Jaki kupić monitor do konsoli Xbox 360 - temat ogólny.

Mr_Bartek

Użytkownik
Użytkownik
Witam znalazłem coś co dla każdego kto szuka dobrego monitora do filmów i gier oto jest ten model specjalnie zrobiony dla wymagających gier. Forum Komputerowe ForumPC.pl > [Monitor] LG Flatron W2261V-PF Każdy kto szuka monitora do 800zł to jest to wybór dla niego.
 

CwK Bialy

Banned
Użytkownik
Witam znalazłem coś co dla każdego kto szuka dobrego monitora do filmów i gier oto jest ten model specjalnie zrobiony dla wymagających gier. Forum Komputerowe ForumPC.pl > [Monitor] LG Flatron W2261V-PF Każdy kto szuka monitora do 800zł to jest to wybór dla niego.
Wszystko OK, tylko pisanie, że ten TV/Monitor jest FullHD zakrawa na śmieszność. Najpierw osoba recenzująca pisze, że: Jej nominalna rozdzielczość to 1920 x 1080, przekątna to dokładnie 21,5 cala. , Matryca TFT (ang. Thin Film Transistor) o czasie reakcji 2ms GtG, rozdzielczości Full HD, a później przedstawia odświerzanie:
Odświeżanie obrazu przedstawia się następująco:
- 800x600: 56,60,70,72,75Hz
- 1024x768: 60,70,72,75Hz
- 1152x864: 60, 70, 75Hz
- 1280x720: 59, 60, 75Hz
- 1280x768: 56, 60, 75Hz
- 1280x800: 60, 75Hz
- 1280x960: 60, 70, 72,75Hz
- 1280x1024: 60, 70, 75Hz
- 1360x768: 60, 62, 75Hz
- 1360x1024: 60, 75Hz
- 1440x900: 60, 75Hz
- 1680x1050: 59, 60Hz (system pokazuje także 70Hz. Przypuszczam, że to jest jakiś błąd)
No przecież to śmiech na sali...

Poza tym, monitor jest na prawdę dobry :)
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Prosił bym o wypowiedź w sprawie tych monitorów:
ACER AL2423w
ACER AL2423w 24" FULL HD + GŁOŚNIKI !!! (577607721) - Aukcje internetowe Allegro
Samsung 245B: (tutaj skaza mi nie przeszkadza)
..:: Samsung SyncMaster 245B 24" ::.. (576022695) - Aukcje internetowe Allegro
DELL 2405FPW:
PROFESJONALNY DELL 2405 FPW F-VAT!!!! (573381452) - Aukcje internetowe Allegro
SAMSUNG 2333SW:
SAMSUNG 2333SW FULL HD, 20000:1 FVAT 5ms POZNAŃ (575108457) - Aukcje internetowe Allegro
HP W2207:
HP W2207 JAK NOWE 12 MIESIĘCY GWARANCJI SUPER : (574788985) - Aukcje internetowe Allegro
SAMSUNG SM 2233BW:
SAMSUNG SM 2233BW 20000:1 DVI NOWY TERRACOM FV Wwa (565896802) - Aukcje internetowe Allegro
IIYAMA E2207WS-B1 DVI:
Monitor LCD IIYAMA E2207WS-B1 DVI gw.36m-cy,TANIO! (567387835) - Aukcje internetowe Allegro
SAMSUNG 2243EW:
HIT SAMSUNG 2243EW PIVOT DVI 20000:1 FV SKLEP Wwa (568627403) - Aukcje internetowe Allegro
LG W2242T-SF:
LG W2242T-SF , DVI , Express! Srebrny! Promocja! (568744181) - Aukcje internetowe Allegro
IIYAMA E2201-B2:
Monitor LCD IIYAMA E2201W-B2 gw. 36m-cy,2ms!TANIO! (567387807) - Aukcje internetowe Allegro
IIYAMA E2202WS-B2:
IIYAMA E2202WS-B2 DVI,5ms,3000:1. Super cena (567969067) - Aukcje internetowe Allegro
ACER X223W:
ACER 22'' X223W 2500:1 5ms GW36 F-VAT (565244491) - Aukcje internetowe Allegro
GATEWAY FPD2275W:
LCD 22" GATEWAY FPD2275W kat.A +WYSYŁKA 0zł (567726283) - Aukcje internetowe Allegro

Rozbieżność cenowa dość spora ale nie o to chodzi bo jestem w stanie wydać troszkę ponad 700zł a interesują mnie tylko 22" lub 24", w tym drugim nie ma w czym wybierać jeśli chodzi o nowe ale używane też mogą być jeśli są dobre. Coraz bliżej zakupu i nie mam swojego faworyta jeszcze.

Prosiłbym chociaż po zdaniu o każdym z nich. Z góry dzięki.
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
HP W2207 JAK NOWE 12 MIESIĘCY GWARANCJI SUPER : (574788985) - Aukcje internetowe Allegro

jeszcze nie słyszałem złej opinii na temat tego monitora, jest to tez jeden z najlepszych monitorów pod względem jakości które widziałem na żywo i miałem okazje testować :)

muszę dodać koniecznie że był to egzemplarz dokładnie z tej aukcji i monitor jest idealny, nic nie wskazuje na to że jest to sprzęt powystawowy

czekam też na opinie na temat monitorów IIYAMA, interesują mnie tylko opinie ludzi którzy widzieli je na żywo i najlepiej w porównaniu do innych modeli monitorów :)

niektórzy mają mniejsze a inni mają większe wymagania :)
 

CwK Bialy

Banned
Użytkownik
Ja mam "Monitor LCD IIYAMA E2207WS-B1 DVI" podłączonego do PC i powiem szczerze, że jestem BARDZO zadowolony. Przed kupnem monitora, dowiadywałem się na forach i dużo osób polecało monitorki marki iiyama. Nie wiem jak sprawuje się np. przy Xboxie, ale jeśli chodzi o gry na PC to jest całkiem niezły ;)
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
dzięki za post

Jesteś w stanie porównać obraz do jakiegoś innego monitora? w innym pokoju może masz? do tv lcd? do monitora od kumpla albo w jakiegoś w sklepie? :)

dobrze słyszeć kolejną dobrą opinie o marce ;P czekamy dalej :)
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
HP W2207 JAK NOWE 12 MIESIĘCY GWARANCJI SUPER : (574788985) - Aukcje internetowe Allegro

jeszcze nie słyszałem złej opinii na temat tego monitora, jest to tez jeden z najlepszych monitorów pod względem jakości które widziałem na żywo i miałem okazje testować :)


niektórzy mają mniejsze a inni mają większe wymagania :)
Sama jakosc matrycy HP jest bardzo dobra. Jednak samo wykonanie monitora wg mnie tandetne, nie wiem jak na 22" ale 24" monitor to poprostu sie bujal na tej dziwnej nodze...
Dodatkowo szyba przed matryca uniemozliwia spokojne ogladanie obrazu przy zrodle swiatla - przed monitorem. WSZYSTKO SIE ODBIJA...

Z tych monitorow wymienionych powyzje to brac tylko ze stajni HP, IIYAMA lub Samsung. Reszta to miernota.
 

CwK Bialy

Banned
Użytkownik
dzięki za post

Jesteś w stanie porównać obraz do jakiegoś innego monitora? w innym pokoju może masz? do tv lcd? do monitora od kumpla albo w jakiegoś w sklepie? :)

dobrze słyszeć kolejną dobrą opinie o marce ;P czekamy dalej :)
Miałem wcześniej dobry monitor marki Haier, który do momentu nieumyślnego uderzenia sprawował się świetnie, to Iiyama jest lepsza (tylko, miałem 17calowy, ale o podobnych parametrach).

Mam również TV LCD Philipsa 37 FullHD, ale raczej nie porównuje tego typu urządzeń, bo to inna bajka.

Brat ma monitor Acera 22 cale z takimi samymi parametrami jak moja Iiyama i powiem szczerze, że różnica jest duża. Jeśli miałbym wybrać, któryś z tych monitorów co podałeś, to zdecydowanie wybrał bym:
1. LCD IIYAMA E2207WS-B1 DVI - świetny monitor, dobry kontrast, bardzo krótki czas odświerzania matrycy - 2ms.

2. SAMSUNG 2333SW - równie dobry, bardzo duży kontrast, wyższa rozdzielczość ale słabszy czas reakcji matrycy o 3ms.
 

Fydrych

Użytkownik
Użytkownik
witam :) mam pytanie. Planuje kupic jakis monitor z hdmi. Czy będzie jakakolwiek różnica przy 22'? Czy nie oplaca sie brac na tak mala rozdzielczosc monitora z hd? Jak radzicie?
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
22 cale = minimum 1650x1050 - i takie minimum zresztą jest w większości monitorów

a tego
Czy nie oplaca sie brac na tak mala rozdzielczosc monitora z hd?
nie rozumiem ;P bez sensu jest to co napisałeś

nie ograniczaj się do HDMI i pamiętaj że DVI jest w pełni kompatybilne z HDMI - wystarczy za 5zł kupić przejściówkę :)
 

Fydrych

Użytkownik
Użytkownik
Sorki, że troche niezrozumiele napisalem, ale spieszno mi bylo ;p
Mam zamiar kupic monitor, zeby pocinacc na nim na xboxie. I pytałem, czy oplaca sie kupowac monitor w hd, bo nie wiem poprostu, czy jest duzo róznica w obrazie przy 22' w hdmi i bez hdmi
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
monitor w HD? HD = High Definition = zaje****ta jakośc ;p tak opłaca się kupić taki wypasiony monitor ;p

przypuszczam że chodzi Ci o full hd rozdzielczość 1080i (1920x1080) myślę że przy 22' nie ma dużej różnicy - może się mylę ale wątpię ;p

w twoim wypadku HDMI=DVI, dobrze by było żeby monitor miał jedno z tych wejść, nie musi to być HDMI jeśli jest DVI :) ale o to byłbym spokojny bo chyba tylko w benq-ach 22calowych nie ma cyfrowego wejścia, wszystkie markowe monitory mają DVI :)
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
nie ograniczaj się do HDMI i pamiętaj że DVI jest w pełni kompatybilne z HDMI - wystarczy za 5zł kupić przejściówkę :)
Owszem działa takie coś ale nie wiadomo jak on chce rozwiązać sprawę z dźwiękiem, DVI jak i HDMI działają identycznie jeśli chodzi o obraz ale samo DVI nie przenosi dźwięku a HDMI tak i jeśli monitor posiada HDMI to tez ma głośniki lub wyjście out dla głosu na zewnętrzne głośniki. Mi to tam nie potrzebne wystarczy DVI a głos to po kablu dodatkowym, rozpruje oryginalny Composite;).
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
no tak... (na swoje usprawiedliwienie) kolega pytał o obraz a nie o dźwięk :pP

@MiQ HDMI-DVI to jeden kabel a obok zostaje wolna ta śmieszna wtyczka microsoftowa z której w zależności od zakupionego kabla wychodzi VGA lub Composite, mam rację? czy nie można oprócz HDMI podłączyć do tej dziurki obok właśnie jakiegokolwiek kabla z tych które wymieniłem i dźwięk wyprowadzić gdziekolwiek indziej się chce?

takie coś bym wcisnął obok :)
 

tyskaczcz

Użytkownik
Użytkownik

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
HDMI-DVI to jeden kabel a obok zostaje wolna ta śmieszna wtyczka microsoftowa z której w zależności od zakupionego kabla wychodzi VGA lub Composite, mam rację? czy nie można oprócz HDMI podłączyć do tej dziurki obok właśnie jakiegokolwiek kabla z tych które wymieniłem i dźwięk wyprowadzić gdziekolwiek indziej się chce?

takie coś bym wcisnął obok :)
Lepiej rozpruć kabel dołączany do konsoli samą obudowe końcówki ściągnąc bo razem z HDMI nie można podłączyć bo za mało miejsca, to co pokazałeś to te by się nadało ale jak raz widziałem na allegro licytację tego czegoś to się tylko zaśmiałem blisko 100zł nigdy bym nie dał.

Ten monitor to kicha i wszędzie gdzie o nim czytam dyskwalifikuje go brak gniazda DVI samo D-SUB to śmiechowa sprawa jeśli chodzi o FullHD jedynie można taką rozdzielczość realnie w pełnej jakości uzyskać na kablu HDMI lub DVI.
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
VGA też realna 1080 ale jakość sucks

a co do tego kabelka który pokazałem to nie znałem jego ceny - 100zł też bym nie dał ;p pozostaje prucie kabli :) nie trzeba się jakoś super na tym znać żeby to zrobić
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli chodzi o mojego faworyta to Samsung 2333SW co o nim sądzicie na allegro kosztuje najtaniej 739zł ale najpierw pojadę do MM i innych większych sklepów zobaczę bo ponoć w MM można było kupić go miesiąc temu za 600zł.
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
wg opisu bardzo fajny, muszę się kiedyś w sklepie przyjrzeć bo też zwraca moją uwagę i wiele osób też o nim mówi, a przyjrzeć się chcę bo mam jakąś niechęć do samsunga
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Pytałem kilka osób które zakupiły ten monitor na allegro i wysyłają mi ciągle zdjęcia jak on się prezentuje jak dostanę jeszcze z kilka zdjęć to wrzucę je gdzieś i pokażę bo to w końcu realne zdjęcia nie to co pudełkowe;). Jak na razie jedna osoba narzekała na nie równo naświetloną matrycę po bokach gdy jest ustawiony poziom jasności zbyt wysoki oraz buczenie ciche monitora ale takie po przysunięciu ucha do ekranu.
 

Do góry Bottom