Jaki TV do XBO / PS4 i filmów HD ?

Ged

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, przymierzam się do kupna telewizora, aktualnie mam Xboxa 360 podpiętego pod monitor LED firmy BENQ 22 cale. Przyznam że nie znam się w ogóle dlatego piszę tutaj. Przeczytałem kilka artykułów - https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-telewizor-do-konsoli-xbox-playstation/555/ oraz http://gamesfanatic.net/telewizor-do-gier-konsoli-ps4-xbox-ps3/.

Moje kryteria / warunki:

1. Chcę kupić TV dla mojego Xboxa 360 ale z myślą o konsolach najnowszej generacji - Xbox One / Playstation 4 ( w którąś z nich na pewno się zaopatrzę ) oraz do oglądania filmów w Full HD.

2. Cena do 2000 zł.

3. Przekątna ekranu 32 - 40".

4. Rodzaj technologi - LCD (najlepiej z podświetleniem LED) lub plazma.

5. Musi posiadać co najmniej 2 wejścia HDMI.

6. Czas reakcji maksymalnie na poziomie 5ms.

6. Dobre kąty widzenia.

7. Jak najmniejszy Input Lag.

8. Nie zależy mi na 3D oraz Smart.

Na koniec kilka pytań:

- Kupować nowy czy używany ? Zależy mi na jak najdłuższym bezproblemowym użytkowaniu TV wiec zgaduje ze nowy ?
- Jak z głośnikami w tv ? Jest zadowalający dźwięk do filmów i gier czy raczej od razu myśleć o kupnie głośników?
- Czy wartość " odświeżanie obrazu" jest ważna ? Jaka powinna być najlepiej ?
- Co z rozdzielczością 4k ? czy jest to mus aby tv obsługiwał te rozdzielczość jeśli chce wycisnąć maxa z XBO / PS4 ?

PS Wypisujcie modele lub wklejajcie linki do jakichś dobrych rankingów.
 
Ostatnia edycja:

vaGRAnt.

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tak na szybko:
Pkt. 6 nierealny na tym poziomie, to nie monitor; szczególnie przy budżecie z pkt. 2.
Ostatecznie możesz brnąć dalej w monitor, ale maksymalne to chyba 34", reakcję matrycy uzyskasz, ale i tak musiałbyś prawie 1k dołożyć.
Odnośnie 4K to sam musisz sobie odpowiedzieć, czy Ci na tym zależy. Osobiście mi ono do szczęścia nie potrzebne, bardziej się nastawiam na HDR, jednakże dzisiejszych telewizorów nie kupisz bez 4K chcąc mieć HDR. Owszem, producenci w tym roku na targach CES pokazali pierwsze modele z rozdzielczością FHD z HDR, ale to jeszcze trzeba będzie trochę poczekać zanim się na rynku zadomowią (a i cena nie będzie przystępna).
oLED jest przyszłością, ale nie jest to ta półka cenowa, więc uderzaj w LED.
Jeśli miałbyś kupować używany to o ile znajdziesz to szukaj Sony KDL-42W706B lub KDL-32W705C. IHMO lepszych telewizorów do grania nie znajdziesz.
 
Ostatnia edycja:

Do góry Bottom