Jtag dla kompletnie zielonego

gamestar

Użytkownik
Użytkownik
Witam!

Mam kilka pytań odnośnie tej przeróbki. Załóżmy że kupuję xbox'a, oryginalnego, bez dysku(zbanowanego żeby było taniej) i chcę zrobić w nim jtag. Znalazłem temat

http://xboxforum.pl/sprzet-f27/przywrocenie-instalacji-gier-na-hdd-juz-mozliwe-32356.html

Jest w nim wszystko ładnie opisane jak odbanować dysk po banie konsoli ale nie wiem kilku rzeczy:

Czy można grać na piratach tylko po tej przeróbce(bez xteme)?

Jeśli tak, to czy wszystkie gry na tym idą np AC:B lub NFS: Hot Pursuit?

Jeśli kupuję x'a to czy trzeba kupować z dash'em w wersji najwyżej 7371 (na tej stronie piszą że może być jakikolwiek) ?

Czy duże jest ryzyko uśmiercenia konsoli(zakładając że lutować umiem, a programy każdy głupi umie obsługiwać)?

Czy po tej przeróbce musi być oryginalny dysk microsoft do xbox 360 czy może być inny sata?
 

drfdr

Użytkownik
Użytkownik
juz nie banuja dyskow , mozna grac na piratach tylko po tej przerobce , zawsze jakies tam ryzyko istnieje , mozesz podlaczyc dysk usb/zewnetrzny
 

gamestar

Użytkownik
Użytkownik
Mam rozumieć że wszystkie gry chodzą na tym?
 

mckaczka

Banned
powinny ale nie jestem pewien;/Nie wiem czy jtag obsługuje Ap 2.5
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Tak, na jtagu dzialaja wszystkie gey. Ale jak kupisz konsole zbanowana przy ostatniej fali to ma ona dasha 8955 luh wyzszego wiec jtaga nie zrobisz.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

wortigern

Świeżak
Świeżak
Na starych napędach działają wszystkie gry bez względu na zabezpieczenia.
 

gamestar

Użytkownik
Użytkownik
Czyli jednak konsola musi być z dashem nie wyższym niż 7371?

A jakich napędów powinienem się wystrzegać? Rozumiem że benq i toshiba mogą być a czy liteony wszystkie odpadają czy od jakiegoś konkretnego modelu?

Pozostaje jeszcze kwestia podłączenia do monitora: w monitorze mam wejście VGA (tutaj pozostanie komputer) i wejście DVI

TAKIE:
http://www.cable-trader.co.uk/images/finder/dvi-d_socket.jpg

To myśle podłączyć do xbox 360 przez przejściówke HDMI>DVI ale czy:

Czy będzie dobry obraz?
i czy trzeba puszczać dźwięk na głośniki(albo słuchawki) czy DVI przenosi dźwięki (w monitorze są głośniki)?
 

saperxd

Użytkownik
Użytkownik
dvi nie przesyła dźwięku
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
jak wgrasz jtag to żadne ap cię nie obchodzi.........dzwięk na głosniki........dysk jakikolwiek na usb.....i musi hulać
 

gamestar

Użytkownik
Użytkownik
A te połączenia czarne to po całym akcie zostają na stałe czy trzeba je usunąć?

Jeśli nie trzeba montować tych kolorowych połączeń to po co one są?
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
o co ci chodzi bo nie lapie?
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Te kolorowe ( zworka i 2 z diodami) to jtag właściwy :), a te czarne do wtyku LPT to żeby pamięć nand zrzucić i po przerobieniu wgrać z powrotem :) do konsoli.
Czarne odłączasz, kolorowe muszą zostać.

Domyślam się że o to chodziło dla kolegi :D
 

gamestar

Użytkownik
Użytkownik
No a kiedy trzeba wykonać te połączenia bo nie pisze (czarne zaraz na początku, a reszta)?
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Diody i mostek zosyaja na stale. Kabelki od lpt odlutowujesz po wszystkim.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

gamestar

Użytkownik
Użytkownik
Podsumowując: Konsole trzeba kupić wyprodukowaną przed 15 czerwca 2009 z dashem nie wyższym niż 7371.

A bardzo trzeba się postarać by na dobre uziemić konsole?

(znaczy zepsuć)
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli będziesz miał dobry zrzut pamięci NAND i klucz DVD (no i CPU) to softowo będzie trudno ją zepsuć. Chyba że zwarcie zapodasz przy lutowani itp.
 

gamestar

Użytkownik
Użytkownik
CZYLI TO MA WYGLĄDAĆ MNIEJ WIĘCEJ TAK:

Na początku robimy tylko połączenia czarne:

Schemat połączeń potrzebnych do odczytu NAND dla płyt zephyr,falcon,opus,jasper (podtrzebne tylko połączenia SPI, NIE ŁĄCZYĆ PUNKTÓW OZNACZONYCH JAKO JTAG, czyli NIE wykonujemy połączenia zaznaczonego na czerwono, żółto i niebiesko !)
http://pictures.xbox-scene.com/xbox3...us-jasper).png

Link do programu pozwalającego odczytać pamięć NAND:
nandpro20b

Opis do tego jak podłączyć X'a do PC i jak zgrać nand

Dodatkowe info do schematu:
Trzy punkty GND powinny być ze sobą połączone.

Jak podłączyć do komputera (trochę kroków może być nadmiarowych, ale dla bezpieczeństwa zalecam taką metodę):
1. Włączamy komputer.
2. Odłączamy konsole od zasilania
3. Konsola musi być wyłączona (NIE PRZYCISKAĆ POWER ON i nie dotykać kontrolera). Nie włączać aż do momentu odłączenia kabla LPT od komputera, czyli pkt.9
4. Podłączamy kabel LPT do komputera.
5. Włączamy kabel zasilacza konsoli do gniazdka sieciowego i do konsoli (NIE PRZYCISKAĆ POWER ON i nie dotykać kontrolera).
6. Odczytujemy pamięć NAND, czyli wydajemy polecenie: nandpro.exe lpt: -r16 raw.bin (uwaga, wielkość liter ma znaczenie)
7. Możemy od razu coś zapisać jeżeli mamy gotowy patch.
8. Odłączamy kabel zasilacza konsoli od gniazdka sieciowego.
9. Odłączamy kabel LPT od komputera.

W programie nandpro20b wykonujemy poniższe komendy by zgrać pamięć nand.

Parametr "-r16" z pkt. 6 dotyczy tylko konsol z pamięcią 16MB. Tylko dla większości Jasperów jest to 256MB lub 512MB (można sprawdzić w DASHu).
Czyli wtedy wpisujemy "-r256" lub "-r512".
W dashu sprawdzamy to tak:
Odłączamy wszystkie pamięci (HDD,USB). W dashu wchodzimy do ustawienia systemu/pamięć. Jeżeli nic się nie pojawi to znaczy że mamy 16MB, natomiast jeżeli sie coś pojawi to wciskamy Y i na ekranie mamy:
214MB = 256MB NAND lub
451MB = 512MB NAND
Dla programu FindSecData od wersji 0.6 wymagany jest zrzut 24MB pamięci, czyli wpisujemy:
nandpro.exe lpt: -r256 raw.bin AE0 600
lub nandpro.exe lpt: -r512 raw.bin AE0 600
Oczywiście dla bezpieczeństwa lepiej mieć pełną kopie.

Backup z pkt. 6 koniecznie zrobić kilka razy i porównać czy na pewno są takie same. (fc /b raw1.bin raw2.bin). Backup zapisać sobie kilka razy w różne miejsca (pendrive, drugi komputer), bo w razie czego bedzie można odtworzyć zmiany.

I teraz gwóźdź programu: przypuszczam że teraz trzeba wykonać połączenia dla jtag(czerwone, niebieskie i żółte), a te czarne od portu lpt można już usunąć.

Czy tak???



Teraz działamy na programie findsecdata. Program tworzy z zrzutów nand'u patch który przenosimy do konsoli za pomocą pendrive i wgrywamy.

Napisałem programik który tworzy odpowiednie pliki do spatchowania. Wyświetla także jak je wgrać do NAND.
FindSecData v0.62 megashares
FindSecData v0.62 sendspace
Program trzeba wrzucić do katalogu z nandpro i z linii poleceń wysłać: findsecdata raw.bin gdzie raw.bin to nasz dump. Jeżeli program nie pokaże komend do wgrania to nie można przywrócić pliku secdata.bin. Jeżeli pokaże ale patch nie zadziałał to możemy spróbować inną pare poleceń która pokaże jeżeli wyślemy: findsecdata raw.bin -rc 5 Polecenia zawsze wysyłamy parami i próbujemy czy instalacja gier na HDD działa. Jeżeli to nie pomoże to prawdopodobnie po wykonaniu dumpa zbootowaliśmy konsole bez dvd. W takim wypadku trzeba zrobić jeszcze raz dump, wygenerować nowy patch i od razu go wgrać do konsoli. Jeżeli ktoś ma wątpliwości to zawsze może napisać PM lub zapytać w tym temacie.


Z tego wynika że nie trzeba wyciągać key'a napędu ani cpu(chyba żeby się zabezpieczyć)

I moje pytanie:

Czy dobrze zrozumiałem cały proces? Czy postępując wg. powyższych instrukcji wykonałbym jtag?

Czekam na poprawki i ewentualnie jakieś uwagi.


A robił ktoś jtag korzystając z tego turtoriala:

YouTube - Xbox 360 JTAG Tutorial - Part 1
YouTube - Xbox 360 JTAG Tutorial - Part 2
YouTube - Xbox 360 JTAG Tutorial - Part 3
YouTube - Xbox 360 JTAG Tutorial - Part 4
 

gamestar

Użytkownik
Użytkownik
ref
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Ech. FinSecData nie potrzebny. Połączenia wszystkie naraz robisz tylko te kolorowe zostawiasz. Odezwij sie na GG to Ci poradnik wyśle jak zrobić xbr (albo freeboota) i go wgrać.

Tak nawiasem mówiąc to poradnik odblokowania dysku podałeś. Do jtag'a tyczy się tylko odczyt pamięci nand.
 

gamestar

Użytkownik
Użytkownik
Więc:

Zrobić wszystkie połączenia, podłączyć do kompa, zgrać nand (co najmniej 2-3 razy) i wywalić czarne, kolorowe zostacić i co teraz zrobić z tym backup'em?
 

Do góry Bottom