Jaki TV do Xboxa ?

vitoss

Świeżak
Świeżak
Witam kolegów.

Mam pewne pytanie odnośnie TV do Xboxa. Jestem podczas planów kupna tv do konsolki i tu nasuwa się pytanie, który model TV jest lepszy ?

24 Samsung LED T24A350 DivX PIP MKV LATRKA GRATIS! (1909960545) - Aukcje internetowe Allegro

LG 25 LED FullHD M2550D TV MPEG4 DivX +HDMI+CANON (1915120381) - Aukcje internetowe Allegro

W grę wchodzi telewizorek ledowy.
Proszę o porady na co patrzyć jeśli chodzi o parametry i który Ty byś wybrał :)
 

Ciesiel91

V.I.P
V.I.P
http://xboxforum.pl/sprzet-f11/jaki-tv-pod-xbox-360-a-3180.html

Dobra rada: dołóż 200-300 zł i kup 32, 40 cale.
 

Keryy

Użytkownik
Użytkownik
Pod XBOXa patrz głównie na kontrast. Sygnał wysyłany przez konsole w HDMI to 50hz wiec nie ma sensu przpelacać jeżeli nie zamierzasz ogladac filmow w wysokiej jakosci.
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
minum 32cale bo tak to nie ma sensu kupować tv i lepiej już monitor:)
 

vitoss

Świeżak
Świeżak
Bardzo dobra rada kolego, a zastanowiłeś się dlaczego szukam TV w takich rozmiarach ?

Pod XBOXa patrz głównie na kontrast. Sygnał wysyłany przez konsole w HDMI to 50hz wiec nie ma sensu przpelacać jeżeli nie zamierzasz ogladac filmow w wysokiej jakosci.
No wiesz, filmy też będą oglądane, lecz na tym aż tak bardzo mi nie zależy jak na dobrym obrazie podczas grania na iksie.
 

Ciesiel91

V.I.P
V.I.P
nie masz pieniędzy, albo mały pokój. Jeśli to pierwsze, to pamiętaj - telewizor kupuje się zazwyczaj na kilka lat. Warto czasem trochę dorzucić, niż później żałować.
 

Falandir

Użytkownik
Użytkownik
24 cale to za mało, dużo zobaczysz a grając co op na podzielonym ekranie to już w ogóle. nawet jeśli masz tam metr odległości, możesz spokojnie dać 37 - 40, zawsze też możesz coś przestawić, np dać tv na ścianę. Tak jak kolega wyżej tv nie kupujesz na parę miesięcy, tylko na dłużej a 20 pare cali to złe rozwiązanie.
 

create86

Użytkownik
Użytkownik
ja posiadam 24 calowy monitor Ledowy Benq za 700zł, stoi na biurku, siedze przy biurku normalnie jak przy laptopie i wcale nie jest mały na taką odległość, czasami nawet odsunę się dla wygody z 20 cm, no cóż brak miejsca na większe ekrany
 

vitoss

Świeżak
Świeżak
Tak wiem że TV kupuje na kilka lat, panowie 40 cali do małego pokoju ?
Możliwe że po głebszym zastanowieniu się znajdzie się kasa i chęć na 32 cale ale to byłby maximum.
Create i jak oceniasz grę na 24 calach ? Ledowy monitor się sprawdza ?
Podzućcie coś z 32 calówek godnego polecenia, oczywiście leda.
 

RobertWP

Użytkownik
Użytkownik
A może warto pomyśleć o 3D ???
 

KLAIN

Użytkownik
Użytkownik
ja mam 32 cale a brat ma monitor 23 wiec mam prownanie. w rodzinie jest tez 40 cali i powiem ze mi odpowiada 32 najlepiej.jest stosunkowo tani i wystarczajaco duz , mozna grac z dosc bliska a i z dalsza jest ok, na 40 obraz mi sie nie podobal widac bylo piksele i kanty znacznie bardziej niz na moim 32 LCD pomimo ze ta 40 to duzo lepszy LED.
 

vitoss

Świeżak
Świeżak
3D odpada, nie praktyczny.
W końcu im większy TV tym dalej powinno się siedzieć, stać, leżeć aby obraz był ok, wiadomo że z metra będziesz widział px.
Oczywiście mówisz o porownaniu obrazu przy podpiętym xboxie ?
 

Chris

Świeżak
Świeżak
Nie piszcie głupot, że przy 24 calach nie da się grać w co-op. Mam 21,5 calowy monitor z TV Samsunga w pokoju i np. w SC: Conviction grało się całkiem fajnie. :)
 

batorzajac

Użytkownik
Użytkownik
mała uwaga, żaden z nich nie jest LED, tylko ma podświetlenie LED(z tych z początku tematu). to tak jakbyś porównywał vw golfa i ferrari 430 bo są na benzynę. podświetlenie LED = zwykłe lcd tylko zamiast podświetlenia świetlówkami ma podświetlenie diodami led, dzięki czemu matryca jest podświetlona bardziej równomiernie i może być jaśniejsza. a tv w technologii LED to już inna technologia i granica cenowa, ceny się zaczynają od ok. 3000 (nie pamiętam dokładnie). na twoim miejscu brałbym jak największy, różnica w co-opie między 22" a 32" jest znacząca.
 

RobertWP

Użytkownik
Użytkownik
21 cali to troche za malo dla xboxa
chyba ze sie siedzi w malutkim pokoiku to tak
ale maly TV to tez mniejsza frajda z grania
nie ma jak 40" i naglosnienie z amplitunera - super efekty :))
 

MMA_Fighter

Użytkownik
Użytkownik
Moje zdanie jest takie , ze wszystko zalezy od Twojej kaski do dyspozycji....pod to dopiera sie optymalny sprzet niestety. Ja obecnie gram na SHARP LC-46LE630 Full HD 100Hz oraz Bose Lifestyle® T20 home entertainment system....jest kosztowne ale jesli szukasz frajdy i przygod, zdecydowanie warte wydania kasy! system audio i video zgrywa sie doskonale, a glosniki maja taka jakos ze slyszyl odbicie pilki od slupka jakbys stal kolo niego. To moje zdanie nie kazdy musi sie z tym zgadzac. Z tanszej polki zdecydowanie podpiac jakies kino domowe lub wzmachor i glosniczki, tez jest efektownie!
 

Simo

Użytkownik
Użytkownik
Ja ci powiem że mam TV 42cale plasme siedze od niej jakieś 2metry może nawet nie i baardzo wygodni mi się gra wszystko elegancko widać, żadnych pikseli jak ktoś tam wyżje pisał nawet sam sklepie stań przed TV 42 cale i zobaczysz że pikseli żadnych nie widać dopiero jak staniesz jakieś pół metrea od tv to można zauważyć. W najlbiżym czasie też będę zmieniać ale na nowszy model ale po niżej 42 cali nie schodze.
 

lukascube

Użytkownik
Użytkownik
Mi ostatnio rodzice zafundowali Plazme 42" i porównując tą Plazmę i mój monitor 26" to jest duża różnica. Przede wszystkim mogę grać z odległości 3-4 metrów i wszystko widać, a po drugie teraz w Saturnie jest promocja, że są raty 50 x 0% i można sobie wziąć jakiś sprzęcior i spłacać ponad 4 lata więc nawet jeśli ktoś na dzień dzisiejszy nie ma kasy to biorąc telewizor za 1500 zł (w miarę dobra plazma) płacisz 30 zł na miesiąć. Zwracając się do kolegi który utworzył temat to polecam zastanowić się nad jakimś LCD 32" - nie dużo kosztuje (jakieś 1000 zł), a jest to już różnica w porównaniu do jakiegoś telewizorka 25" więc pomierz sobie tam w pokoju czy się zmieści 32" bo to jak dla mnie dobry pomysł ;)

Pozdrawiam
 

vitoss

Świeżak
Świeżak
32 cale to max co mogę wsadzić do pokoju, odnośnie dźwięku przyjdzie i na niego czas, wszystko w swoim czasie. Czyli teraz wracając do meritum sprawy, główne dane techniczne na które patrzyć to kontrast i coś jeszcze ?
 

Ciesiel91

V.I.P
V.I.P
Najlepiej jest samemu na własne oczy zobaczyć jak dany model tv działa. Jeśli nie masz takiej możliwości, to najlepiej poszukać opinii. Dane podawane przez producentów nie zawsze są sprecyzowane. Nie ma, co patrzeć, że czym wyższy kontrast dynamiczny, tym lepszy. Liczy się statyczny. Popatrzy jeszcze na czas reakcji matrycy, tutaj też mogą mydlić oczy, ale im mniejszy tym lepiej.
 

Do góry Bottom