JTAG - xell - problem - konsola nie wstaje po wgraniu

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
Zrobiłem podłączenie JTAG wg zagranicznego tutka, mostek i 2 diody wlutowałem, backup zgrany 4 razy, dwa z nich się zgadzają, w trakcie wywala 1 błąd w sektorze 0148.

Po tych czynnościach zgrałem jeszcze KV, i wrzucam xella, xellous i potem KV przez nandpro20e do konsoli, odpinam zasilanie na chwile, konsolę od kompa, wciskam power i nic, konsola ciemna. Eject konsoli też nie odpala. Czyściłem i wrzucałem powyższe kilkakrotnie(4 czy 5 razy) i za każdym razem efekt ten sam. xell i xellous dostałem od Dextera, także raczej wiedział co mi wysyła, ale skąd można to pobrać? Spróbował bym na innych plikach, może kwestia błędu przy ściąganiu ze skrzynki czy coś w tym stylu.

Diody zmieniałem kilkakrotnie, sprawdzone multimetrem i są sprawne(1n4148), mostek zrobiony zgodnie ze schematem do Zephyra (o ile to zephyr, ale wychodzi na to że tak, 203w zasilacz, HDMI i produkcja z końca 2007 roku, radiatory też wyglądają na zephyrowe). Dash w konsoli był 6xxx (nie pamiętam dokładnie) więc przerabialny.

Powiem szczerze, że jestem lekko podłamany, myślałem że gładko pójdzie ale tu lipa. Na zagranicznych forach pisali że najprawdopodobniej źle wlutowane diody, lub problem z flashem, ale jak już mówiłem, wgrywałem kilka razy, a diody sprawdzałem...

Jakieś sugestie?
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
spróbuj odlutować całego JTAG i sprawdz czy się włącza. (powinien wyskoczyć błąd e79 o ile nie skasowałeś całego nand ^^)
spróbuj punkt db1f1 wlutować w alternatywny punkt ft1u2 albo zrobić jtag sposobem z tranzystorami od blackaddr YouTube - Xbox 360 JTAG Blackaddr Transistor wiring with aud_clamp by Boxxdr
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
Nand raczej wyczyszczony z użyciem lpt: -e16...
Zobaczymy jeszcze co dexter powie po robocie, ale strony lutowania nie wydaje mi się, żeby był jakiś problem :/

Najbardziej obawiam się tego, że ostatecznie konsoli nie uda mi się przerobić :p
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
spokojnie, jeżeli masz dobrze zrzucony nand to nie panikuj, że sie nie uda :)

mój jasper nie żył ponad 2 dni ;) (wciskam power i nic)

próbowałem wgrywać xell komendami -w16, -w512 i nadal nic ...

odlutowałem sam punkt db1f1 i odrazu zaskoczył.

Najlepiej odlutować wszystko, przeczyścić jakimśtam alkoholem (tego akurat nie robilem . ) przylutować DOKŁADNIE.
Ja lutowałem tak: punkt j2d2.1 - miękki kabelek (np. z kabla chinch) - dioda (czarnym paskiem do punktu db1f1) - miękki kabelek - punkt db1f1 :) potem owy punkt po przylutowaniu zakleiłem taśmą izolacyjną i do teraz smiga ;)
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
I w sumie jeszcze jedno mnie zastanawia - wersja mojego CB... wg 360 Flash Tool jest to 5761, który teoretycznie jest nieprzerabialny w zephyrze, ale ta lista CB dotyczyła wersji softu 7371 o ile pamiętam?
Jestem w tej chwili też w pracy i nie mam możliwości niestety przelutować nic w konsoli, także tak patrzę ze strony softwareowe co może być nie tak.
Czytałem też coś na zagranicznych, że dla niektórych wersji CB Zephyra trzeba stosować wszystko jak w Falconie...
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
Exploitable CB versions:
1888, 1902, 1903, 1920,1921: exploitable xenon
4558: exploitable Zephyr
5761, 5766, 5770: exploitable falcon
6712, 6723: exploitable jasper

Non-Exploitable CB Versions (CD = 8453 for all of them)
Xenon: 1922, 1923, 1940
Zephyr: 4571, 4572, 4578, 4579
Falcon/Opus: 5771
Jasper: 6750

więc wychodzi na to, że masz falcona .
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
Tja, właśnie też odszukałem z powrotem tę tabelę i jeszcze raz spojrzałem na gniazdo zasilania a tu falcon...lol...
Pozostawię to bez komentarza. Właśnie dump nanda z powrotem do konsoli wgrałem i ruszyła, także teraz tylko 2mb nanda wyczyszcze i wrzuce stuff od falcona i zobaczymy co z tego wyjdzie.


Edit:
no i ostatecznie coś tam chodzi, ale od wciśnięcia power do uruchomienia dasha 9199 potrzeba 1-2 minuty :/ także nadal coś jest nie tak...
 

Andrzej2098

Świeżak
Świeżak
Mam problem.

A mianowicie taki: Mam falcona zczytałem nand.bin kv.bin i config.bin nie czyściłem pamięci, od razu wgrałem xell.bin przez jtag tool wł konsole i nic czarny ekran po 20sek pROD
\
\/

wyłączyłem ją i podłączyłem ją pod lpt.
W Jtag tool zamias wcisnąć (Write Xell) wdusiłem (Weite Xellous)
po wgraniu konsola padła nie wł. sie i nie czyta jej nandpro przez lpt. po prost tak jak by nie był podłączony. odlutowałem jtag i też nic.
Jtag robiłem według tego http://pictures.xbox-scene.com/xbox360/free60/SPI_&_JTAG_diagram_(zephyr-falcon-opus-jasper)-300.jpg
 

strusic

Użytkownik
Użytkownik
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
przylutuj na nowo lpt bo pewnie tak odczytujesz, przewody obetnij zeby byly kompletnie najmniejsze jakie sie da, sprawdz tez diode w lpt (wymien na nowa). podlacz kpnsole i skasuj pamiec nand, nastepnie wgraj oryginalny nand zrob update do 7371 koniecznie.
 

Do góry Bottom