JTAG/RGH Pytania i odpowiedzi :)

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
20180412_052629.jpg
20180412_052818.jpg
20180412_052927.jpg
Mój przedpotopowy telefon nie zrobi lepszych później od kogoś pożyczę telefon jak coś
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
View attachment 3417 View attachment 3418 View attachment 3419 Mój przedpotopowy telefon nie zrobi lepszych później od kogoś pożyczę telefon jak coś
Na tapatalk nie widzę tych zdjęć

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Orientacyjnie wygląda że są na swoim miejscu.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a może z tą zworką na chipie pokombinować jakoś ?może jakoś ominąć ten kwarc z chipa i dać punkt c ? jak coś to jak ? może wymienić przewody ?jak tak to na jakie ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Możesz spróbować zmienić zworki. jak chcesz zrobić z Hana odlutuj rezystor na chipie który jest w linii do kwarca. Zapewne jak nie wstała ani razu to, nie będzie chciała działać. Na koniec możesz też spróbować dorzucić 68, 100nF między PLL a gnd.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli co może być lipa z tą konsola ?Popróbuje jeszcze coś może trochę skrócę przewody ogólnie to jest Falcon CB 5771 Dash 13599.A jak wgrywałem w J-Runner to był 17502 może to mieć związek z tym że nie wstaje ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Robisz w takim razie normalnie rgh 1. Wygrywasz xell od rgh a nie rgh 2.0. Do chipa wsad falcon

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ale ten dash skąd ściągnąć 13599 do J-Runnera? ustawienie przewodów takie samo ma być ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Inne ustawienie przewodów i inne zworek. Kernel zostawiasz najnowszy, po co byłby ci stary na którym mało co będzie działać.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a punkty lutownicze też są inne ? może jest jakiś poradnik na forum bo nie mogę znaleźć ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zmień reset, post, możesz spróbować z oscykatorem jeśli będzie wstawać średnio użyj Hana


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
konsola nie chciała bootować na kwarcu więc postanowiłem przylutować punkt c (C3B2) no i przylutowałem kabelek prężył no i zrewałem ten pad.Tego już nie naprawie strata nie duża tylko czasu zmarnowanego szkoda.. nic z tego raczej nie będzie ..
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Trzeba dodrapac się do ścieżki i połączyć daj komuś żeby to naprawił. Jak naprawiasz to są alternatywne punkty Hana

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dolutowałem nóżkę od rezystora do ścieżki.Podpiąłem się do tego samego punktu C3B2 (a właściwie do tej nóżki)i po raz pierwszy zbootował się Xell ;D.Później wszystko poszło jak po maśle ;D.Wgrałem sobie Aurore i odpaliłem testową grę.Działa !Dzięki za pomoc Akir.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
To elegancko, nie używaj nigdy sztywnych przewodów.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam ponownie.Tym razem w moje ręce wpadło Pudło z Trinity. Konsola kupiona jako uszkodzona że niby nie czyta płyt a okazało się że w ogóle nie bootuje.Rozkręciłem ją i okazało się że jest zamontowane RGH(nie było o tym mowy w opisie aukcji) na chipie X360ACE V3.Po włączeniu świeci zielona dioda i nic dalej.Odłączyłem dysk i to sam odlutowałem również glicha i też nie wstaje więc wydaje mi się że do pamięci jest wgrany xell.Nie wiem jaka jest jej historia,kiedy nastąpiła awaria czy to uwalony procek,grafika czy to nieudana/zła próba montażu RGH (sprawdziłem na diagramach punkty lutownicze i się zgadzają ogólnie wg mnie montaż jest ok jedne czego nie wiem to jaka powinna być aranżacja przewodów)A więc mam kilka pytań.
1.Od czego w ogóle zacząć sprawdzać co jest zepsute w tej konsoli?
2.Czy jest możliwość odbudowy oryginalnego NAND'u do tej konsoli ?Nie znam CPU KEY.
3.Czy kwarc na glitchu powinien być odłączony (mobo Trinity) jeżeli punkt E (CLK) jest podłączony do punktu lutowniczego ?Pytam bo w moim falconie musiałem odłączyć rezystor.Jeżeli tak to co odlutować/zmienić?
Z góry dzięki za pomoc.

witam mam problem z coroną V3 16 mb chip ace v3.Nand sczytany poprawnie,ECC wgranie chip przylutowany lecz najpierw punkt c przylutowany do płyty głównej a później okazało się że potrzebuje POSTFIX który zamontowałem.Zmierzyłem miernikiem chyba jest poprawnie (ok.100k ohm).Punkt C przylutowany do post_1.Oczywiście musiałem ruszać i przeprogramowałem już chip który podobno już był zaprogramowany na corone.wgrałem taki wsad RGX_CORONA_C_CR_EN_P50 .Konsola nie bootuje do Xella.Czy muszę zmostkować te punkty R2C6 i R2C7 ?I co z tym rezystorem R2C10 ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Trinity
1. Utrudnione jak nie masz oryginału I nie wstaje.
2 nie da się.
3 zostaw ty ten kwarc w spokoju

Corona maja być mostki na wszystkich wymienionych. R2c10 jeśli ma rezystor to jest to mostek, jeśli brak to robisz. Wsad jeśli robisz zwykle rgh corona c w jrunner.
Jak masz założony postfix zagrzej Lutownica od góry punkt mocowania igly. Opadnie ona delikatnie i trafi dobrze na kulkę

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

glusman

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
zmostkowałem R2C6 i R2C7 nóżką od rezystora,postfix wszedł pod procesor ale gdy mierze miernikiem to mam 101k ohm a powinno być od 30 do 50...
i nie mam takiego wsadu corona c mam taki RGX_CORONA_C_CR_EN_P50 i inne też mam np. corona 3_3 ale w konsoli Jrunnera wyskakuje Unsupported xsvf file.dalej nie wstaje ..\\Gdy zdjąłem i założyłem POSTFIX od nowa przygrzałem te nóżkę aby opadła chip przestał glitchować pali się tylko czerwona dioda a zielona już nie miga.Wgrałem oryginalny nand konsola na szczęście żyje ale znowu nie wiem co robić.
 
Ostatnia edycja:

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
W programie masz wgrywanie I jest, nie pamiętam oryginalnej nazwy z katalogu.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom