Jaki dysk kupić?

kiro67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Posiadam xbox'a 360 slim na płycie corona z przeróbką rgh. Obecnie wyjąłem z obudowy stary dysk 20gb od fata i włożyłem go bez obudowy do xbox. Jednak przymierzam się do zakupu lepszego dysku(500gb) i tu mam kilka pytań.
1. Czy każdy dysk 2,5 " zadziała bez żadnych modów w xbox?
2. Dysk ma mieć interfejs sata ii?
3. Wiem, że muszę go sformatować w systemie fat 32, jednak jak to zrobić? W pc gniazdo na dysk mam zajęte, a laptopa nie będę rozkręcał.
4. I czy parametry dysku (liczba obrotów itp) ma jakieś znaczenie(np. gry będą ciąć, czy coś).
Na dysk nie chciałbym wydać więcej, niż ok. 100zł.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Za stowe jak dobrze poszukasz, to lykniesz Hdd 500Gb USB , jest to nawet wygodniejsze, format pod pc do fat32, programem guiformat, potem prosto z kompa kopiujesz na niego gry, podlaczasz pod konsole i gotowe.

Pisane z telefonu .

xbox24.pl

Użytkownik
Użytkownik
Jak chcesz wydać nie więcej niż 100zł na dysk 500GB to nie wiem czy coś dobrego kupisz

1. Nie spotkałem się z dyskiem 2.5", który by nie współpracował z konsolą
2. Z tego co kojarzę to pod Xbox 360 jest SATA II
3. Jeżeli nie chcesz rozkręcać kompa to na Allegro za 25 zł są specjalne interfejsy do podpinania dysków SATA i IDE pod kompuetry poprzez złącze USB. Wtedy podpinasz dysk pod komputer i jak masz np. WIN XP to możesz go sformatować tak samo jak zwykłe pamięci Pendrive
4. W tym momencie i tak standardowa liczba tych obrotów jest na tyle wydajna, że dużej różnicy nie odczujesz

kiro67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@Jabar, z tego co słyszałem, to na dyskach usb nie działają dlc?

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
No tak, zapomnialem o tym wspomniec.
Niektore dlc dzialaja natomiast na sformatowanym pod konsola pendrive'ie, ale pendrive max 32gb

Pisane z telefonu .

bololabich

Użytkownik
Użytkownik
dołożę swoje 3 grosze:
zostaw w środku dysk 20gb na dlc, save i emulator xbox1 i kup na usb za 150zł dysk 500gb bo zawsze można też do pc używać ale licz się z tym ze jak kupisz dysk usb to współczesne dyski usb jak rozkręcisz to tam nie będzie dysk sata 2.5 tylko 2.5 usb!

kiro67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z tego co wiem to zwykły dysk też można używać jako dysk usb po dokupieniu specjalnej obudowy za ~20zł. A poza tym IMO dysk ładniej wygląda schowany, a obudowe bym sobie dokupił. Co myślicie o np. takim czymś? NOWA TOSHIBA MK5065GSXF SUPER CENA! (3330779534) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bololabich

Użytkownik
Użytkownik
Ładna okazja

Tapnięte z Xperi Play

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Ładna okazja

Tapnięte z Xperi Play
Niestety już nieaktualna :(

Do góry Bottom