Kierownica ktora lepsza?

igorro

Użytkownik
Użytkownik
Mam zamiar kupić sobie kierownice do xboxa tylko zastanawiam się która będzie lepsza od logitecha czy od M$ jak uważacie?Tylko niech nie odpowiada mi osoba która miała styczność tylko z jedna i nie wie nic na temat tej drugiej.




PS: Szukałem i wiem ze jest parę tematów na temat kierownic ale w żadnym nie pisze która będzie lepsza.
 

marcin_87

Banned
Użytkownik
ogladalem obie, kupilem logitecha i jest jak najbardziej ok, ale gdyby kiera M$ nie byla ponad 3xdroższa wzialbym wlasnie ja. Napewno nie warto dokladac ponad 250zl do kiery M$

cena-jakosc tylko Logitech
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Lepsza jest kierownica MS. Ja ze względu na cene (ok. 100 zł) kupiłem Logitecha i też fajnie się gra. Jak nie szkoda ci kasy to bez zastanowienia bierz kierownice MS.
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
no coz,m$ to jakosc sama w sobie ale faktycznie cena...


pozatym glupie pytanie-bo nie ma lepszych,sa tylko gusta i gusciki;]


jak cos mam na sell od m$,jak zainteresowany to pisz na pw
 

marcin_87

Banned
Użytkownik
no coz,m$ to jakosc sama w sobie ale faktycznie cena...


pozatym glupie pytanie-bo nie ma lepszych,sa tylko gusta i gusciki;]


jak cos mam na sell od m$,jak zainteresowany to pisz na pw
hehe to akurat mnie by nie przekonalo, slyszalem ze jakosc kierownicy w dalszych etapach uzytkowania jest porownywalna z jakoscia konsoli a to juz lipa :D ale i tak gdyby nie tak duza roznica ceny to wybralbym M$
 

marcin_87

Banned
Użytkownik
to wlasnie o niej mowa w postach powyzej, ja kupowalem tutaj:
KIEROWNICA XBOX 360 LOGITECH DRIVE FX - WYPRZEDAŻ (703559397) - Aukcje internetowe Allegro

i moge smialo polecic, paragon podbita gwar. wszystko szybko i sprawnie
 

piorz

Użytkownik
Użytkownik
Według mnie lepsza jest M$ i wybrałem właśnie ją,ponieważ miałem okazje kupić bardzo tanio lekko używaną śmiaga do dziś ;]
 

pietreksenik

Świeżak
Świeżak
Mam pytanie.
Która z kierownic pasujących do Xboxa 360 najlepiej trzyma się na kolanach ponieważ nie mam gdzie jej zamontować.
 

pajrat

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
dokładnie, jak jest z graniem na "kolanach" ? . Widziałem test gdzie konsola microsoftu całkiem dobrze sobie radzi z graniem w taki sposób, a jak jest z kierownicą logitecha?
 

mr-roba

Użytkownik
Użytkownik
Bawiłem się obiema kierownicami... i kupiłem tą od M$.
Mam ponad rok i jest jak nowa. Nic się nie psuje, więc gadanie o jakości podobnej do konsoli jest nieuzasadnione (haters?).
Po drugie jeśli chodzi o granie na kolanach to nie wiem kto wpadł na taki pomysł? Na żadnej kierownicy nie da się grać serio na kolanach. No chyba na takich za 99 zł, które nie mają żadnych "efektów". Na kierownicy M$ nie ma szans bo rzuca jak szalona i gra staje się mordęgą, wiec ten test, który widziałeś to bzdura.
Podsumowując, kupuj kierownicę od M$, ale najpierw pomyśl o stanowisku do grania bo inaczej nie ma sensu w to brnąć.
Ja do grania biorę stół z kuchni, który idealnie mi pasuje i gra się jak należy. Nie zapominaj, że przed Tobą trudne chwile bo na kierwnicy na początku wcale nie jest łatwo.
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
Zastanawiam się nad kupnem i raczej kupię tą z Logitecha. Jak dla mnie nie ma sensu wydawać 2 razy więcej pieniędzy na trochę lepszą kierownicę...
Chciałbym spytać czy ktoś się orientuje czy są "różne" wersje tych kierownic? Bo znalazłem 2 korzystne oferty na allegro:
LOGITECH DRIVE FX
oraz
Logitech DriveFX Axial Feedback Wheel

Czy to jest to samo czy mają jakieś różnice?
I tak właściwie to jakie różnice są pomiędzy tą od M$ a od Logitecha?
 

mr-roba

Użytkownik
Użytkownik
Zastanawiam się nad kupnem i raczej kupię tą z Logitecha. Jak dla mnie nie ma sensu wydawać 2 razy więcej pieniędzy na trochę lepszą kierownicę...
Wybacz kolego, ale kierownice Logitecha o porównywalnej jakości do M$ kosztują w sklepach powyżej 400 (akurat nie doX360). Ten konkretny model do Xboxa360 jest słabszy. Nie daje takich mocnych odczuć, jest moim zdaniem klasę niższy.
Tak jest na świecie, że za te "małe" różnice płaci się najwięcej.

I tak właściwie to jakie różnice są pomiędzy tą od M$ a od Logitecha?
Jakość wykonania, mechanizm stawiający opór przy kręceniu oraz efekty, czyli 3 najważniejsze rzeczy w kierownicy :)
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
na pewno jest lepszy skoro 2 razy droższy, ale ja też nie jestem jakimś fanatykiem :)
Po prostu chciałbym się pobawić kierownicą, lecz nie oczekuję realizmu.
Gdybym był fanem i grał non-stop w wyścigi to bym pewno zainwestował w kierownice od M$ ale prawie jestem zdecydowany w ogóle na kupno ponieważ wyszła Forza 3 i fajnie by było pojeździć na kierownicy. Z opinii ludzi słyszałem, że jeździ się o wiele lepiej i przyjemniej niż na padzie :)
 

MARINO

Użytkownik
Użytkownik
Jak komuś nie pasuje kiera od M$, to jest jeszcze kierownica Porshe 911 Turbo S Wheel :p. Cena - tylko około 1000 PLN'ów :D
 

Twardowski

Użytkownik
Użytkownik
Ja słyszałem, że w Logitechu DriveFX kierownicę można obrócić o max 90*, prawda czy fałsz ?
 

xbox360wojtek

Banned
Użytkownik
A jak np. w forzie to jak zkręce o 20 stopni to w grze skręci o tyle samo i czy ruchy są płynne czy czas reakcji jest dużo opóźniony ???
 

p0is0n

Świeżak
Świeżak
Kierownica Logitecha ma promien skretu 90 stopni w kazda strone,M$ ma 170...wiec tu roznica jest.
Pare dni temu zachcialo mi sie kierownicy, zaczalem szukac opinii ludzi, ktorzy kierownice takie posiadaja. Otoz dowiedzialem sie (od uzytkownika kierownicy Logitech), ze Axial Feedback to marna podrobka Force Feedback'a, nie ma za duzych oddzialowan na kierownice, bardzie przypomina to wibracje w padzie niz Force Feedback - to jego opinia.

Jezeli chodzi o kierownice Microsfotu, to spotkalem sie tylko z pozytywnymi reakcjami, jesli chodzi o jakosc wykonania i FF, plusem na korzysc Microsoftu jest jeszcze to, ze kierownica zostala stworzona pod ich gre (Forza) i jest "Bezprzewodowa" - pisze specjalnie w cudzyslowiu, poniewaz i tak trzeba ja podlaczyc do zasilania (ForceFeedback jest pradozerny).

Tak czy owak - zdecydowalem sie na kierownice Microsoftu. Moim zdaniem ladniej wyglada i fajnie komponuje sie ze sprzetem, do tego brak niepotrzebnych kabli, oraz - moim zdaniem - lepiej wykonanie pedaly.
Cena jaka wydusilem to 350 zl w lokalnym sklepie komputerowym.

A jak bedzie sie sprawowala - zdam recenzje jutro (dzisiaj Odbieram).
 

maaarcin

Świeżak
Świeżak
Mam pytanie. Czy pod xboxa musi byc jakas spacjalna kierownica ? czy moze byc taka jak pod PC. Ja mam taka http://pclab.pl/news34391.html i zastanawiam sie czy bedzie dzialac :)
 

p0is0n

Świeżak
Świeżak
Nie bedzie dzialac,
Kierownice na X360 mozna policzyc na palcach jednej reki, tej na niej nie znajdziesz ;)

Otoz odebralem wczoraj kierownice i musze powiedziec,ze efekt jest zadowalajacy (kierownica M$ - przypominam).
Porzadne wykonanie, Force Feedback dziala jak nalezy, chociaz musze przyznac,ze dzialanie FF w duzej mierze zalezy od gry w jaka gramy.
W NFS : SHIFT, po wylaczeniu wszystkich stabilizacji pojazdu, kontroli trakcji itp. jezdzi sie na niej dziecinnie latwo, FF odczuwalny dosyc dobrze, szczegolnie przy bliskich kontkatach z przeciwnikami, naprawde ma sie wrazenie,jakby z boku ktos uderzal...

Natomiast w Forza 3, po wylaczeniu wszystkich "wspomagaczy" jezdzi sie cholernie trudno, ale jest to "przyjemny trud" i do opanowania, jesli chodzi o odczucia FF w Forz'a, musze przyznac,ze o niebo przewyzszaja te z NFS,ale mozna bylo sie tego spodziewac, wiadomo przeciez,ze kierownica microsoftu, gra microsoftu i konsola microsoftu, wiec... ;)
Z kierownica bylo dolaczone demo GRID'a, czyli jak miewam tez musi sie fajnie grac - niestety - czasu mi zabraklo.

Ogolnie polecam, jezeli kogos stac i lubi symulatory wyscigow samochodowych to napewno odczucia i wrazenia z gry beda o niebo wieksza z ta kierownica, no i realizm....
 

Do góry Bottom