Jakie słuchawki bezprzewodowe 7.1, 5.1 lub stereo z mikrofonem polecicie do xbox one x

SeBaLy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, obecnie mam problem gdyż mini jacki w moich padach szwankują i potrzebowałbym jakieś dobre słuchawki bezprzewodowe bluetooth najlepiej z mikrofonem do grania. Jak to cenowo wygląda, jeżeli chciałbym przez wejście optyczne żeby mieć 7.1 lub 5.1 i bezprzewodowo i jakie modele polecicie, ewentualnie jakieś dobre stereo? Od razu wpada pytanie o pady, czy akurat trafiłem na felerne partie, czy takie teraz dziadostwo robią bo dziwne żeby po roku już szwankowały wejścia mini jack w obu.
 
Ostatnia edycja:

KalMaR75

Użytkownik
Użytkownik
Witam, obecnie mam problem gdyż mini jacki w moich padach szwankują i potrzebowałbym jakieś dobre słuchawki bezprzewodowe bluetooth najlepiej z mikrofonem do grania. Jak to cenowo wygląda, jeżeli chciałbym przez wejście optyczne żeby mieć 7.1 lub 5.1 i bezprzewodowo i jakie modele polecicie, ewentualnie jakieś dobre stereo? Od razu wpada pytanie o pady, czy akurat trafiłem na felerne partie, czy takie teraz dziadostwo robią bo dziwne żeby po roku już szwankowały wejścia mini jack w obu.
Awarie wejść 3,5 mm w padach to taki "fabrik feler" :) czyli bardzo często występująca przypadłość. W moim padzie szczęśliwie nastąpiło to 2tygodnie przed końcem gwarancji tak więc serwis przysłał nowego. Kolega który bawi się elektroniką znalazł zamienniki na aliexpress 2szt za 12pln,a na yt nawet są filmiki jak je wymienić. Co do słuchawek to kupiłem dziś Steelseries 800 i jestem w trakcie testowania ustawień dźwięku i sprawdzania dźwięku przy podłączeniu przez optyk do konsoli lub tv. Ogólnie zadowolony jestem no i cena za nówki 640 zeta.
 

SeBaLy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mhm to nie ciekawe bo moim zdaniem pady tanie nie są to nie powinno być takich ,,felerów''. Daj znać jak te Steelseries 800 po jakimś czasie bo wchodząc na ceneo to od razu się taki komentarz wyświetla :p ,,Beznadziejne ! Kosztują kupę kasy a dźwięk przestrzenny jest do ***** ! Często nie słychać dobrze z której strony dochodzą odgłosy (fotnite, PUBG). I nie zrzucajcie winę na konfigurację ! Długo je konfigurowałem. Za tak duże pieniądze absolutnie odradzam !! ''
 

KalMaR75

Użytkownik
Użytkownik
Mhm to nie ciekawe bo moim zdaniem pady tanie nie są to nie powinno być takich ,,felerów''. Daj znać jak te Steelseries 800 po jakimś czasie bo wchodząc na ceneo to od razu się taki komentarz wyświetla :p ,,Beznadziejne ! Kosztują kupę kasy a dźwięk przestrzenny jest do ***** ! Często nie słychać dobrze z której strony dochodzą odgłosy (fotnite, PUBG). I nie zrzucajcie winę na konfigurację ! Długo je konfigurowałem. Za tak duże pieniądze absolutnie odradzam !! ''
Dotychczas używałem Trittony z x360 po kablu do pada, więc jestem zadowolony i myślę, żeby ocenić dźwięk przestrzenny to musiałbym też pograć na innych, a to raczej niemożliwe. Ja sugerowałem się recenzjami na necie i yt. Brałem też pod uwagę turtlesy elite800 też chwalone i z czatem bezprzewodowym (w SS800 kabelek do pada) ale to mi akurat nie przeszkadza. Do SS800 przekonały mnie recenzje, dwie wymienne baterie, i możliwość podłączenia do wielu sprzętów. Na teraz tylko powiem, że głośność jest wystarczająca nawet przy podłączeniu przez optyk do tv, gdzie siła głosu wychodząca jest stała, regulować można tylko na słuchawkach.
 

szlovak

Użytkownik
Użytkownik
Mhm to nie ciekawe bo moim zdaniem pady tanie nie są to nie powinno być takich ,,felerów''. Daj znać jak te Steelseries 800 po jakimś czasie bo wchodząc na ceneo to od razu się taki komentarz wyświetla :p ,,Beznadziejne ! Kosztują kupę kasy a dźwięk przestrzenny jest do ***** ! Często nie słychać dobrze z której strony dochodzą odgłosy (fotnite, PUBG). I nie zrzucajcie winę na konfigurację ! Długo je konfigurowałem. Za tak duże pieniądze absolutnie odradzam !! ''
Wymieniasz akurat gry które nie mają surround, przynajmniej pubg na pewno nie ma, a teraz patrzyłem przed chwilą Fortnite na xone i wygląda, że też nie ma niczego w opcjach. Więc jak gra natywnie nie ma surround to z pustego nie nalejesz. Ja mam zwykłe analogowe słuchawki bezprzewodowe Sony i nadajnik podłączam do pada w miejsce gniazdka słuchawkowego, a na drugim padzie gram. W konsoli włączony jest Windows Sonic i jest ta symulacja surround wyczuwalna, bez dwóch zdań. Jestem w stanie powiedzieć w ślepym teście skąd dochodzi dźwięk, czy to przód czy z tyłu. W Baattlefield 4 włączam surround oczywiście i Hi-fi. MUSI TO BYĆ SURROUND W GRZE. Dźwięk na wyjściu optycznym wyłączony w konsoli bo wtedy idzie właśnie tamtędy, a nie po słuchawkach. Jak ty masz optyczne to pewnie możesz po optycznym, wtedy musisz właczyć tę opcję. Windows Sonic lepiej działa według mnie niż ten Atmos, a do tego za darmo. Do tego w zależności co ty masz w tych słuchawkach, może masz jakiś sztuczny efekt surround? Ma być on wyłączony jeśli jest, bo zupełnie zakłóca to co generuje engine xboxa. Też wszystko zależy też jak dobrze sama gra ma zrobiony dźwięk surround, z jaką głębią itd.

To tyle jeśli chodzi o zwykły surround. Może być jeszcze lepiej jeśli gra natywnie wspiera emulowanie HTRF wikipedia w postaci windows sonic czy dolby atmos, może miec to jakoś inaczej nazwane, to wtedy może dojść prawdopodobnie lokalizajaj góra, dół , bo chyba zwykły surround nie ma tych informacji, a raczej prawie jestem pewien że nie ma.

Do dźwięku przestrzennego wystarczą zwykłe słuchawki, człowiek ma tylko dwa sensory dźwięku :) i to małżowiny powodują zmiany tego co słyszy i wlaśnie Sonic lub Atmos odwala tą robotę.
 
Ostatnia edycja:

SeBaLy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@szlovak To nie mój komentarz tylko ktoś tak opisał te słuchawki w ceneo :). To jakie słuchawki byś polecił,abym za bardzo nie przepłacał, bo ceny widzę że kosmiczne tych z 7.1. Tylko wiesz chciałbym coś, żeby się tego nie podłączało żadnego adaptera do pada, gdyż tak jak mówiłem oba pady mam ze szwankującymi gniazdami mini jack.
Coś właśnie jak mówisz, żeby był fajny efekt sonic w grach,były porządnie wykonane i żeby obyło bez żadnych lag-ów dźwięku w grach.
 
Ostatnia edycja:

szlovak

Użytkownik
Użytkownik
@szlovak To nie mój komentarz tylko ktoś tak opisał te słuchawki w ceneo :). To jakie słuchawki byś polecił,abym za bardzo nie przepłacał, bo ceny widzę że kosmiczne tych z 7.1. Tylko wiesz chciałbym coś, żeby się tego nie podłączało żadnego adaptera do pada, gdyż tak jak mówiłem oba pady mam ze szwankującymi gniazdami mini jack.
Coś właśnie jak mówisz, żeby był fajny efekt sonic w grach,były porządnie wykonane i żeby obyło bez żadnych lag-ów dźwięku w grach.
Ja jadę po taniości i nie wiem o innych modelach. Te SONy tmr-rf810r kosztowały 140zł dawno temu, nadal długo działają na tych samych akumulatorkach co były w zestawie. Mają mały szumek bo generalnie xbox cicho daje dźwięk z pada mimo, że się da głośność na maksa w ustawieniach. No i nie maja mikrofonu.

A jak chce mieś się full wypas to zgaduję że słuchawki oficjalnie na stronie xboxa powinny być ok
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja mam PDP Afterglow AG9+. Podpinane do konsoli przez dongla USB. W pełni bezprzewodowe, dwa tryby audio - zwykły i z podbitym basem. Jestem z nich zadowolony.
 

SeBaLy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To powiedzmy do 300zł co możecie jeszcze polecić? Jeżeli są jakieś równie dobre a tańsze to tym lepiej :) Tylko tak jak pisałem, że w padach mam zepsute mini jack, więc żeby się to do konsoli podpinało i żeby było oczywiście kompatybilne z xbox one x.

@ManyPL Czy ty masz napewno PDP Afterglow AG9+, bo mi wyskakuje że to sa dedykowane do ps4 (niebieskie) cena 299zł a PDP Afterglow AG9 bez ,,+'' (zielone) dopiero mi wyskakuje że to do xboxa one cana 480 zł to ich pogięło chyba, czym to się różni niby od wersji ps4 że wołają prawie 200 zł dopłaty.
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tak mam + kupione na Amazonie. Kupiłem za 75 euro. Są wersje dla PS i XO.
 

SeBaLy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@ManyPL Spoko dzięki za radę, poszukam na amazonie, może będą w spoko cenie. A jeszcze mi powiedz czy muszą być dedykowane czy każde słuchawki bezprzewodowe na usb dongle będą działać bez żadnego problemu na xboxie one x?
 
Ostatnia edycja:

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
@ManyPL Spoko dzięki za radę, poszukam na amazonie, może będą w spoko cenie. A jeszcze mi powiedz czy muszą być dedykowane czy każde słuchawki bezprzewodowe na usb dongle będą działać bez żadnego problemu na xboxie one x?
Widzisz, że nawet ten model jest różny dla PS i XO - raczej nie będą działać inne bezprzewodowe :)
 

Do góry Bottom