1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kinect przestał działać :(

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez miaucoon, Marzec 20, 2016.

1. miaucoon

miaucoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Jak w temacie, nagle podczas gry w Rivals Sprot, Kinect zgasł i przestał działać. Restart konsoli, odpinanie od zasilania i odpinanie go od konsoli nic nie pomogło. W ustawieniach nie znajduję nic co można by jeszcze zrobić, aby sprawdzić co się stało.

Pytanie zatem czy jest jakiś sposób, metoda, sprawdzenie, czy tylko serwis?

2. Lotnik421 Xbox One

Ja z swojej strony polecam
  3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1189
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Naprawa

Wysłane z mojego Honor 7.

4. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    3003
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Skoro nic Ci powyższe kroki nie pomogły to pozostaje Ci tylko serwis.

5. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Dzięki.
    No to lipa niestety, dzwonię do serwisu, mam nadzieję że to sam Kinect, a nie coś z gniazdem w konsoli, bo na nią gwarancja skończyła się 3 dni temu :(

6. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Ważne, myślę że warto zachować dla potomnych.

Kinect naprawiony, koszt naprawy 0 złotych, o ile ma się odpowiednie narzędzie ;)

Ponieważ w przypadkach beznadziejnych, warto sobie choć samemu sprawdzić co jest w środku, wiedziony tą myślą, szukałem tutoriala jak rozebrać Kinecta. Na YouTubie trafiłem na ten filmik

.

Koleś miał identyczny objaw jak ja, a naprawa jest tak trywialna, że aż śmieszna. W moim przypadku niestety musiałem dokupić odpowiedni śrubokręt typu torx z dziurką w środku. Następnie stosując się do tutoriala, zrobiłem dokładnie to samo i ..... Kinect działa ;)

W serwisach jak dzwoniłem twierdzili że nie naprawiają Kinectów i najlepiej kupić nowy. Zatem oszczędziłem kilka stówek i jestem bogatszy o nowe doświadczenia ;)

Jeśli ktoś, ma, lub będzie miał polecam zastosować tą metodę, nic się nie traci, a można zyskać. Na załączonych zdjęciach sprawca zamieszania. Nie wiem dokładnie co to jest, przypomina trochę diodę, ale sadzać po oznaczeniu temperatury wygląda jak bezpiecznik termiczny, albo diabli wiedzą co.

Załączniki:

7. sp7foy

sp7foy Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    53
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Skierniewice
  8. pichu_pi

pichu_pi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie
    Jestem nowy i mam pytanie.
    Otrzymałem dzisiaj nowy kinect tylko bez gwarancji a po podłączeniu zaczął się aktualizować i przy końcu aktualizacji nagle zielona dioda przestała migać i koniec. Nic nie świeci oraz żadnej reakcji po ponownym podłączeniu zarówno na konsoli xbox 360 jak i na slim.
    Zasilacz działa a przy slimie go nie podłączałem bo nie trzeba.

Czy ktoś może wie co mu jest

Będę wdzięczny za poradę

9. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Dlaczego się przepalił tego nie wiem. Padł po 20 minutach gry w kręgle. Metoda naprawcza działa, taki sam, lub podobny bezpiecznik kupię przy okazji i wymienię, rozebranie kinecta nie jest skomplikowane, więc to żaden problem. Bardziej chodziło mi o to, że nie jest to jakiś wyjątkowy przypadek, skoro ktoś tutorial nagrał ;)
    A najbardziej bawią mnie serwisy. Dzwoniłem do kilku warszawskich i zawsze słyszałem że tego praktycznie się nie naprawia. Skoro je rozbierają i są serwisami, to powinni zdawać sobie sprawę z tego, że są tam montowane bezpieczniki, a oni nawet nie bardzo chcieli go brać do diagnozy. Także albo mają tyle roboty, że za kinecty nie chcą się brać, albo coś nie bardzo się orientują w temacie.

sp7foy lubi to.
  10. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1189
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie orientują się w temacie. Serwisy nastawione sa na zyski, bawic sie np z jedym urządzeniem tydzien zeby na koncu skasowac 50zl. Naprawa okazala sie bardzo prosta, zależało Ci i udalo się znaleźć bardzo katwo przyczynę

Wysłane z mojego Honor 7.

11. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    No właśnie, zyski.
    Spora część serwisów kasuje za tak zwaną diagnozę, wystarczy wziąć kinecta z informacją, że diagnoza kosztuje 50 zeta, a naprawa może okazać się nieopłacalna. Sprawdzają czy bezpiecznik się nie przepalił, jak bezpiecznik, kasują 100 ;) klient zadowolony, oni zadowoleni, jak to nie był bezpiecznik, kasują 50 i mówią że padła płytka i naprawa nieopłacalna. Proste. Czas naprawy to góra 30 minut.

Ale to takie luźne dywagacje obok tematu :)

Mam nadzieję, że moja przygoda, pozwoli komuś z podobnym problemem sprawdzić na początek to, zamiast kupować nowego, lub płacić za ewentualny serwis.

Wczytywanie...

Poleć forum