Jaka wersja konsoli?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

waldirama

Użytkownik
Użytkownik
Według tego screena mam Xenona, ale którą wersję Arcade, Elite czy Premium? Arcade chyba odpada, bo mam HDD, zasilacz mam 203W, a data produkcji to 2009-12-18, więc trochę to w sumie dziwne,bo ten Xenon jest najstarszy według tego obrazka, który podałem na początku?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Na bank tam pisze MFR a nie ma czasami Service Date??
Może ktoś podmienił obudowę, sprawdź numery seryjne konsoli.
 

zmp3

Świeżak
Świeżak
Na początek sprawdź nr seryjny w menu systemowym, na tylnej obudowie i pod klapka na usb, powinien się wszędzie zgadzać. Podaj 5 ostatnich cyfr nr seryjnego z menu systemowego, i po tym potwierdzimy ci jaką masz datę produkcji oraz który model co do wersji zawsze jest problem z ustaleniem.
 

waldirama

Użytkownik
Użytkownik
5 ostatnich cyfr nr seryjnego: 91005

w tych trzech podanych miejscach jest ten sam numer.
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
5 ostatnich cyfr nr seryjnego: 91005
Rok 2009 , 10 tydzień roku, czyli marzec , wyprodukowany w Chinach.
http://xboxforum.pl/sprzet-11/tutorial-jak-po-numerze-seryjnym-rozpoznac-date-produkcji-81613/

Zrób zdjęcie tyłu Twojej konsoli, gdzie są numery i gniazda i wrzuć na forum.
 

waldirama

Użytkownik
Użytkownik
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Jak byk pisze SERVICE DATE. Masz starego xenona i to po naprawie w M$.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

nvg

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Przepraszam że się wtrącę, ale mam pytanie co do konsoli która jest do sprzedania w okolicy. Jaka może być w tym płyta? Tutaj zdjęcie tyłu konsoli
Nie mam pojęcia jaki to jest Xbox, ale ma srebrną tacke, lecz nie ma wejścia HDMI. Wygląda na to że jest to Premium a co do płyty to przypuszczam iż jest to Xenon lub Opus. Cena to 350zł
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Xenon

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

nvg

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
kupować raczej nie warto?
 

kamil90

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nein !
Za około 400 zł możesz wyczaić już jakąś używaną Slimkę lub Jaspera.
 

TheOFF

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie kupuj. Padnie po kilku dniach.
Lepiej kup Jaspera. Bezawaryjna wersja Phatów.

Nie chcę robić nikomu reklamy, ale kilka chwil temu jeden użytkownik forum wrzucił ciekawą ofertę na giełde...

http://xboxforum.pl/sprzedam-46/xbox-360-produkcja-od-wrzea-nia-2008-cpu-65nm-gpu-65nm-hdmi-tak-zasilanie-175w-60gb-lt3-0-duzo-gier-194975/#post1374140

Dobry zestaw, moim zdaniem.
 

waldirama

Użytkownik
Użytkownik
Jak byk pisze SERVICE DATE. Masz starego xenona i to po naprawie w M$.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
czyli xenon z marca 2009,a w grudniu tego samego roku naprawa? a to czy Arcade (chyba nie), Elite czy Premium to już się nie ustali z tych danych, które podałem?
 

dragon1493

Banned
Arcade lub Core sa biale i maja biala tacke, brak dysku lub 20gb
Premium jest bialy i ma srebrna tacke, dysk 60gb
Elite jest czarny i ma srebrna tacke, dysk 120gb

Jezeli cos pomylilem to prosze poprawic :)
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Mylisz się. Xenony były produkowane 2005-2006 rok. A ten egzemplarz o który pytasz w Grudniu 2009 naprawiany był w Serwisie M$ bo pisze jak byk SERVICE MFR.. czyli data kiedy była w serwisie. Gdyby nie była serwisowana to rzeczywista data produkcji oznaczana jest MFR DATE zresztą to nawte było by nie możliwe aby MFR DATe było z 2009 a płyta główna XENON, ponieważ od lipca 2007 już Xenonów nie produkowali, więc z ten czas musiał by być wałek z Obudową a raczej naklejką.

Ewidentnie siedzi tam XENON a tych konsol z tą płytą unikać szerokim łukiem.

Z grubych konsol kupuj tylko JASPERY czyli te co mają zasilacz 150W
 

waldirama

Użytkownik
Użytkownik
może i masz rację, że jakiś wałek z tymi naklejkami, ale jak wytłumaczyć, że w danych systemowych również jest ten numer, który wskazuje na produkcję konsoli w marcu 2009?

co do omijania xenonów to powiem tak, jakiś rok temu moje dzieci dostały w prezencie konsole od wujka, była z 2006, dałem ją do przeróbki, pośmigała z 3 m-ce i zaczęła fiksować (migające czerwone diody), oddałem ją tam gdzie została kupiona, stwierdzili,że nie opłaca się naprawiać, oddali mi ją i zaproponowali tą co mam za 150 zł, data wskazywała, że jest 3 lata młodsza, więc uznałem, że to dobra okazja (wtedy nie wiedziałem w ogóle, że jest tyle wersji konsol) i ją wziąłem, dzieci grają już na niej ponad pół roku i nie ma z nią żadnych problemów (pomijam temat filmów, który poruszyłem w innym temacie na forum), więc myślę, że na moje potrzeby jest wystarczająca (bynajmniej na tą chwilę).
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Stary nie czytasz ze zrozumieniem. PRZECZYTAJ jeszcze raz i jeszcze raz. JAK NIE ROZUMIESZ TO MASZ PROBLEM.
Dla pogłębienia wiadomości poczytaj sobie to Xbox 360 – Wikipedia, wolna encyklopedia szczególnie zakładkę"Wersje sprzętowe" wyjasni tobie to wszystko włącznie z różnicami oraz PODPUNKT "Problemy techniczne" a wtedy dowiesz się że masz pierwszą z pierwszych konsol a jednocześnie najbardziej awaryjną, więc ja bym określił twoją konsolę jako MINA, może jeszcze podziałać dzień, tydzień a może i miesiąc, jednak pół roku jej dam jeszcze max.

Jak pisałem w wcześniejszym poście "Ewidentnie siedzi tam XENON a tych konsol z tą płytą unikać szerokim łukiem." A wałka z naklejką nie ma bo Produkcja XENONów to maxymalnie Czerwiec 2007 ponieważ od Lipca 2007 produkowali już kolejną generację płyt ZEPHYR i były z HDMI i jednocześnie wersję poprawioną choć i tak wadliwą nadal, ale w Grudniu 2009 ten Xenon padł i pewnie jeszcze resztką gwarancji poszedł na serwis M$, w ten czas serwis M$ wymienił płytę też na XENON oraz zmienił naklejkę z Napisu MFR DATE na SERVICE DATE bo tak robią kiedy jest u nich konsola na serwisie i przebili numer seryjny na date kiedy została ona naprawiana czyli 10 tydzień 2009 i tym co teraz masz na naklejce oraz w Danych systemowych.

P.S sorki wszędzie pisałem o grudniu 2009 ale mowa wszędzie oczywiście była o Marcu 2009

A tak się rozpoznaje w 100% jaką masz konsolę (werję płyty) po gnieździe zasilania konsoli
https://www.google.pl/search?q=xbox360+power&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=LFFtU-m5C4Kf0QXnlYCgDw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=614#facrc=_&imgdii=_&imgrc=5YIODyXFwkINCM%3A;cM6GpHpBjY0ApM;http%3A%2F%2Fkingmods.nl%2FPlaatjes%2520folder%2FXbox360%2520motherboard%2520power%2520connector%2520identification.jpg;http%3A%2F%2Fkingmods.nl%2F%3Fx360-rgh%2C1;877;385
 

waldirama

Użytkownik
Użytkownik
dzięki za wszystkie odpowiedzi, temat można zamknąć.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom