Kinect jednak nie będzie obsługiwał języka migowego

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

AnarchyMen

Użytkownik
Użytkownik
Zawsze tak jest - zdążyliśmy w Polygadce pochwalić Microsoft za wdrożenie do Kinecta obsługi języka migowego, a tu proszę - tej funkcji jednak nie będzie. Szczegóły w rozwinięciu.

"Ale jak to?" zapytacie. "A co z wnioskiem patentowym, o którym wtedy pisaliście na Polygamii?" Otóż właśnie - Microsoft złożył takich - różnych - wniosków podobno całe mnóstwo, żeby chronić swoją własność intelektualną. Problem w tym, że Kinect, który w listopadzie trafi na sklepowe półki, jest dosyć mocno ograniczony sprzętowo i nie dałby rady wszystkich tych opatentowanych funkcji obsługiwać. W tym, rzecz jasna, języka migowego.

Głównym ograniczeniem jest rozdzielczość kamery. W "sklepowej" wersji wynosi 320x240 punktów, w "oryginalnej" była ponad dwa razy większa. Z tego właśnie powodu sprzedawana wersja Kinecta nie będzie w stanie rozpoznać ust ani tym bardziej palców użytkownika - nie ma więc mowy o rozumieniu języka migowego.

Czemu wprowadzono takie ograniczenia? Oczywiście żeby zmniejszyć cenę produkcji i późniejszej sprzedaży sprzętu. Obecnie wynosi ona 150 euro/dolarów - nie, żeby to było jakoś wyjątkowo mało...

Szkoda, po prostu szkoda. W moim przekonaniu Kinect mógł stać się naprawdę znaczącym przełomem dla ludzi niepełnosprawnych - i to nie tylko w kategorii ich kontaktu z elektroniczną rozrywką. Pozostaje mieć nadzieję, że Microsoft kiedyś wróci do tej funkcji...

...na przykład za dwa lata sprzedając nam "nową, ulepszoną" wersję Kinecta z większą rozdzielczością i "nowymi" możliwościami. Jaaasne.

[via Kotaku]

Tomasz Kutera

Niestety ;/ POLYGAMIA źródło
 

SebooL12 PL

Banned
Hahah coś czuje, że niezła klapa będzie z tym kinect-kiem a wszytko to przez chciwość M, gdyby dali lepsza kamerkę to nie było by problemu, ale woleli stworzyć jak najtańszy produkt i sprzedaż go i tak kilka-kilkanaście razy drożej niż koszt jego komponentów ...
 

chooj

Świeżak
Świeżak
Taka cena za taki towar to kpina
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
Taka cena za taki towar to kpina
a grales?
ja sie nie wypowiadam dopoki nie wyjdzie.
 

CasperPL

Użytkownik
Użytkownik
naprawdę szkoda :(
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Rzeczywiście szkoda :(. Jak wiemy później ma się pojawić druga wersja Kinect'a. Może zaczekać i nie kupować tej wersji. Jeśli ta druga będzie lepsza to chyba się nie opłaca kupować tej, a następną? Jak uważacie? Ma mieć większą rozdzielczość i nowe możliwości, ale jakie? Dwa lata to sporo.
 

Ancient296

Użytkownik
Użytkownik
Totalna kompromitacja. Tyle wpadek ? :p Nawet jeśli będzie się "fajnie i przyjemnie" grało to po takich żałosnych akcjach nikt tego nie kupi.
R.I.P Kinect.
 

Flapyxb

Użytkownik
Użytkownik
I to dlatego kupuje PS3 :)
 

AnarchyMen

Użytkownik
Użytkownik
to jest Microsoft może wymyślą coś i ruszy na kineticu ;D
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Możemy mieć tylko nadzieję, że wyjdą dobre gry. Wiele osób uważa, że to będzie złe, że się nie przyjme, po co mi głaskanie tygryska i inne beznadziejne gry. Tak naprawdę to co będzie dalej nikt nie ma pojęcia. Można popatrzyć na przyszłość i na to co będzie czyli np. Fable 3. Co jeszcze? Myślę, że jeszcze się przekonamy. Wiem, że jeśli będą takie gry jak Kinectimals to dobrze może się to nie sprzedać. Dlatego uważam, że przyszłość pokaże do czego to urządzenie jest zdolne. Nintendo się udało więc czumu Microsoftu ma to się nie udać. Kinect ma być rewolucją. I myślę, że będzie. To nowy sposób grania. Całkowita nowość. Według mnie wygląda ciekawie. Dlatego właśnie niecierpliwie czekam na nowy sprzęt firmy Microsoft. Początki mogą być nieudane. Potem może być lepiej. To jest moje zdanie. Teraz go nie zmienię. Już trudno, że nie będzie obsługi języka migowego. Jeśli się nie da to nic z tym nie zrobimy. Można brać przykład z Nintendo choć nie mam Wii. Grafika nie jest taka znakomita jak na Xbox'ie 360 i PlayStation 3. Jednak Wii jest bardzo dobrze sprzedawane. Tak jak w sygnaturze AnarchyMan. Ważna jest grywalność. Tak samo może być stara gra i ze słabą grafiką, ale za to z ciekową fabułą. Może być nowa gra, ale choć ładnie opracowana graficznie nie jest ciekawa tylko nudna.
 

fake4r

Użytkownik
Użytkownik
Coś mi się wydaje że ten kinect to będzie jedno wielkie g.... ;]
I tak nie zamierzałem tego kupować.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
I po co te przechwałki... :D
 

The_Human

Użytkownik
Użytkownik
hm..wedlug mnie takie zabawki jak kinect i ps eye,move to sprzet dla bachorów z ADHD
 

SebeekS

Użytkownik
Użytkownik
" 320x240"
Haha, Epic Fail Microsoftu :p taka cena a ten sensor jest na prawde do ****, 320x240 i tylko 30 hz z lagami ^.-
 

fake4r

Użytkownik
Użytkownik
Srał pies na tego kinecta. Chcieli zrobić hit a wyszedł KI(nec)T.
 

tomix200

Użytkownik
Użytkownik
Heh ;) Oni to po prostu zrobili, żeby nie byc gorsi od ps3 (chociaż tutaj nie bardzo) czy nintendo ;) Naiwne ludzie, które nie znają się na konsolach patrzą na takie ,,bajery,, ...
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom