Kabel VGA jakość na monitorze

skrobi2

Użytkownik
Użytkownik
Witam mam pytanie czy taki kabel X360 - Xbox 360, Akcesoria, Kable - Kabel VGA - HDTV jeśli podłącze pod monitor LCD 17" 1280na1024 pixeli to będzie lepsza jakość niż na zwykłym TV AV kineskopowym?
 

Kuba 2255

Banned
Jakie masz wejścia w monitorze??
 

skrobi2

Użytkownik
Użytkownik
Niestety tylko takie Jak na tym kablu chyba VGA
 

Kuba 2255

Banned
Czyli d-sub??Nie masz czasem dvi-d sprawdź dokładnie bo to duża różnica.
 

skrobi2

Użytkownik
Użytkownik
Niestety nie mam ma tylko jedno wejście d-sub
 

Kuba 2255

Banned
No to pozostaje ci kupić vga bigben albo microsoftu.
 

skrobi2

Użytkownik
Użytkownik
No ok ale moje pytanie brzmi czy będzie w tedy lepsza jakość niż na zwykłym tv chinch czy też AV
 

Mulencja

Użytkownik
Użytkownik
Jakosc ogolnie bedzie lepsza, ale efekt skalowania (brzydkich poszarpanych krawedzi) mnie dobijał i zostalem tymczasowo przy TV. Chyba ze twoj monitor to panoramiczny ale jezeli 1280x1024 to raczej nie.
 

Polaczek2009

Użytkownik
Użytkownik
Mam 1280 x1024 plus pogłębienie czerni na srednie i jest 10000% lepsza jakosc niz kazdy zwykły tv
 

Mulencja

Użytkownik
Użytkownik
Mam 1280 x1024 plus pogłębienie czerni na srednie i jest 10000% lepsza jakosc niz kazdy zwykły tv

A jak u ciebie wygląda problem skalowania? Masz ostrą pikseloze na krawędziach przedmiotów, postaci itd?
 

Suchjy

Użytkownik
Użytkownik
Napewno będziesz miał lepszą jakosć napisów :). Bo co płaski monitorek to płaski... Róznica między takim a wypukłym TV jest duża
 

KrystekxDD

Użytkownik
Użytkownik
Kiedys tez gralem na monitorze o takich samych parametrach jak twoj. Pikselozy nie widzialem a gralo sie calkiem przyjemnie. Tylko w nie ktorych grach bedziesz mial czarne pasy u gory i na dole... Przeciez jak zrobia sie te pasy to gre odtwarza w hd ready (1280x720) :D Tak wiec jakosc na 10000% bedzie lepsza
 

Suchjy

Użytkownik
Użytkownik
Ja obecnie gram na 42' LG z FULL HD. Normalnie bosko się gra!
 

Utakata

Użytkownik
Użytkownik
Ja gram często na 42' przez HDMI i jest bosko tak jak kolega wyżej napisał.
Z postów które widziałem na forum użytkownicy mają zwykłe monitory LCD i nie narzekają na nie
Ja właśnie mam zmiar kupić sobie zwykły monitor 22' + ten kabel VGA i wiem , że napewno się nie zawiode na nim ;)
 

maspex

Użytkownik
Użytkownik
ja mialem podlaczonego ixa przez najtanszy kabel vga z allegro, jakosc na monitorze 22'' przy full hd byla zyleta, jakosc taka sama jak podlaczalem hdmi-dvi wiec nie warto przeplacac za lepsze kable vga
 

Mulencja

Użytkownik
Użytkownik
No tak, tylko monitor MUSI byc panoramiczny, inaczej (jak w moim przypadku) to syf.
 

czarny321

Użytkownik
Użytkownik
Ja gram na moim philipsie 107t5 17 cali z użyciem najtańszego kabla vga (10zł) i jakość jest świetna, co do krawędzi i pikselozy to o wiele mniejsza niż na moim samsungu 32 hd ready, można powiedzieć, że wszystko jest gładkie. Oczywiście rozdzielczość 1920*1080 działa ku mojemu zdziwieniu.
 

Mulencja

Użytkownik
Użytkownik
Ehh szkoda ze poltorej roku temu nie pomyslalem o zakupie lcd z panoramiczna matryca.
 

Do góry Bottom