kilka pytan od świeżaka

Ponurygracz

Świeżak
Świeżak
Witam, od paru dni noszę się z zamiarem kupna konsoli - na chwile obecną czekam do świąt licząc na jakieś świąteczne promocje. Im dłużej się zastanawiam nad zakupem xbox 360 tym w mojej głowie pojawia się więcej pytań które za pewne dla wielu z was okażą się śmieszne ale dla mnie stanowią poważny problem, moje myślenie opiera się na takim schemacie:

Interesuje mnie tylko nowa konsola xbox 360 slim z kinect, ogólnie nie mam szczęścia do używanych rzeczy. Długo myślałem nad zakupem konsoli z allegro ale przeraża mnie długi czas realizacji gwarancji ( zamawianie kuriera, czekanie aż przesyłka dojdzie, sam czas naprawy, nie mam pewności czy podczas transportu konsola nie zostanie uszkodzona) dlatego chce kupić w sklepie i załatwiać wszystko przez nich.

1. Dlatego koledzy i koleżanki mam pytanie - czy tak właśnie wygląda realizacja gwarancji przy zakupie konsoli z allegro ??

2. Czy konsole które można na chwilę obecną kupić w sklepach poza dodatkami typu gry, dodatkowy pad różnią się podzespołami ??

3. W jakim sklepie najlepiej szukać konsoli ?? Mieszkam w małej mieścinie 70km od Płocka i mam bardzo utrudniony dostęp do sklepów.

4. Dysk - planuje zakup jednej gry na miesiąc, nie przewiduje gry w sieci a słyszałem że najlepiej kupić konsolę z większym dyskiem bo 4 gb to zdecydowanie za mało. Czy dla takiego gracza jak ja będzie potrzebny większy dysk?? Ile zajmuje gra jeśli chciałbym ją zainstalować na dysku.

5. Czy konsola faktycznie działa tak głośno że lepiej instalować gry na dysku?

Obecnie czekam na choć małą promocję na tą konsolę. Przeglądałem rtv euro agd, mediamarkt, avans i ceny wyglądają podobnie ale akurat ten sklep jest najbliżej mnie:
Konsola MICROSOFT Xbox 360 320 GB + Kinect + Kinect Adventures + Your Shape: Fitness Evolved 2012 - Media Expert
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ogolnie kupowanie teraz nowej konsoli xbox 360 jeszcze za cene 1400zl uwazam za strasznie nieoplacalne
 

Ponurygracz

Świeżak
Świeżak
Liczyłem że z momentem wyjścia xbox one ceny spadną o kilka procent ale nic z tego...

Nigdy nie grałem na konsoli także myślę o xboxie 360 z nastawieniem żeby pograć w te wszystkie tytuły które do tej pory mnie ominęły + prawdopodobnie przez 1-2lata będą nadal wychodziły nowe tytuły także to mi w pełni wystarcza ale jak widzę że do tej konsoli dołożę 300zł i można kupić najnowszą tylko że golasa to już sam nie wiem
 

onlinerxd

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jesli xboxa to przerob na LT 3.0 i to by byla dobra inwestycja.

Tapnięte z Galaxy
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
1. Zależy od sprzedawcy, jeżeli sprzedawca ma swój sklep na allegro, posiada dużo opinii a jego aukcje cieszą się zainteresowaniem to możesz śmiało kupować. Kurierem spokojnie otrzymasz konsolę do 24-48 godzin.
2. Obecnie są w sklepach tylko Slimy / E, wersja E niczym się nie różni od strony bebechów. Różni się od zwykłej slimki tylko tym, że nie posiada wejścia A/V tego szerokiego i wejścia optycznego, ma 1 wejscie USB mniej i na wokół przedniego przycisku włączania nie wyświetla się liczba podpiętych kontrolerów (takie diody wokół przycisku).
3. Najlepiej jakieś sklepy RTV np. MediaExpert, Saturn, MediaMarkt, RTVeuroAGD itp.
4. Jeżeli będziesz chciał w przyszłości przerobić konsolę to ci się dysk może przydać np. 250 GB (RGH - trzymanie gier na dysku / LT - instalowanie gier na dysku)
5. Konsola jest cicha, jeżeli jednak chcesz ledwo ją słyszeć to możesz instalować :)
 

onlinerxd

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Moim zdaniem bierz S. Bardziej oplacalna niz E. Xbox E jest "Goly" wg mnie. Ale bierz co wolisz oczywiscie E ma drozsza przrobke LT ;). Bierz i nie patrz czy wychodza nextgeny bo tylko zawalisz sb glowe a nie brak Ci nextgena tylko zeby grac bezproblemowo w najnowsze tytuly.

Tapnięte z Galaxy
 

Ponurygracz

Świeżak
Świeżak
Myślałem też na przeróbką ale przeraża mnie myśl że sprzedawca jest kilkaset kilometrów odemnie i wszystko trzeba załatwiać przez kuriera...a jeśli wydaje duże pieniądze( które takie dla mnie są) wolał bym mieć tego kogoś pod ręką...
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
A możesz rozwinąć ten skrót "S" i polecić jakiegoś sprzedawcę?
S - tradycyjna slimka:


E - najnowszy model xbox'a 360:




Również moim zdaniem lepiej wziąć S 'kę

Do zakupu zapraszam tutaj: http://xboxforum.pl/sprzedam-46/

Jesli xboxa to przerob na LT 3.0 i to by byla dobra inwestycja.
Jeśli już mowa o przeróbkach, to jeśli nie interesuje Cię gra online przez XB LIVE to dużo lepszym wyjściem jest RGH.
 

onlinerxd

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dokladnie jak nie chcesz xbl to RGH i smigasz w gry jak wariat. ;)

Tapnięte z Galaxy
 

Ponurygracz

Świeżak
Świeżak
Co prawda nie S'ka lecz E ale kolega powołuje się że jest z tego forum:

NOWY XBOX 360 E SLIM + RGH + 250GB + KURIER GRATIS (3735096000) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Coś takiego warto kupić?
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
 

Ponurygracz

Świeżak
Świeżak
Po aukcjach widzę że bardoz mało modeli jest w zestawie z kinectem - wynika to z czegoś konkretnego ?
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie, po prostu jedni sprzedawcy mają na stanie sensory a jedni nie albo po prostu większość ludzi kupuje same konsolę, gdyż np. taki sensor mu nie potrzebny.
 

Do góry Bottom