Jak zagrać na XBL?

griszamen

Użytkownik
Użytkownik
Witam, jestem kompletnie zielony w tym temacie i proszę o pomoc. Trochę szukałem po forum ale nie mogłem znaleźć informacji. A chodzi mi o to, jak konkretnie na Live wybierać miejsce do grania? Może inaczej: jak wybrać opcje np. stopnia zaawansowania graczy, czy jest np. opcja grania z Polakami? Po wybraniu w grze multiplayera na Live pojawia się masa opcji do wyboru, co one dają/znaczą? Coś na razie wybieram na chybił-trafił, ale nie wiem co to znaczy, nieraz sam na jakiejś mapie jestem, albo mnie z jakiegoś powodu nie wpuszcza...

Najlepiej jakby mi ktoś wytłumaczył na konkretnym przykładzie: np. COD3, COD MW1, Halo 3, Gow2. Co po kolei wybrac? Chyba że jest to gdzieś opisane, to będę wdzięczny za linka.
 
Po pierwsze w Polsce nie ma LIVE . Więc musisz zmienić region w opcjach konsoli na inny przed rejestracją . Co do gry np. z polakami to raczej się nie da , chyba że masz znajomych lub jakiś klan i ich zaprosisz do gry . Inaczej konsola dołączy cię do losowej rozgrywki . Jaka "masa opcji" ? W jakiej grze ? Co do gry online jest kilka/kilkanaście trybów rozgrywki np. Deathmatch , team deatchmatch , search and destroy i sporo innych . Jak nie wiesz co znaczą te określenia to przetłumacz sobie w google lub po prostu zagraj to zobaczysz na czym rozgrywka polega . Jeśli nie możesz dołączyć do rozgrywki to może jest już full zestaw graczy .
 

griszamen

Użytkownik
Użytkownik
Kolego sheepfuckerze, dziękuję za pomoc. Z Twojej odpowiedzi dowiedziałem się, że:
-mogę wybrać różne tryby rozgrywki, nie grałem w multi więc nie wiem co który oznacza, ale tu już sobie poradzę i się dowiem
-można grać ze znajomymi lub ze wszystkimi (rzeczywiście, było coś o 'friends'), ja ich na razie nie mam więc wiem już co tu wybrać... ale czy można jeszcze jakoś zawęzić krąg graczy z którymi chcę się zmierzyć?
-są jakieś klany - ale co to, jak się do nich zapisać, i czy warto - tu bym potrzebował więcej info

Co do tych opcji które budzą moje wątpliwości, to wieczorem będę przy konsoli i napiszę o które chodzi.
 
Co do klanów to zajrzyj tu : http://xboxforum.pl/klany-f145/
 

a1el

Świeżak
Świeżak
Czyli zmienić kraj na np UK przed rejestracja w LIVE?
Co za bezsens, nie rozumiem tego całkowicie dlaczego w Polsce niema LIVE?
I to że nie ma w polsce uslugi mam jakieś mniejsze możliwości w sieci?(podłaczając się pod inny kraj)
I czy podłanczając się pod inny kraj jest to legalne? Nie dostane bana?
 

niutek94

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Phi co wy?? Ja mam xbox life i jestem w polsce:)
Ziom który mi przerabial klocka od razu zainstalowal mi xbox life. Mozna normalnie grac Tylko jest mało graczów.
A co do tego jak grac na xbl to zależy od gry np Gta 4 aby wejsc na mp to musicie poszperać w telefonie w kalu masz chyba w menu w multiplayer Tak samo jak w kompani braci 3. Poszukaj w help na menu w grze.
 

griszamen

Użytkownik
Użytkownik
Czyli zmienić kraj na np UK przed rejestracja w LIVE??
Ja nie zmieniałem, tylko przy rejestracji podałem UK.
Co za bezsens, nie rozumiem tego całkowicie dlaczego w Polsce niema LIVE?
Nie ty jeden tak uważasz, ale na ten temat napisano już wiele...
I to że nie ma w polsce uslugi mam jakieś mniejsze możliwości w sieci?(podłaczając się pod inny kraj)
Tak, choćby to że wszystko tam jest w obcym języku (a Polacy nie gęsi...). Ale gra się podobno normalnie.
I czy podłanczając się pod inny kraj jest to legalne? Nie dostane bana?
Legalne - niekoniecznie, ale konsekwencji nie będzie. M$ wie i akceptuje to, że Polacy grają z kont rejestrowanych w innych krajach.
 

TomalasPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Było tyle razy na forum....
gold, konto na stany zjednoczone(przykładowo) i jedziesz
 

kj5

Użytkownik
Użytkownik
Takie farmazony co poniektórzy piszą że sie w głowie nie mieści.
Zacznijmy że w polsce nie ma oficjalnie LIVE, więc aby się zarejestrowac musisz zmienic region konsoli na USA/UK i zarejestrować sie na ktorys z tych krajow.
W różnych grach masz rozne tryby, w codach sa to zazwyczaj FFA, TDM, SnD, Domination oraz HQ.
W innych grach jest to inaczej, czytaj w instrukcji od gry lub na necie.
Aby grac na multi musisz miec wykupiona subskrypcje gold.Kosztuje ona ponad 100 za 13 miesiecy.Dostajesz mozliwosc gry na multi oraz pare innych przywilejów.
Chyba opisałem dostatecznie.Jakieś pytania? gg lub forum
 

Do góry Bottom