Xbox One Jak wyłączyć grę i dlaczego prosi o płytę?

matrosbum

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wiem że moje pytania wydają się być śmieszne ale dopiero od paru dni jestem posiadaczem konsoli :)

1) Zauważyłem, że w większości gier, nie ma opcji "wyjdź" "zakończ" itd. Wtedy naciskam na padzie znaczek XBOx.a i wychodzę do głównego menu konsoli. Czy to normalne, że tak się wychodzi z gier? one nie pracują potem w tle jak na PC?

2) Jeżeli zainstalowałem np. fife z płyty, to dlaczego za każdym razem przed uruchomieniem tej gry, muszę włożyć płytę?? Mam rozumieć że gra jest wczytywana z płyty?? Czy potrzebuje jej tylko do weryfikacji?
 

MirBar

Banned
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie jestem wyjadaczem ale mogę powiedzieć że w przypadku:

1. Tak możesz wyjąć z gry, później możesz wcisnąć mały guziczek z prawej strony xbox - nie wiem jak się nazywa kiedyś to był chyba start i tam znajdziesz kilka opcji dla danej gry między innymi Zakoncz - wtedy nie będzie działać w tle.

2. Płyta daje uprawnienia - licencje - bez niej nie zagrasz dlatego między innymi można odkupować używane gry bo wiadomo że będą ci działać a pierwszemu właścicielowi już nie.
 

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
one nie pracują potem w tle jak na PC?
Pewnie, że chodzą w tle.

Z pamięci ciężko napisać, szczególnie że przyciski są bez nazw, ale robi się to przy pomocy start i select (układ z Playstation), na Xbox są to też po środku:
a) z gier X360 wychodzi się chyba wciskając oba i wybierając opcję
b) z gier X1 chyba najeżdża się na grę, wciska prawy (?) i z opcji wybiera zakończ.
"Chyba" głupio brzmi, ale robię to automatycznie nie patrząc na pada.
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Czy potrzebuje jej tylko do weryfikacji?
Na płycie jest licencja... i bez niej nie odpalisz gry... musi być weryfikacja... potem gra leci z hdd.
 

Do góry Bottom