Jasper awaryjność, jak to w końcu jest?

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Czyść sobie pędzelkiem wewnątrz konsoli ;) Ja tak robię średnio raz na 2-3 miesiące i jeszcze nic się nie psuje ani nie wiesza się konsola :p Jaspery nie padają prawie wogóle
 

.Mjut

Użytkownik
Użytkownik
A co do rroda, nawet owinięcie kocem go nie wywoła :D
http://xboxforum.pl/konsoli-f23/jak-wywolac-3rrod-16676.html
Tak więc wszystko zależy od tego jak będziesz dbał o konsolę.

co Ty gadasz? jak zauwazylem, to b. duzo osob odkurza xboxy, i zadnych problemow nie maja...
Niech się cieszą, są przypadki gdzie po takim zabiegu konsole kończyły w serwisie. Ja znam takie przypadki od znajomych, którzy czyścili wentylator w komputerze za pomocą odkurzacza. Fajnie się kręcił i powstało spięcie.
 

mosakPL

Użytkownik
Użytkownik
Ale pomyśl, jak przyłożę rurę do tylnych went. to one nawet nie drgną...
A w PC, odkurzacz dostawili bezpośrednio do went. i się zaczął kręcić...
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Nie można odkurzać żadnych urządzeń elektrycznych odkurzaczem bo grozi to przeskoczeniem ładunku elektrostatycznego i już możesz sobie nie pograć.
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
xbox to sprzet elektroniczny wiec sie psuje nawet jesli to jasper. wszystko sie psuje, kazdemu chyba cos kiedys w komputerze odmowilo posluszenstwa.. awaryjnosc jaseprow nie jest duza wiec nie powinienes miec problemow. jesli chodzi o czyszczenie to nie przesadzajcie z tym rozbieraniem konsoli bo przez to traci przeciez gwarancje a po za tym ten kurz az tak skzodliwy nie jest. trzymaj xboxa w przewiewnym miejscu i czysc je tak jak pewnie robisz np z biurkiem ktore raz na jakis czas przetrzesz szmatka. z odkurzaczem daj sobie spokoj bo to pewnie duzo nie daje.
 

mosakPL

Użytkownik
Użytkownik
Nie można odkurzać żadnych urządzeń elektrycznych odkurzaczem bo grozi to przeskoczeniem ładunku elektrostatycznego i już możesz sobie nie pograć.
No nie, tego się nie spodziewałem, jak odkurzam plastykową rurą, to ładunek wyskoczy z odkurzacza, przeleci 15 cm i walnie w procesor, a później wyleci i całe miasto, co ja gadam-całe państwo nie będzie miało prądu przez kilka lat, taaa?
I nie odkurzam bezpośrednio podzespołów, tylko po zewnątrz na zamkniętej obudowie (przez otwory), czyli nie ma możliwości, aby coś trzasło. jest taka zasada-nie znasz się-nie pisz :)
 

Pszczoła

Użytkownik
Użytkownik
1. Tak, padaja. Ale nie jest to juz ok 40% jak w przypadku pierwszych wersji XBOXa a ok 1%
3. Konsole nalezy ustawic tak, by miala "przewiew", oraz nie zaciagala kurzu, np wysoko umieszona polka itp

Co do czyszczenia, mozna ja raz na pare miesiecy przedmuchac np sprezonym powietrzem w sprayu, badz na stacji benzynowej kopresorem do kol. Oczywiscie z wyczuciem i z pewnej odleglosci
Zanim coś napiszesz to poczytak instrukcję. W instrukcjii xboxa piszę ,żeby nie używać spreżonego powietrza bomoże to konsole uszkodzić.
 

slashg

Użytkownik
Użytkownik
Moja konsola ma już 2 lata i jakoś nigdy jej nie czyściłem a nadal działa.
 

T0Mmy

Banned
Mój jasperek ma już z niecały rok i jak narazie nic sie nie dzieje z 3 razy sie tylko zawiesił , o kurzu nie myślę
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
No nie, tego się nie spodziewałem, jak odkurzam plastykową rurą, to ładunek wyskoczy z odkurzacza, przeleci 15 cm i walnie w procesor, a później wyleci i całe miasto, co ja gadam-całe państwo nie będzie miało prądu przez kilka lat, taaa?
I nie odkurzam bezpośrednio podzespołów, tylko po zewnątrz na zamkniętej obudowie (przez otwory), czyli nie ma możliwości, aby coś trzasło. jest taka zasada-nie znasz się-nie pisz :)
Twoje ostatnie słowa zachowaj dla siebie bo chyba słaby z fizyki byłeś
 

mosakPL

Użytkownik
Użytkownik
tak się składa, że z fizyki mi dobrze idzie :)
Nie ma możliwości aby był nawet najmniejszy ładunek w plastykowej rurze i ja nie odkurzam xboxa w środku, tylko na zewnątrz (wyloty, wloty powietrza).
 

.Mjut

Użytkownik
Użytkownik
tak się składa, że z fizyki mi dobrze idzie :)
Nie ma możliwości aby był nawet najmniejszy ładunek w plastykowej rurze i ja nie odkurzam xboxa w środku, tylko na zewnątrz (wyloty, wloty powietrza).
Na wcześniejszej stronie pisałeś "Nie znasz się - nie pisz". Moja rada - nie loguj więcej się już na to forum skoro z Ciebie taki znawca. Na fizyce uważałeś, no fajnie. Zacznij uważać na informatyce(ja uważam). Nie pisałem, że odkurzacz masz naelektryzowany. Znając życie i takich jak Ty.. Przykładacie rurę do wentylatora i 'odkurzacie' konsolę/komputer. Wiatrak się kręci - fajnie, nie? Ale nie wpadło Ci do głowy, że w momencie kręcenia się wentylatora może nastąpić przepływ prądu. No chyba, że przy czyszczeniu odłączasz wentylator od zworki CPU_FAN. Następnym razem pomyśl nim coś napiszesz Panie "znawco".
 

Do góry Bottom