Kabel VGA czy DVI?

bronyraurr

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Niedługo kupuję xbox'a, którego będę podłączał do monitora, który ma wejście VGA oraz DVI.
Zastanawiam się jaką przejściówkę wziąć, czy różnica jakości będzie jakaś*widoczna?
Z tego co wyczytałem gdzieś wcześniej, łatwiej byłoby podłączyć*go przez VGA, ale chciałbym znać opinię na temat jakości obrazu :)

Dzięki ;)
 

pzajac2

Użytkownik
Użytkownik
Najlepsza będzie na DVI-D (wersja cyfrowa). Upewnij się, że ta przejściówka to nie DVI-A (wersja analogowa) - bo jakość będzie taka jak na VGA.

Przy czym różnice w obrazie nie są aż tak duże jakby się mogło wydawać.
 

bronyraurr

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ok, wielkie dzięki :) Wiem, że DVI-D>VGA, bo sprawdzałem to na komputerze, ale nie wiedziałem jak to się będzie miało w stosunku do x360 :)
Także po otrzymaniu przejściówki sprawdzę jak to wygląda i ewentualnie napiszę jaki efekt.
 

bronyraurr

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odświeżam temat, wraz z jeszcze jednym pytaniem.
Podłączyłem x-a do monitora przez hdmi>dvi-d i monitor w ogóle nie widzi x-a.
Nie pomyślałem wcześniej o tym, że to nie jest monitor hd. Zastanawiam się*czy to własnie dlatego go nie widzi, a jeśli nie to dlaczego? :)
 

batorzajac

Użytkownik
Użytkownik
nie, możesz dowolną rozdzielczość ustawić. ja na monitorze gram w full hd a po podłączeniu do telewizora hdready full hd zostaje i nic się nie dzieje.
 

bronyraurr

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
to w takim razie, może to być wadliwa przejściówka czy co? nie sądzę, bo sprawdzałem już*dwie. Mam x360 slim. Obraz poprowadzony przez hdmi>dvi-d a dźwięk przez kabel AV przez chinche do głośników. Dźwięk spokojnie działa, obrazu nie ma...
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Podłącz konsole pod tv kablem hdmi-hdmi aby wykryla ze jest hdmi, po tym wylacz i przełącz sobie na monitor kablem hdmi-dvi, wtedy powinieneś mieć obraz
 

bronyraurr

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
robiłem tak, już wcześniej i nic. chyba spasuję i przesiądę się*po prostu na VGA. Mam nadzieję, że to będzie działać bez zarzutów :)
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
A próbowałeś resetować rozdzielczość ?
Włącz konsole za pomocą pada i zaraz po włączeniu naciśnij i trzymaj jednocześnie prawy spust i Y
 

bronyraurr

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
przed chwilą spróbowałem, na światełkach konsoli było widać że reaguje i resetuje rozdzielczość, ale monitor dalej nie chwycił. Dostałem od sklepu kabel hdmi który działa, wejście dvi-d w monitorze też działa, bo podpinałem do niego komputer. Możliwe, że to kwestia przejściówki, albo tego, że monitor jakoś sobie nie radzi z x360, ale nie mam pojęcia na jakiej podstawie miałoby się to dziać...
 

Do góry Bottom