Jaki telewizor LED - Sharp czy Samsung, 40 czy 46 cali, co powinien mieć?

Domisio

Świeżak
Świeżak
Telewizor, który obecnie posiadam to Samsung 32 cale. Mam go już około 4 lata, dlatego postanowiłem kupić nowy, większy, oczywiście LED, Full HD, 100 Hz (głównie z myślą o xboxie). Marki jakie wchodzą w grę to tylko Samsung i Sharp (z tego co wiem są najlepsze, a po za tym najbardziej podoba mi się ich wykonanie). Co do wielkości to są trzy opcje: 40, 42 albo 46 cali, ale 42 niestety raczej odpada, ponieważ Samsungów LED w ogóle nie ma 42, a Sharpów też jest bardzo mało. W związku z tym chciałbym spytać jaką markę z tych dwóch uważacie za lepszą i polecili byście mi oraz jaką wielkość (40 czy 46)? Dodam, że mam pokój średniej wielkości, normalnie kiedy oglądam coś to siedzę od telewizora gdzieś 2,5 do 3 metrów, ale jak gram to około 1,2-1,5 metra. Ostatnie pytanie: co telewizor powinien mieć jeszcze oprócz Full HD i 100 Hz, żeby lepiej się grało/oglądało. Pozdrawiam
 

chicku

Świeżak
Świeżak
Witaj . Nie znam się zabardzo na tym ale według mnie powinieneś wybrać samsunga mam tak owego 42" calowego LCD Full HD. W zupełności mi wystarcza a tak poza tym powinien mieć dobry kontrast tryb gry ( najlepsze ustawienia wyświetlania) no i oczywiście dolby digital czy coś takiego :p Poza tym niektórzy twierdzą że im większy tym lepszy lecz wątpię w to.
 

mass95

Użytkownik
Użytkownik
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
po co ci 100Hz do xbosa jak obraz dostaniesz max w 60 Hz??
 

Dimol

Użytkownik
Użytkownik
Taki bogaty jesteś żeby kupić telewizor LED? Poza tym rzadko taki spotkasz, wyświetlacze LED są robione w małych wymiarach. Dla niewiedzących - w telewizorach jest podświetlenie LED, a nie wyświetlacz LED ^^ . Taka mała dygresja.
 

zetrov

Użytkownik
Użytkownik
Prawdziwe ledy też są tylko że cena jest bardzo wysoka.nie wiem czy opłaca Ci się zmieniać

Sent from my Sapphire/dream using Tapatalk
 

Jarek882

Banned
Użytkownik
Samsung ue40c6000 lub ue40c6500
 

K0TAKU

Banned
Użytkownik
Bierz telewizor LED SHARP. Ja mam właśnie taki, 32" i musze powiedziec że wrażenia NIESAMOWITE! A jak masz mały pokój, to bierz 40", bo jak weźmiesz 46" to nie ogarniesz tego wzrokiem :D A telewizory LED nie są drogie, ja kupiłem za 2500 zł... Acha, mam telewizor LCD SAMSUNG 42", i o WIELE lepszy obraz jest na LED-zie. Pozdrawiam
 

ratajek

Użytkownik
Użytkownik
Taki bogaty jesteś żeby kupić telewizor LED? Poza tym rzadko taki spotkasz, wyświetlacze LED są robione w małych wymiarach. Dla niewiedzących - w telewizorach jest podświetlenie LED, a nie wyświetlacz LED ^^ . Taka mała dygresja.
Nie zgadzam sie z tym. Dzisiaj w mediamarkt widzialem chyba z 10 TV od 40cali do 60cali LED. W cenach np. 60"za 8890zł.
 

Domisio

Świeżak
Świeżak
po co ci 100Hz do xbosa jak obraz dostaniesz max w 60 Hz??
gość w media markt powiedział mi, że jeżeli gram na konsoli to ważne żeby telewizor miał 100 Hz
 

Domisio

Świeżak
Świeżak
LED to najnowsza technologia, ale cena nie jest wcale taka powalająca. Z tego co oglądałem w kilku sklepach to nie są o wiele droższe od LCD, a co do wielkości to nie prawda, że są tylko w małych rozmiarach. Dowiedziałem się jeszcze, że jakbym kupował Sharpa to ważne, żeby miał dodatkowy jeden kolor (razem 4 podstawowe). Nie wiem jeszcze jaką markę wybiorę, ale najprawdopodobniej 40 calowy, chociaż 42 byłby najlepszy dla mnie, ale LEDa nie mogę nigdzie spotkać, a 46 będzie raczej za duży.
 

franklamp

Świeżak
Świeżak
Jak chcesz zobaczyć porządne telewizory LED to proponuję zajrzeć na stronkę do której podałem linka. Brałem od nich Panasonica TX-L32E30E i jestem na maxa zadowolony. Jakość taka, że najchętniej bym w ogóle z domu nie wychodził, a cena też mi w miarę odpowiadała. Generalnie na duży plus ten zakup zaliczam.
 

ratajek

Użytkownik
Użytkownik
LEDy są tylko do oglądania z większych odległości.
 

Remek00

Użytkownik
Użytkownik
Powiedział Ci, że potrzebne jest 100Hz, bo chcę żebyś wydał więcej kasy na lepszy telewizor, proste. Tak samo mogą Ci odradzać parę marek telewizorów, bo dostaną z nich mniejsza kasę. Kupiłem ostatnio 32" LED, LG z 100Hz, ale jak widzę - xbox nie wyciągnie Ci więcej jak 60Hz. Taką informację podaję mi TV, a zmienić nie chyba nie można.
 

kacper4601

Użytkownik
Użytkownik
Z tego co opisałeś w temacie to telewizor 46 cali jest zbyt duży jeśli jak oglądasz telewizje to siedzisz w okolicy nie dalszej niż 3 m , a to że jak grasz to siedzisz bliżej jest z przyzwyczajenia czy też może że masz jakiś problem ze wzrokiem ? Jeśli z przyzwyczajenia to ja kiedyś miałem to samo ale da się siedzieć w okolicy 2.5 , 3 m i widać nawet lepiej i oczy mniej sie męczą . Co do tematu telewizora raczej polecałbym SAMSUNG bo wyglądają lepsze i z moejgo doświadczenia są lepsze od tych sharp , polecał bym jednak 40 cali ze względu żbyś nie miałe telewizora który jest wielkości ściany ;d .
 

Do góry Bottom