Kalibracja lasera a miernik

Stiffler

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,
Mialem problem z odzczytem priackich płyt. Pomogła "kalibracja lasera" tzn przekreciłem lekko śróbke w lewo i na tą chwile odczytuje płyty ale co bardziej porysowana to sie wyspypuje. No wiec zalatwilem miernik. U mnie w liteonie te dwa punkty (to sa luty prawda?) sa po boku. Jednak nie znam sie na obsłudze miernika (wiem kapa), ale zastanawiam się czy ten miernik BM27 Miernik kieszonkowy super z pom. AC/DC Brymen - BIALL sp. z o.o. da rade? Niby na ostatniej opcji która ma znacze uA i taka falista kreska odczytuje mi po przystawieniu do lutów 3.6. Ale czy to napewno to? Czy mam to mierzyć na odpalonej konsoli i podłączonym napędize?
 

AjnSztajn

Użytkownik
Użytkownik
Wyciągasz napęd z konsoli , rozkładasz. Wszystko ma być wyłączone , zresztą wszystko masz tu :http://xboxforum.pl/sprzet-f27/blad-brudna-plyta-naprawa-regulacja-lasera-932.html
 

batorzajac

Użytkownik
Użytkownik
wystarczy ci taki KLIK w każdym elektronicznym kosztuje jakieś 10-15zł.
 

Stiffler

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Hmm... mam miernik i wszystko gra. Problem jest w tym ze mi na 3,5 oma (?) nie czyta prawie wcale płyt, a na 5,5 daje rade. Wtf?
Pozatym ja jak krece w prawo (zgodnie ze wskazowkami zegara) to wartosc sie zwieksza... nie powinno byc na odwrot? Naped liteon.
 

Stiffler

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nikt nie potrafi wyjaśnić tego fenomenu?
 

AjnSztajn

Użytkownik
Użytkownik
Ja w liteonie v1 miałem na początku coś ok 6,5 i tak co jakiś czas schodziłem i schodziłem aż do 3,9. Wtedy wreszcie nie wytrzymałem i kupiłem nowy laser, inna sprawa że pociągnąłem tak w sumie 8 miesięcy ;).
 

Do góry Bottom