Jak zrobić dodatkowy profil gracza na xbox one s ?

janek1968

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
witam

Tak ja w temacie, mam z tym problem. Chciałem zrobić dodatkowe profile na trójkę dzieci.

Niestety oficjalna instrukcja ze strony Microsoft nic nie daje , ponieważ u mnie w panelu ustawień nie ma pozycji Rodzina.

  • Naciśnij przycisk Xbox , aby otworzyć przewodnik.
  • Wybierz pozycję Zaloguj się, przewiń w dół i wybierz swoje konto, aby się zalogować.
  • Po zalogowaniu się naciśnij przycisk Xbox, aby otworzyć przewodnik.
  • Wybierz kolejno pozycje System > Ustawienia.
  • W obszarze Konto wybierz pozycję Rodzina. W tej sekcji są widoczni wszyscy aktualni członkowie Twojej rodziny.
  • Wybierz pozycję Dodaj do rodziny.
  • Wybierz profil dla osoby, którą chcesz dodać, a następnie naciśnij przycisk A na kontrolerze

Mogę dodać tylko nowe konto , poprzez nowy adres emial , a mi nie o to chodzi.
Na poprzedniej konsoli xbox360 nie było z tym żadnego problemu. Czyli jak dodać nowego członka Rodziny ? Powyższa instrukcja nie sprawdza się , no może coś źle robię .

Pozdr
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Musisz utworzyć nowe konto, inaczej tego nie ogarniesz. Dopiero później możesz grzebać w ustawieniach konta każdego dziecka żeby ustawić w co może grać, a w co nie itd.
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Zrobić nowe konta dla każdego dzieciaka pamiętać o poprawnej dacie urodzenia i potem w tej zakładce się to wyświetli...
 

janek1968

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To trochę upierdliwe. Podejrzewam ,że podczas tworzenia konta wpisałem datę urodzenia mojego nieletniego syna i dlatego nie mam jakby możliwości dodania profili dzieci. Choć nie jestem tu pewien czy tak było. Ja na tym koncie płaciłem już moją kartą kredytową , więc muszą to widzieć jako osoba pełnoletnia. Tak czy siak tej opcji rodzina teraz nie mam. Jeżeli założę nowe konto to czy te wszystkie osiągnięcia w grach przejdą na te nowe konto ?
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
O czym Ty piszesz? Nie masz opcji Rodzina, bo nikogo nie dodałeś. Masz opcję żeby dodać konto podając mail i właśnie to musisz zrobić. Nie da się stworzyć konta dziecka nie podpinając go pod konto osoby dorosłej więc datę na pewno wpisałeś dobrą.
 

janek1968

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No nie wiem czy się dobrze rozumiemy , no może ja tego nie kumam. Otóż ja już mam na tej konsoli jedno swoje konto na którym grają moje dzieci.
Mój najstarszy syn doszedł do wniosku żeby utworzyć trzy niezależne profile dla nich. Chodzi o to żeby sobie wzajemnie nie mieszali w jakimś tam osiągnięciach. Ja z tego głównego mojego konta nie mogę utworzyć dodatkowych profili dla trójki dzieci . Nie rozumiem tego, dla mnie to bez sensu tworzyć trzy dodatkowe nowe konta z jakimiś trzema nowymi adresami email po to żeby osiągnąć ten prosty cel.
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
To jedyna opcja. Oczywiście konta dla dzieci będą zaczynały od zera, bo osiągnięcia są tylko Twoje.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No nie wiem czy się dobrze rozumiemy , no może ja tego nie kumam. Otóż ja już mam na tej konsoli jedno swoje konto na którym grają moje dzieci.
Mój najstarszy syn doszedł do wniosku żeby utworzyć trzy niezależne profile dla nich. Chodzi o to żeby sobie wzajemnie nie mieszali w jakimś tam osiągnięciach. Ja z tego głównego mojego konta nie mogę utworzyć dodatkowych profili dla trójki dzieci . Nie rozumiem tego, dla mnie to bez sensu tworzyć trzy dodatkowe nowe konta z jakimiś trzema nowymi adresami email po to żeby osiągnąć ten prosty cel.
Ale w czym Ty widzisz problem? Wg mnie najlepszą opcją jest to co Ci syn proponuje. Wtedy każdy ma swoje oddzielne zapisy stanów gier, swoje osiągnięcia itd. 10min roboty, a robisz z tego wielki problem :)
 

janek1968

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To nie tak że robię jakieś problemy , ale uważam że jest to po prostu do kitu. Jeżeli mam główny login to powinno wystarczyć. Do tego w prosty sposób dodaję imiona dzieci i po sprawie . Każde dziecko gra pod swoim imieniem. Tak było na konsoli xbox360. A teraz muszę zakładać na jakimś outlooku nowe lipne adresy emiail dla każdego dziecka , potwierdzać to hasłami i co gorsza zapisać sobie trzy następne adresy i hasła i to pamiętać. Taką obsługę to powinno się upraszczać a nie komplikować. Obecnie to jest dużo mocniej pokomplikowane. To nie jest żadne marudzenie , po prostu tak powinno być i tyle.
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A dla mnie jest to świetne rozwiązanie. Za pomocą tych kont moje dzieci logują się też na swoich laptopach. Mam pełną kontrolę nad tym do czego wykorzystują konsolę i komputery. Jak córka jedzie do koleżanki na weekend to na jej konsoli loguje się na swoje konto i ma swoje osiągnięcia i zapisy gier. Dzięki temu, że moje konto jest wylogowane, a dzieci nie znają hasła nie zrobią nic głupiego, np. nie wyczyszczą mi konta kupując gry.
 

dziczek1611

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a jak to się ma do x box live gold musze wykupywac dla kazdego konta
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
a jak to się ma do x box live gold musze wykupywac dla kazdego konta
Kupujesz na jedno konto, ustawiasz je jako konsola domowa i wszystkie profile na tej konsoli mogą z tego korzystać.
 

dziczek1611

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupujesz na jedno konto, ustawiasz je jako konsola domowa i wszystkie profile na tej konsoli mogą z tego korzystać.
ale muszę każdemu konto założyć?
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
ale muszę każdemu konto założyć?
Tak, jak chcesz żeby każdy miał swoje to tak.
 

dziczek1611

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak, jak chcesz żeby każdy miał swoje to tak.
dziękuje kolego
 

Do góry Bottom