jasper z heatpipe czy bez

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć chciałem się zapytać odnośnie mojej konsoli wersji jasper bo mam 2 radiatory z poprzednie wersji jasper czyli z heatpipe a drugie bez tej rurki konsola jest z lipca 2009 roku czyli bez rurki i czy moge zmienic radiator na ten z rurką nic się nie stanie ? które chłodzenie jest bardziej wydajne ?
 
Ostatnia edycja:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tu masz obniesione http://beta.ivc.no/wiki/index.php/Xbox_360_Revisions
Wersja z miedzianą rurka (według mnie) lepiej odprowadza ciepło i jest to jasper v1 a bez miedzianej rurki jasper v2 Kronos
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
aha dzięki za odpowiedź pytam się bo ostatnio udało mi się zakupić jaspera v2 czyli kronos bardzo mało używanego bo koniecznie chciałem mieć xboxa fat i dopiero niedawno sie dowiedziałem że jest coś takiego jak jasper v2 otwieram obudowe a tu jasper bez tej rurki zdziwiłem się i zacząłem szukać czy tak ma być ale chyba jaspery po lipcu 2009 roku są bez tej rurki jakoś tak
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a jakość wentylatorów jest taka sama w tych jasperach nie ma tak że v1 są bardziej wydajne niż w v2 ?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie mam pojęcia, usunięcie miedzianej rurki myślę miało efekt oszczędnościowy, może tu coś znajdziesz http://www.xboxklub.hu/book/export/html/214
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ok dzięki a ty pewnie już nie posiadasz jaspera ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
ok dzięki a ty pewnie już nie posiadasz jaspera ?
Takie same wentylatory

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a które chłodzenie polecasz z rurką czy bez ?
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
pytam się ponieważ chce mieć jaspera bardzo długo i zależy mi na najlepszym chłodzeniu
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
sory za te głupie pytania ale chciałbym się dowiedzieć
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ok dzięki a ty pewnie już nie posiadasz jaspera ?
Aktualnie mam jednego.
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ciekawe ile mój jasper pochodzi
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ciekawe bo jeszcze będę zmieniał paste na arcitc silver 5 bo ta pasta fabrycznie jest słaba i praktycznie już jej nie ma i jeśli będę regularnie zmieniał paste w jasperze tak np co 2 lata to pochodzi jeszcze z 10 lat ?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nikt ci nie powie ile elektronika podziała, może się nie przegrzewać ale padnie ethernet albo spęcznieją kondensatory.
Ja do swojej dałem Zalman ZM-STG2 i męczyłem konsole przez tydzień grając codziennie wiele godzin.

Ps. Nie wal dubli bo warna wyłapiesz.
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
aha ja jeszcze będę grał z dysku więc to też coś daje
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a ile kosztuje Zalman ZM-STG2 ?
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ok założyłem chłodzenie z tą rurką na xboxa kronos czyli jasper v2 ale po 2 minutach to chłodzenie było już dość cieple tak ma być ? a drugi radiator nie jest ciepły
 
Ostatnia edycja:

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ok już wszystko ładnie działa po prostu nałożylem za mało pasty teraz już ładnie chłodzi
 

Naruto220

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie kupiłem zalmana bo mam arctic silver 5 też bardzo dobra pasta co nie ?
 

Do góry Bottom