kabel hdmi

MatGar

Banned
Witam, gdyż kupiłem monitor 22" z hdmi potrzebuję rady co do kabla. Czytałem o tym wiele na forum ale jeden kolega mówi że taki za 30 zł mu się zepsuł, drugi że za 15 zł mu trzyma i sprawuje się dobrze i mam do was pytanie. Jaki kabel najlepiej kupić, i czy takie coś można spotkać w sklepach typu media markt, empik czy coś takiego?
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Oczywiście ,że kupisz w Media Markcie zwykle gdzieś koło kasy z innymi kablami. Nie ma znaczących różnic między kablem za 20 czy 80zł ,może jedynie wykonaniem więc nie warto przepłacać. Sam mam do monitora 20' 1650/1050 podłączony jakiegoś z Hamy (30zł) i nie narzekam.
 

Stan

Użytkownik
Użytkownik
jak to nie ma różnicy w kablach za 20 i za 80 zł ? Jeśli by nie było różnicy to i ceny były by podobne. Droższe kable mają dużo lepszą jakość wykonania i mogą mieć pozłacane wktyki. Kabel nieznacznie wpływa też na jakość obrazu ( ale to nieznacznie ) wiec w przypadku twojego monitora to nie ma żadnego wpływu. Bo różnicy nie zobaczysz żadnej.
Ja używam kabla za 80 zł ze złoconymi końcówkami i szczerze mówiąc nie próbowałem podłączać zwykłym, stwierdziłem że jak kupować to już porządny :)
 

MentallyDreamer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja dzisiaj w MM widziałem kabel za 500zł więc chyba coś w tym jest, że są takie rozbieżności cenowe ;p
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
hdmi to jest sygnał cyfrowy , jakość wykonania niema wpływu na "jakość obrazu"
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Ja dzisiaj w MM widziałem kabel za 500zł więc chyba coś w tym jest, że są takie rozbieżności cenowe ;p
Tak jest- w jakości wykonania... Jednak taki za 30zł jest już ok
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
Tak jest- w jakości wykonania... Jednak taki za 30zł jest już ok
ale tez nie do końca ,

sugerował bym sie tym że ten kabel za 500zł ma powyżej 15m , i w zestawie jest "wzmacniacz " sygnału. Dla tego cena jest taka wysoka.
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Oczywiście cena zależy od długości przewodu. 1,5m za 20zł 2m za 30zł 5m za 60zł itd.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
ale tez nie do końca ,

sugerował bym sie tym że ten kabel za 500zł ma powyżej 15m , i w zestawie jest "wzmacniacz " sygnału. Dla tego cena jest taka wysoka.
No tak nie wziąłem aż takiej długości kabla pod uwagę ;)
Ja myślałem o kablach max 1,5m
 

MatGar

Banned
Czyli podsumowując, nie opłaca się przepłacać, i wystarczy kupić kabel za 30 zł tak :)?
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Jeżeli mała odległość to tak

Ja mam w domu 3 kable HDMI

2x takie za ~30zł + 1x za 200zł (był dodany do kina) - wszystkie mają max 1,5m i nie widzę żadnej różnicy
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Różnica baaardzo duża......w cenie. Jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać? Za różnicę (30-100zł) polecam kupić drugiego pada lub dobrą grę na Allegro.
 

MatGar

Banned
od xboxa do monitora będę miał max 50 cm
 

syfon12

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kabel HDMI 1.3b Profigold Sky PROV1020 dł. 20m
1 499,00 zł za sztukę

Kabel HDMI 1.3b Profigold Sky PROV1020 dł. 20m (847323780) - Aukcje internetowe Allegro

Taki trzeba zakupic:)
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
Kabel HDMI 1.3b Profigold Sky PROV1020 dł. 20m
1 499,00 zł za sztukę

Kabel HDMI 1.3b Profigold Sky PROV1020 dł. 20m (847323780) - Aukcje internetowe Allegro

Taki trzeba zakupic:)
taaa , a po zakupie , może się okazać że lepsza jakość będzie na kablu o długości 1,5m za 20zł

brak wzmacniacza sygnału w zestawie !! a dodatkowo marketingowy bełkot "praktycznie bezstratne przesłanie oryginalnego materiału full HD audio/video na dystansie do 20m"

WIKIPEDIA: Maksymalna odległość transmisji to 15 metrów przy zastosowaniu przewodów wykonanych zgodnie z zaleceniami HDMI Working Group. W większości wykonań kabli dostepnych na rynku odległość nie przekracza 3-5 metrów. W przypadku większych długości konieczne jest stosowanie repeaterów (regenaratorów sygnału).
 

MatGar

Banned
Żeby nie zakładać kolejnego tematu pytam tutaj. Jak kupowałem kabel żeby móc odbierać obraz na monitorze musiałem kupić kabel i przelotkę do dźwięku mini jack czy jak mu tam było. Gdy będę miał kabel hdmi podłączony będę go potrzebował?
 

my_blink

Użytkownik
Użytkownik
Witam, mam pytanie
Zakupiłem kabel HDMI wraz z zestawem i jest on wart ok. 20,- z pozłacanymi końcówkami wersja 1.3b. Mam tv LG 32'' i czy to w menu czy podczas grania, mozna zauwazyc takie lecace w dol poziome ciemne paski. Natezenie ich wzrasta podczas zmiany ustawien na 1080i.

Kolejne pytanie o gre GTA IV. Zauwazylem, ze cienie sa tam dziwnie "ziarniste" no i grafika moze powiedziec, ze czasem nie jest ostra i mozna zauwazyc w oddali jej lekkie zalamywanie np. na mijajacych nas samochodach.
Czym to jest to spowodowane? Czy to kabel, czy to tv czy moze wersja gry?
 

hamerpl

Użytkownik
Użytkownik
Co do ziarnistosci w GTA IV,
powiedział bym że to "nie moc" Xboxa.


Po prostu nie ma co się oszukiwać, gry są coraz lepsze a xbox sie nie zmienia i to tyczy się Ps3.

ta Gra tak samo wygląda tu jak i na ps3.

to i tak nic w Episodach Liberty City do Gta IV a szczególnie w BoGT spadki fps są czasami takie drastyczne że az koli w oczy.
 

my_blink

Użytkownik
Użytkownik
Wiec watpliwosci co do GTA IV sie wyjasnily, a co z tymi dziwnymi poziomymi paskami, ktore smigaja sobie po ekranie?
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
zrób filmik , może ktoś pomoże
 

Do góry Bottom