Jaka nagrywarka IBM ?

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
Witam, mozecie polecic jakas nagrywarke z IBM ? Czy jesli kupie taka np: LITEON x24 iHAS124-19 B iHAS 124 +NERO XBOX360 MOD (2039348207) - Aukcje internetowe Allegro to juz bez problemu nagram gry typu Forza 4, Battlefield 3, NBA 2k12 i reszte ktore wymagaja IBM ? A moze sa lepsze w tej cenie ? Pozdrawiam
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
możesz brać jak Ci nie szkoda stówki, wartość tej nagrywarki to 65 pln około bez wgranego softu... wszystkie te lite-ony to to samo, miałem 124b scrossflashowaną na 524b, później 624b. Różnic nie ma specjalnie, chyba że Ci zależy na bajerach typu labelfalsh, smarterase, lightscribe... jeśli nie to najlepszym wyborem jest zakup nowej 124b crossflash do 524b i dopiero później wgranie LT-MAX. 524b da Ci tą opcję że nagrasz każdą płytę bez zmiany id i takich tam zabaw, a więc w skrócie nagrasz każdą grę na dowolnej płycie nie muszą być to verbatimy.
 

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
A trudne jest wgranie tego softu ? Chyba wole dac te 3-4 dyszki drozej i nic juz nie grzebac :D I w ogole to chodzi o soft IBM czy lt 2.0 ? Bo lt 2.0 juz mam wgrana w konsoli. A co do plyt, to chyba najlepiej mimo wszystko nagrywac na verbatimach bo podobno inne rozgrzewaja laser do wyzszej temperatury ?
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
Wgranie softu nie jest trudne. Oczywiście zależy to z czyjej perspektywy. Jeśli nigdy nie aktualizowałeś BIOSu albo nie wgrywałeś fw do napędu to może być to dla Ciebie nowość, ale stopień trudności jest 1/10 poza tym w teorii nie da się nic zepsuć ;) Chodzi o IBM, lt dla konsol, ixtreme burner max dla nagrywarek lite-on ihas 124b-624b.

Powiem Ci że to ostatnie zdanie mnie trochę rozbawiło, a czym zmierzyć temperaturę lasera w nagrywarce ? Jednak żeby nie zostawić tego pytania bez odpowiedz - w nagrywarce masz eeprom (którego pod żadnym pozorem nie można ruszać chyba że masz backup), w eepromie masz zapisane różne informacje ale nas interesuje tylko jedna tzw. factory laser set data calibration- czyli nagrywarka sama automatycznie dopasowuje optymalną moc kalibracji lasera względem nośnika - każda nagrywarka ma inny eeprom i w każdej moc kalibracji jest zapewne inny - świadczyć o tym może fakt, że eepromy nawet z tych samych modeli nagrywarek nie będą pasować na przemian, są to unikalne informacje właściwe tylko dla właściwej nagrywarki. Podsumowując, trudno przynajmniej mi się zgodzić z tą tezą o temperaturze lasera bo jaka ona by nie była jest bezpieczna dla nagrywarki. ;)
 

Do góry Bottom