 

MrCybucH

Użytkownik
Użytkownik
no właśnie nie wiem myślę ze ja kupie cos takiego i myślę ze dam wiatraczek cos takiego
http://images48.fotosik.pl/62/c25ed3bb5ec4c1c9med.jpg

ALE NIE WIEM JAK TO ZROBIC :[
 

Do góry Bottom