JTAG/RGH Pytania i odpowiedzi :)

daxarius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Siema .
Jak podłączyć dysk WD 500gb na złączu sata ? Posiadam Xboxa 360 Slim z płytą Corona ( napięcie 12V-9,6A ) przeróbka RGH z freestyl 3 .
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Podłączyć pod port sata w konsoli

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

daxarius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Co z zasilaniem dysku ? To że mam go podłączyć do portu sata to sie domyślam z racji tego ze idzie taki dysk podłączyć ...
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Jeśli to dysk 2.5 '' to problemu nie ma, jeśli 3.5'' musisz zrobić zasilanie 12V

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

daxarius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dysk jest większy , tak bym go wpakował już do środka .
Dla tego pytam , czy nie lepiej wymontować napęd , być może tam znajdę zasilanie dla dysku , a po rozebraniu Xboxa i wewnętrznej obudowy , na pewno znajdę podłączenie sata dla dysku
 

sqwara

Użytkownik
Użytkownik
http://allegro.pl/kieszen-obudowa-dysk-3-5-sata-natec-usb-3-0-zestaw-i7195616295.html to użyj czegoś takiego, masz zasilanie oraz podpięcie. Piersze z brzegu brałem, więc nie patrz na cenę bo wydaje mi się że USB 3,0 raczej nie potrzebujesz.
 

daxarius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wielkie dzięki za wysiłek , lecz staram sie zrobic to bez zadnych kosztów typu kieszeń , wole sie pobawic w wyjmowanie napędu , tylko czekam na jakiś dobry poradnik z waszej strony :)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Z napedu nie pożyczaj zasilania. Podlutuj się w 12v przy gnieździe zasilającym konsoli.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

daxarius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Lutować nie potrafię , napęd zdemontowany . Kupie kieszeń na 3,5 cala , formata na pc i bedzie gites
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
To jak lutowac nie potrafisz to z napedu też byś nie pożyczył zasilania.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam mam problem ponieważ nie mogę połączyć J-R Programmer V2 z Matrix v3 aby go zaprogramować. Na glitchu świeci się niebieska dioda ale podczas próby wgrania pliku .xsvf w konsoli J-Runnera wyskakuje Devices not found.Nand wcześniej zgrałem pomyślnie.Proszę o pomoc//Z tym problem sobie poradziłem wymieniłem goldpiny i poszło wgrałem .xsvf lecz teraz pojawił się gorszy ....Przy próbie włączenia Xell'a konsola w ogólnie nie uruchamia się,nie świecą się diody ani nie kręcą wentylatory tylko dioda na glicherze mruga bardzo szybko.Jakieś propozycje ?
 
Ostatnia edycja:

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Użyłes kwarcu na chipie czy Hana?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za odpowiedź.Niestety dałem podłączyłem punkt C i dlatego tak było teraz gdy go odłączyłem jest zasilanie lecz konsola nie bootuje.Dioda na chipe mruga co kilka sekund wydaje mi się próbuje glichować.Próbowałem różne timinigi i nie wstaje.Chyba uwaliłem procka ...I teraz następne pytanie jak w J_Runner sczytałem Nand i wgrałem ECC to jak odłączę chip to mogę spróbować włączyć konsole aby sprawdzić czy nie wywali RROD ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie pokaże błędu z wygranym xellem. Według mnie wszystko będzie sprawne, no chyba że faktycznie coś narobiłes i nie odpisałeś [emoji14]

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za zainteresowanie moimi problemami :) Zanim odpisałeś już namieszałem ... Wgrałem J-Runnerem oryginalny Nand(nie wiem czy potrzebnie),który zgrałem na początku,odłączyłem VCC oraz GND od Matrix'a i włączyłem konsole.Bootuje normalnie do oryginalnego dashboardu czyli przez to podłączenie punktu C nie spaliłem procesora czy coś lecz gdy z powrotem podłączyłem zasilanie i mase do chip'a konsola znów bootuje do orygnalnego dashboardu.Nie wiem co dalej.Próbowałem również powtórzyć całą procedurę zgrania nandu,wygenerowania ECC oraz jego ponownego wgrania i nic z tego ... J-Runner wywala błąd Version:00 Wrong Version.Proszę o pomoc bo męczę się już z tą konsolą parę dni ...///Od razu dodam,że wgrałem firmware PICFLASH_E_1_0_5-JRP-V2 do programatora ponieważ wystąpiły u mnie problemy z czerwoną diodą (Bootable Mode) i może to ma z tym związek.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zacznij może od tego jaką modyfikacje robisz. Czy to rgh, rgh 2, rgh1.2?
Kazda z tych metod inaczej się lutuje i ma inne wsady. Nie kojarzę co to jest PICFLASH_E_1_0_5-JRP-V2

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chciałem zrobić RGH 1.2 wg tego poradnika .
PICFLASH_E_1_0_5-JRP-V2.hex to firmware do JR Programmer V2,który wgrałem ponieważ mój programator "zamarzł" w Bootable Mode,cały czas świeciła się czerwona dioda.Zrobiłem tak jak na filmie zgrałem NAND,wygenerowałem ECC i je wgrałem.Wszystko poszło poprawnie następnie przylutwałem chip i wgrywałem różne wsady 1.2_21,1.2_19 etc konsola nie chciała bootować.Zacząłem przeszukiwać forum szukając pomocy i znalazłem temat o tym,że jeden z użytkowników miał falcona
,który nie bootował a problemem właśnie okazał się uwalony procesor więc aby nie tracić czasu postanowiłem wgrać oryginalny NAND do konsoli (nie wiem właśnie czy tu nie zepsułem..)który zgrałęm wcześniej i odlutować zasilanie od chipa aby upewnić się że konsola nadal działa ,nie ma RROD itp.W chwili obecnej jestem na etapie, że konsola uruchamia się do oryginalnego Dashboardu bez względu na to czy podłącze zasilanie glicha czy nie.Nie wiem co dalej próbowałem wrócić do punktu gdzie trzeba zgrać NAND lecz nie mogę z powodu w/w błędów.\\Znów o jednym nie napisałem w NAND którego zgrałem na początku były BadBlocki ale JR je zremapował także nie powinno być problemów
 
Ostatnia edycja:

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Jeśli masz odczytane i gdzieś zapisane to odczytywać nie musisz, wygrywasz xella z zaznaczonym rgh 2.0. Jrunner automatycznie zmienia na jtag pamiętaj o tym i zmieniaj na rgh 2 0 !
Jesli masz błędy i nie chce odczytać, to musisz to naprawić, zmienić programator np.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ok jakoś ogarnąłem ten programator i wgrałem na nowo Xell.Chip znowu glichuje lecz nadal nie mogę zbootować konsoli.Przewody puściłem wg tego filmu.Timinigi chyba wszystkie sprawdzałem no i nic z tego masz może jakieś wskazówki ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zdjęcia punktów lutowniczych oraz chipa daj.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom