Jaki dysk do x360?

rtv2500

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem dysku 120 GB do xbox`a 360 i mam pyanie czy kupić oryginalny Microsoftu czy może komputerowy? Czym one się różną, bo różnica w cenach jest ogromna (oryginalny 480 zł, komputerowy 250 zł)? Opłaca się ten komputerowy czy jest o wiele wolniejszy niż ten oryginalny? Dzięki za pomoc. Pozdro :)
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Cena jest ogromna ponieważ MS nalicza sobie ogromną marżę za oryginalne dyski, które w rzeczywistości kosztują ich grosze. Dyski "komputerowe" różnią się jedynie firmą produkującą dysk(WD) oraz tym, że posiadają ten sam SS.bin czyli teoretycznie są wykrywane przez MS jako nielegalne. MS jak na razie nic z tym nie robi. Dyski komputerowe nie są w żadnym stopniu wolniejsze od tych oryginalnych.
 

eXtrim

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli masz dysk (20gb/60gb) to kupuj oczywiście sam dysk bez kieszeni. Musisz pamiętać, by był to koniecznie dysk WD z serii BEVS. Następnie postępujesz zgodnie z instrukcją i hula pod x'em jak oryginalny od MS. Gdy jednak nie masz kieszeni(starego dysku), niestety musisz zainwestować w oryginalny dysk z kieszenią od MS.
Dysk komputerowy w niczym nie ustępuje temu od MS.
Dodam jeszcze tylko, że MS nie prowadzi sprzedaży samych kieszeni, czasami (rzadko bo rzadko) zdarzają się na Allegro aukcje z kieszeniami z demontażu popsutych konsol.
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
ja kupiłem dysk od kolesia z Angli. Dałem za niego 50zł i dysk śmiga aż miło. (oczywiście chodzi o dysk komputerowy). Wcześniej miałem 20 GB, teraz mam 120 GB i szczerze nie widze różnicy w prędkości ich działania.
 

rtv2500

Użytkownik
Użytkownik
A co sądzicie o tym dysku? http://www.allegro.pl/item514481276_kompletny_dysk_120_gb_do_xbox_360_wawa_kieszen.html
Jak to jest wkładam do konsoli i już chodzi czy trzeba jeszcze coś konfigurować? A co z banami, bo gdzieś czytałem że M$ banuje za takie dyski... ? A żeby wgrać nowy dashboard to można na kartę pamięci czy jak? Dzięki za pomoc
 

Michalek1911

Świeżak
Świeżak
Siema! Czy dysk WD "Scorpio WD800BEVS" będzie działał z Xboxem? Jeżeli tak to może służyć jako 60GB czy 20GB?
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Będzie działał, ale jako 20GB ponieważ jeszcze się nie spotkałem z hddss.bin z dysku 60GB. Jak takowy już jest dostępny to może służyć jako 60GB.
 

dawidplum

Świeżak
Świeżak
Witam chciałem sobie wymienić dysk 20gb na 250gb i mam pytanie czy ten dysk spasuje:
SUPER WD 250GB SATA - 12 MIESIĘCY GW/FV (1409309220) - Aukcje internetowe Allegro
obecnie mam 20gb i chciałem wsadzić do tej obudowy 250gb a się zabardzo na tym nie znam......
 

neCro

Użytkownik
Użytkownik
Witam chciałem sobie wymienić dysk 20gb na 250gb i mam pytanie czy ten dysk spasuje:
SUPER WD 250GB SATA - 12 MIESIĘCY GW/FV (1409309220) - Aukcje internetowe Allegro
obecnie mam 20gb i chciałem wsadzić do tej obudowy 250gb a się zabardzo na tym nie znam......
Na forum masz odpowiedz na Twoje wszelkie watpliwosci :)
 

adrcyg

Użytkownik
Użytkownik
Tak możesz tylko jeszcze będziesz musiał trochę pokombinować (opis co trzeba zrobić jest na forum) . Zaraz sam kupie ten dysk ;)
 

dawidplum

Świeżak
Świeżak
ale czy jak go podmienię do obudowy po 20gb trzeba jeszcze coś z nim zrobić czy już będzie chodził normalnie...???
 

adrcyg

Użytkownik
Użytkownik
[Xbox 360] How to hack a 250gb sata drive to work in the Xbox 360 and Xbox 360 Slim
zrób tak jak w tym poradniku zanim go włożysz do obudowy
 

Ino

Użytkownik
Użytkownik
Witam! Mam pytanie. Czy taki dysk:
Dysk WD Scorpio Blue, 2.5'', 250GB, SATA/300, 5400RPM, 8MB cache
WD2500BEVT
jest kompatybilny z Xbox 360 Premium? Chcę kupić nowy dysk 250gb do konsoli i zastanawiam się, czy ten będzie dobry :) A i czy taki zwykły kabelek do transferu danych (tzw. Microsoft Xbox 360 Data Transfer Cable) będzie dobry? :D Bo cośtam kiedyś słyszałem, że 20 gb 60 i 120 maja takie samo wejscie, ale o 250 nic nie bylo mowy i sie zastanawiam, czy do 250gb jest jakies oddzielne coś czy coś :D:D A i mam dysk 20 gb i zamierzam zmienic na 250. :E
 

Tomnus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ja mam 120 i moge szczeże go polecić niec się mi nie psuje (mam konsole 2 lata)
 

Ino

Użytkownik
Użytkownik
Mam kolejne pytanie. Czy po zakupie nowego dysku jego zamontowanie będzie łatwe? :D Mam na myśli, czy wystarczy włożyć go do tej tzw kieszeni i wszystko bedzie cacy, czy trzeba bedzie cos kombinować w ustawieniach itp? :)
 

Do góry Bottom