Kabel vga delikatne przebicia obrazu(zamazanie)

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
Witam posiadam monitor lcd FLATRON W2246 1080p(22 calowy).Nie ma wbudowanego wejścia hdmi(tylko vga i dvi). Zakupiłem kabel vga na allegro za 20zł niestety po podłączaniu obraz się dosyć pogorszył.Wyczytałem na forum że oryginalny kabel kosztuje ok.100zł. Czy jak podłącze konsole tym kablem: Kabel VGA-HDMI 2m GOLD FULL HD D-Sub LAPTOP TV (3696530494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
i z konsoli jeszcze poprowadzę drugi kabel do wieży(wiem że dwa kable się nie zmieszczą,usunę plastik z kabla vga i zastąpię izolacją)
Jak zastosuje tą operacje obraz nie będzie już zamazany?Nie będzie również problemów z dźwiękiem?
 

DaJkamieniA

Użytkownik
Użytkownik
Co do dźwięku to można kupić takie coś że podłączysz te dwa kable do jednego wejścia (koszt to około 2zł). A co do obrazu to powinno być dobrze. Pozmieniaj może też ustawienia obrazu w x360.
 

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
Jak się nazywały te kable do dźwięku(nigdzie nie mogę znaleźć)?Czy będą odbierać Dolby Digital 5.1?
Ustawienia obrazy nic nie dają(wyczytałem że podróbki kabli pogarszają jakość).
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Witam posiadam monitor lcd FLATRON W2246 1080p(22 calowy).Nie ma wbudowanego wejścia hdmi(tylko vga i dvi). Zakupiłem kabel vga na allegro za 20zł niestety po podłączaniu obraz się dosyć pogorszył.Wyczytałem na forum że oryginalny kabel kosztuje ok.100zł. Czy jak podłącze konsole tym kablem: Kabel VGA-HDMI 2m GOLD FULL HD D-Sub LAPTOP TV (3696530494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
i z konsoli jeszcze poprowadzę drugi kabel do wieży(wiem że dwa kable się nie zmieszczą,usunę plastik z kabla vga i zastąpię izolacją)
Jak zastosuje tą operacje obraz nie będzie już zamazany?Nie będzie również problemów z dźwiękiem?
Nie kupuj takiego badziewia. Nie zmienisz sygnału analogowego na cyfrowe tylko za pomocą kabla. Ludzie na forum mają rację. Lepiej kupić oryginalny kabel VGA od MS, bo te tańsze daje taki same efekty z jakim się właśnie spotykasz. Jeśli masz wejście DVI, to czemu nie kupisz zwykłej przejściówki? Co do dźwięku, to podłączasz pod wejście słuchawkowe w monitorze.
 

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
Do: paxmack
Chodzi o tą przejściówkę?
ADAPTER PRZEJŚCIÓWKA DVI NA HDMI FULL HD GOLD (3728224252) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Polepszy się jakość?

Co do dźwięku nie mam wejścia słuchawkowego w monitorze...
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
^UP Nie rozumiem po co mam zastosować przejściówkę DVI NA VGA?Jeśli monitor posiada wejście dvi i vga(napisałem w pierwszym poście)...Chodzi o to że nie mam 100zł na kabel i zamierzam zostawać alternatywę...paxmack napisał: ,,Jeśli masz wejście DVI, to czemu nie kupisz zwykłej przejściówki,, ---czy jak zastosuje przejściówkę dvi-hdmi i podłącze zwykłem kablem hdmi(posiadam) obraz będzie lepszy?
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Do: paxmack
Chodzi o tą przejściówkę?
ADAPTER PRZEJŚCIÓWKA DVI NA HDMI FULL HD GOLD (3728224252) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Polepszy się jakość?

Co do dźwięku nie mam wejścia słuchawkowego w monitorze...
@!Pixel_PL podał dobrą przejściówkę. Według mnie obraz powinien się znacznie polepszyć :) Jeśli nie masz wejścia słuchawkowego, to skąd masz w ogóle dźwięk? Pisałeś, że masz kabel VGA, to po co chcesz przejściówkę na HDMI? Jak będziesz miał kabel HDMI i tą przejściówkę, to możesz spróbować, ale nie powiem ci, czy będzie to działać, bo sam tego nie używałem.
 

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
Mam wieże podłączoną kablem vga. zaden kabel nie jest prowadzony monitor-wieża
 

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
paxmack napisał: Pisałeś, że masz kabel VGA, to po co chcesz przejściówkę na HDMI. --To prawda mam kabel vga. Chodziło mi to że jakbym zastosował PRZEJŚCIÓWKA DVI NA HDMI czy obraz by się polepszył(mam full kabli hdmi w domu)?
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Mam wieże podłączoną kablem vga. zaden kabel nie jest prowadzony monitor-wieża
Możesz wyjaśnić, jak masz podpięty ten kabel? Wieża jest połączona z...?
 

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
Wieża jest połączona z tym:http://zapodaj.net/9ff9375085ba8.png.html

Jak zastosuje PRZEJŚCIÓWKA DVI NA HDMI(podłącze monitor i xboxa hdmi-hdmi) obraz się polepszy?
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Rozumiem, ze chinche idą z wieży...ale dokąd? Do PC-ta?
 

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
Wieża posiada wejście na chinche :) W końcu trochę mnie kosztowała....

Moje aktualne podłączenie: xbox 360-kablem vga(posiada dsub i dwa chinche)-d sub do monitora-chinche bezpośrednio do wieży.
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Trochę lipa, że nie masz wejścia słuchawkowego, bo to by rozwiązało cały problem. Nie wiem też czy takie połączenie nie robi właśnie zakłóceń w obrazie. A jak nie jest podpięty dźwięk, to obraz jest tak samo rozmazany?
 

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdziłem nie robi zakłóceń.
Czy jest możliwość taka....Z xboxa idą 2 kable: vga(tylko po to aby podłączyć chinche do wieży) i hdmi(przejściówka dvi-hdmi z monitora kablem hdmi-hdmi do xboxa)?
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Co do podłączenia obrazu to zadziała.
 

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
A czy zadziała to i to równocześnie?Czy obraz będzie lepszy?
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Powinno to i to równocześnie zadziałać. Obraz na pewno będzie lepszy niż obecnie.
 

waldaks

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za odpowiedz!
 

Do góry Bottom