Każdemu należy się 30 Mb/s

stawik997

Użytkownik
Użytkownik
Tak przynajmniej uważa Komisja Europejska, która zamierza dopilnować, aby za dekadę każdy mieszkaniec Unii Europejskiej mógł się cieszyć łączem o takiej przepustowości.
Komisja Europejska przedstawiła swoją wizję rozwoju szerokopasmowego dostępu do internetu w państwach członkowskich.
Narodowi regulatorzy są zobowiązani do zagwarantowania podmiotom, działającym na rynku telekomunikacyjnym, dostępu do sieci światłowodowych, które znajdują się w rękach gigantów telekomunikacyjnych. Mają to osiągnąć zarówno poprzez regulacje prawne, jak i stosowanie dodatkowych zachęt. To ma zapewnić wszystkim uczestnikom rynku poczucie bezpieczeństwa, które daje jasna sytuacja.
Komisja Europejska zaproponowała, aby do 2012 roku dostawcy sieci w poszczególnych państwach członkowskich mogły korzystać z zakresów częstotliwości 900/1800 MHz, 2m5 GHz oraz pasma między 3,4 a 3,8 GHz. Pasmo 800 MHz ma być przekazane na użytek łącz szerokopasmowych do 2013 roku (ostatecznie do 2015 roku).

Co to oznacza dla Europejczyków? Do 2020 roku wszyscy mieszkańcy UE powinni mieć zapewniony dostęp do sieci o przepustowości 30 Mb/s, a co najmniej połowa gospodarstw domowych - do internetu o przepustowości 100 Mb/s.

Propozycje finansowania budowy sieci szerokopasmowych Komisja Europejska wraz z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym przedstawią w przyszłym roku.

A wy jaką macie przepustowość łącza w domu? Wystarcza czy też przydałoby się więcej?

Ja osobiście mam tylko 512kb/s:(
 

bigosPL

Użytkownik
Użytkownik
do 2020 roku, ojej. chyba im się pomyliło coś, jak za 79 zł teraz mogę mieć 25mb... a mam za 59 'dyszkę' ;)

chyba, że to 30mb będzie tak jak teraz 512 - za 19 zł/miesiąc.

niedawno czytałem podobne wiadomości tylko pisali, że do 2013 30mb to ma być norma, więc w buty sobie te newsy wsadzić można, czas pokaże.
 

stawik997

Użytkownik
Użytkownik
hahaha 512 ja mam za 60zł :( 1 Mb/s miał bym za 120zł
 

hashpl

Banned
ja mam 8mbps za 49zl/miech i jeszcze nawigacje mi sprezentowali :D
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Ja mam 512kbps gdy powinienem mieć 4mbps ach ta Netia ;)
 

piracik11

Użytkownik
Użytkownik
ja też mam 8mbps za 49 zł
 

bgszef

Banned
ja mam 8mb w dzien i 20mb w nocy za 39zl
 

bigosPL

Użytkownik
Użytkownik
hahaha 512 ja mam za 60zł :( 1 Mb/s miał bym za 120zł
widzę, że z Łodzi jesteś, kto tak Cię w konia robi? weź Toye, ma najlepszą ofertę, ja zdecydowanie nie narzekam, wylicytowałem dobry router na Allegro i śmigam na pc, konsoli, czasem netbooku przez wifi. polecam Ci toye. jeśli nie masz u nich TV za 10mb zapłacisz 75 zł przy rocznej umowie. (ja mam 59 z racji na to , że mamy tv oraz 10zł zniżki z racji tego, że mam toye od początku).

co fajne, gdy podpisywałem pierwszą umowę miałem 1mb, później zrobili 2mb, rok temu poznieśli na 7mb, a od tego roku jest 10mb, bez żadnych pierdół, w czasie trwania umowy, nie jak u innych pajaców podpiszesz umowę a później jak ceny spadną bądź łącza pójdą w górę, do końca umowy będziesz miał tyle, na ile podpisałeś.
 

Gryzek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Umowę podpisaną mam na 10Mb, lecz moja linia tp w mojej miejscowości uciągnie tylko 8Mb.

Na mój rejon, to i tak dobrze. 20 km od mojej miejscowości kuzyn mieszka na środku miejscowości i zasięgu brak - musi wyjść na zewnątrz i wówczas może załapie a o internecie radiowym(tanim) może zapomnieć, nawet linie TP nic nie dają.

W tych czasach takich problemów być nie powinno. A mówią, ze wielkopolska gościna hehe :)
 

stawik997

Użytkownik
Użytkownik
Ja nie mieszkam w łodzi bigos, okolice, niby mógł bym miec ale nie bo nie mam dostępu do transmisji danych z np. netii, vectry itd.
 

Gonzo7

Użytkownik
Użytkownik
W Koszalinie to polecam telewizję kablową, tzn. internet z niej ;) wziąłem umowę na 4mb za 80zł/mc a już od ponad roku w tej samej cenie mam 10mb/s :) w K-linie to jedyny porządny dostawca internetu ( lecz czasem ale to bardzo rzadko potrafi wkr*rwić, ale to bardziej tyczy się TV :) )
 

chudi94

Użytkownik
Użytkownik
do 2020 phi do tego czasu to każdy powinien mieć co najmniej 128 Mb/s
Ja mam 6Mb/s netie i umowa podpisana niestety na 2 lata (czyli do sierpnia przyszłego roku)
Teraz znalazłem, że w mojej okolicy działa także TOYA i mają internet 50Mb/s za 55zł (normalnie za 110zł)+ telewizja za 10zł (normalnie za 20zł) do tego może jeszcze telefon za 20zł :D
Szkoda, że niema u mnie UPC
 

kufer111

Banned
Użytkownik
ja mam neta 6mb za 60 zł ,z dialogu na liniach tp i nie narzekam
 

stawik997

Użytkownik
Użytkownik
kufer ja za tą cene mam 512 i co mam powiedzieć? :p
 

chudi94

Użytkownik
Użytkownik
Ech masakra właśnie się dowiedziałem, że nie mogę mieć neta od TOYA bo do domków nie dostarczają ;/
Zostałem skazany na netię albo TP.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
A tam, za 10 lat, to już nety 30Mb/s nie będą starczać, gry będą na ultra blue rayach (albo takich dyskach, jak teraz dyski twarde : D ) i gry będą zajmować po 100Gb, i wtedy te 30Mb/s się na wiele nie zda :D nie mówię że to będzie wolny net, wręcz przeciwnie, ale za 10 lat, to już będą inne standardy... Technologia za szybko leci do przodu.
 

stawik997

Użytkownik
Użytkownik
Najgorzej bedzie kiedy technologia NAS wyprzdzi .
 

Frezer

Użytkownik
Użytkownik
A tam, za 10 lat, to już nety 30Mb/s nie będą starczać, gry będą na ultra blue rayach (albo takich dyskach, jak teraz dyski twarde : D ) i gry będą zajmować po 100Gb, i wtedy te 30Mb/s się na wiele nie zda :D nie mówię że to będzie wolny net, wręcz przeciwnie, ale za 10 lat, to już będą inne standardy... Technologia za szybko leci do przodu.
za 10 lat to gre beda w chmurze a nie na dyskach, ja posiadam 20 Mb/s i nie widze powodu zmieniac na coś szybszego w zupełności wystarczy do domowych zastosowań
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Frezer No wiesz, 20Mb/s to jest mega dużo, nawet jak na domowe zastosowanie : D Ja mam 6Mb/s i jest super, dla mnie w sam raz, chociaż powiem że 10Mb/s by już wystarczyło mi na dłuuugo. W zasadzie bym już nie czuł potrzeby zmieniać na więcej. 20Mb/s to jest moooc.
 

Specter

Użytkownik
Użytkownik
Ja w tej chwili mam 60mbit za 80zl.
 

Do góry Bottom