Karolina Gorczyca - polska Lara Croft - prosi, byśmy dali jej szansę

malyksg86

Użytkownik
Użytkownik
Co prawda nie jest to Radek Pazura z Max Payne'a, bo dla mnie jest to najlepszy dubbing jaki powstał ale tu nie jest źle, pewnie się pogra godzinę i człowiek się całkowicie przyzwyczai.
Wkurzające jest tylko to, że będzie wersja albo angielska albo polska, nic pomiędzy a jednak możliwość odpalenia wersji kinowej powinna być dostępna. Jak im za mało miejsca na płycie (?) to niech na drugiej wytłoczą albo dadzą możliwość ściągnięcia napisów.
 

czaaki

Użytkownik
Użytkownik
Dla grających na konsoli dubbing to tak naprawdę nadal coś nowego, bo od zawsze gry były po angielsku i to gdzieś siedzi, że po polsku jest trochę jakby nienaturalnie.
Kiedyś czymś dziwnym było polskie menu w grze, w którym na początku było ciężko się odnaleźć, a teraz w prawie każdej grze mamy polskie menu.
Może dubbing na polskiej scenie gier wideo za jakiś czas rozwinie się do tego stopnia, że każdy będzie wolał posłuchać dialogów w grze po polsku, bo będzie dobrze dobrany głos i dobrze zagrany. Żeby tak było trzeba najpierw skończyć z zatrudnianiem "gwiazdek" do gier takich jak np. Małaszyński. Głos powinien być jak najbardziej zbliżony do oryginału i lepiej by było żeby aktor był mniej znany, wtedy gracze nie będę mieli skojarzeń z wcześniejszymi rolami aktora.
 

the_mask

Banned
Użytkownik
Odp: Karolina Gorczyca - polska Lara Croft - prosi, byśmy dali jej szansę

Chłop dobrze gada. Słuchając kogoś w grze od razu mamy skojarzenia z jego osobą/poprzednią rolą. Twórcy chyba poszli w złym kierunku. Dlaczego aktorzy mają podkładać głosy? Nie można byłoby zrobić castingu dla głosu? Trochę kiepsko brzmi w wywiadzie "zaproponowali mi, to przyjąłem to wyzwanie, choć robie to pierwszy raz".

Co do dubbingu i napisów. Spróbujcie czytać napisy, gdy w grze jedziecie samochodem. (np. Sleeping Dogs) Powodzenia :-D Niestety traci się wtedy sporo wątku z gry.

Najgorzej to chyba mają i tak Niemcy. Włączcie sobie jakieś kanały niemieckie. Tam nawet seriale zagraniczne dubbingują. Masakra. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym słyszał gdziekolwiek niemieckiego lektora. Wszędzie dubbing B-)

Wczoraj rozpłaszczył mnie serial, jakiś wojenny na tvp1. Grają polscy aktorzy, którzy widocznie nagrywali w języku prawdopodobnie francuskim, a dla potrzeb polskiej telewizji dubbingują samych siebie :-D katastrofa.

Jeżeli chodzi o panią Katarzynę. Nie wiem jak do niej dotarli, ale po paru piwkach to nawet przypomina trochę LC. Więc może tym się sugerowali przy wyborze ;-)

Mnie tam pasuje.

PS. Nie wiem czemu, ale ten męski głos w grze jakoś bardziej pasuje mi do władcy pierścieni niż do Tr.

Wysłano z HTC EVO 3D przy użyciu SwiftKey :)
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Co do dubbingu i napisów. Spróbujcie czytać napisy, gdy w grze jedziecie samochodem. (np. Sleeping Dogs) Powodzenia :-D Niestety traci się wtedy sporo wątku z gry.
gralem i czytalem i problemu nie bylo, jezdzic jezdzilem dobrze a fabule znam bez problemu, dla mnie oryginalny dubbing z pl napisami to jest wystarczajaca mozliwosc dlatego boli mnie ze ze wzgledu na pojemnosc plyty musimy grac tylko po Polsku bez mozliwosci wyboru, do Hitmana pobralem z xlive jezyk angielski, mam nadzieje ze do Tomb Raidera tez to udostepnia
 

pietruszka2103

Świeżak
Świeżak
gralem i czytalem i problemu nie bylo, jezdzic jezdzilem dobrze a fabule znam bez problemu, dla mnie oryginalny dubbing z pl napisami to jest wystarczajaca mozliwosc dlatego boli mnie ze ze wzgledu na pojemnosc plyty musimy grac tylko po Polsku bez mozliwosci wyboru, do Hitmana pobralem z xlive jezyk angielski, mam nadzieje ze do Tomb Raidera tez to udostepnia
Są wydania dwupłytoiwe gier, więc pojemność to nie problem, wydawcy mają w ***** polski rynek i nie przejmują się czy gracze będą zadowoleni bo i tak większość piraci...
 

the_mask

Banned
Użytkownik
Odp: Karolina Gorczyca - polska Lara Croft - prosi, byśmy dali jej szansę

Gdzie te czasy, gdy ważna była grywalność, a nie oprawa audio wizualna? ;-)

Teraz w grę nawciskają wodotrysków, a przejść się ją da w 4-5 godzin.

Wysłano z HTC EVO 3D przy użyciu SwiftKey :)
 

Do góry Bottom