Kino domowe czy soundbar ?

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Ostatnio zmagam się z myślą, co wybrać.. kino domowe czy soundbar ?
Ogólnie chce wydać +- 2000zł

Jak chodzi o kino domowe to na oku mam SONY BDV-E6100 ~1800zł
Natomiast jak chodzi o soundbar to JBL 3.1 ~1800zł

Jak brzmi te kino domowe to nie mam zielonego pojęcia (sugeruje się pozytywnymi opiniami w sieci) , soundbar słyszałem w EuroRTV i zrobiło na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie: czysty bass, nic nie charczy, połączenie BT działa bezproblemowo. Tylko jakby nie patrzeć soundbar ma moc około 430W natomiast kino domowe 1000W. Nie ukrywam, że lubię słuchać głośno muzyki przy sprzątaniu bądź obejrzeć sobie film przy piwku.

Więc nie wiem co wybrać. Może ktoś miał podobny dylemat ?

factoria

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupowałem w zeszłym roku soundbara. Dla mnie JBL od razu odpadły, zastanawiałem się nad Panasonic, Yamaha oraz Sony. W muzyce dźwięk był dla mnie porównywalny ale w filmach już nie, kwestia gustu. Wyborem było Sony ht-xf9000. Większość ludzi powie, że belki są do bani i za tą cenę lepiej kupić porządne stereo. To dlaczego wyborem był soundbar? Sama belka jest pod tv co dla mnie oznacza, że miejsca nie zajmuje bo i tak pod tv nic nie wcisnę. Jedyne to umiejscowienie sub. Żadnego amplitunera i głośników na podstawkach. Mam małe mieszkanie więc oszczędność każdego miejsca jest wręcz obowiązkowa. Belke podłączona mam do konsoli i tv (2 x hdmi + zasilający) sub bezprzewodowo (tylko zasilający). Wcześniej miałem stare kino 5,1 i po przejściu na belkę nie mogłem uwierzyć ile kabli mi odeszło. Niby bzdura a jednak. Dźwięk jak dla mnie wystarczający i to jakościowo jak i głośnością. Inna sprawa to taka, że kupiłem słuchawki plantronics. Dostałem do nich kod na Dolby Atmos na Xboxa więc jak już to miałem, to zdecydowałem się na tego soundbara. Efekt Atmos w takiej klasie cenowej jak dla mnie jest prawie niezauważalny choć jak oglądam filmy z netflixa ze smart tv to zdecydowanie dźwięk jest gorszy, niż ten z aplikacji na Xboxa. To samo tyczy się muzyki z YouTube. Niestety używanie aplikacji z konsoli jest mniej wygodne. Finalnie zakup uważam za bardzo udany i nie żałuję żadnej złotówki wydanej na belkę mimo wielu komentarzy, że soundbary są słabe.

GB Iskra

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja bym polecił Samsunga Q60 albo Q70, pierwszy ma po prostu dźwięk przestrzenny (i cena) a model wyżej ma w sobie atmosa. Obydwa jak dla mnie nadają się do muzyki jak i do filmow/gier. Co ważniejsze mają dobre bassy, które nie walą jak u typowego sebixa .. JBL 3.1 i 5.1 nie mają w sobie atmosa.

chrabonszcz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pamiętaj że nagłośnienie jest też zależne od przestrzeni na której odtwarzasz dźwięk, możesz sobie kupować 1000w nagłosnienie ale warto by też mieć pokój w którym można byłoby odpalić taki sprzęt żeby nie było tylko 'głośno'.
ja mam stary, 380w sprzęt pioneera, podłączony pod optical i robi dobry łomot na swojej powierzchni.
nie sama moc sprzętu jest istotna podczas wyboru nagłośnienia ale też jego umiejscowienie

//EDIT

pomyłka w nazewnictwie

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Ogólnie zdecydowałem się na JBL 3.1. Tylko jak zawsze wszędzie niedostępny bądź towar może być na ekspozycji :). Wczoraj np. był dostępny normalnie w Euro ale już musiałem jechać do roboty (2 zmiana), dziś wchodzę na stronę nie dostępny - w wybranych sklepach .

Muszę poczekać, aż rzucą znów jakaś serię - i nie będę wtedy w pracy :) .

Dlaczego JBL ?
1. Jak najmniej kabli.
2. Estetyka.
3. Zestawik robi dobre bum :)
4. Możliwość podłączenia 3 sprzętów hdmi pod soundbar i wyprowadzenie jednego kabelka do TV - znów minimalizowanie kabli.

GB Iskra

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ogólnie zdecydowałem się na JBL 3.1. Tylko jak zawsze wszędzie niedostępny bądź towar może być na ekspozycji :). Wczoraj np. był dostępny normalnie w Euro ale już musiałem jechać do roboty (2 zmiana), dziś wchodzę na stronę nie dostępny - w wybranych sklepach .

Muszę poczekać, aż rzucą znów jakaś serię - i nie będę wtedy w pracy :) .

Dlaczego JBL ?
1. Jak najmniej kabli.
2. Estetyka.
3. Zestawik robi dobre bum :)
4. Możliwość podłączenia 3 sprzętów hdmi pod soundbar i wyprowadzenie jednego kabelka do TV - znów minimalizowanie kabli.
Ten JBL ogólnie znika ze sprzedaży, dość długo jest na rynku więc każda firma chce się go pozbyć, to ostatnie sztuki zostały.
Ja bym brał Q60 od samsunga, nie dość że ma bardziej przestrzenny dźwięk, to są dostępne sztuki bez problemów (jeszcze do tego można dokupić satelity) . Jedyny minus to że podłączysz tylko jedno urządzenie pod hdmi.

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
@GB Iskra czy ja wiem czy ten Samsung jest taki fajny.. Gdzie nie rozmawiałem w sklepie o soundbarach to każdy odradzał mi Samsunga Q60 bo rzekomo jest słaby. Polecali JBL albo Sony (akurat przy sony nie pamiętam jaki to był dokładnie model ale był na sklepie i miałem okazje go posłuchać to nie grał tragicznie a cena była ~1200 zł). Lecz porównując do JBL to nie miał podejścia. JBL 5.1 cena mnie odstrasza. Więc czekam, aż w Euro znów będzie dostępny JBL 3.1 i biorę.

GB Iskra

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@Onicniepytaj A udało ci się go posłuchać ? Co do JBL to będą te smerfy (sprzedawcy euro) doradzać bo jest w dobrej pkt, a Samsung nie. Wątpie żeby wrócił JBL 3.1 (koniec totalny bo będzie coś nowego wchodziło). Ja sam osobiście za JBL nie przepadam, za dużo bassów zdecydowanie ma. Sony ma śmiesznego XF-9000, nic po atmosie skoro to tylko ma 2.1, a RT-4 pierdzi. Jeszcze kiedyś były nie za piękne soundbary od LG model LAS655, jak na dźwięk 2.1 grał prześwietnie, do tego cena nie przekraczała 1k pln.

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
@GB Iskra chodzi ci o ten Samsung Harman Kardon HW-Q60R ?
Akurat nie słyszałem go na żywo więc się nie wypowiem. Jedynie jak rozmawiałem ze sprzedawcą w Euro jak i Media to od razu było, że Q60 jest słabe i pierdzi.. więc jak słyszałem to od paru osób stwierdziłem, że jednak niezbyt udany sprzęt..

Czyli mówisz by bardziej zainteresować się tym modelem ?

GB Iskra

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@GB Iskra chodzi ci o ten Samsung Harman Kardon HW-Q60R ?
Akurat nie słyszałem go na żywo więc się nie wypowiem. Jedynie jak rozmawiałem ze sprzedawcą w Euro jak i Media to od razu było, że Q60 jest słabe i pierdzi.. więc jak słyszałem to od paru osób stwierdziłem, że jednak niezbyt udany sprzęt..

Czyli mówisz by bardziej zainteresować się tym modelem ?
Tak dokładnie ten, żaden z klientów odemnie nigdy go nie zwrócił a są mega zadowoleniu. Zobacz sobie też pm

seyu

Użytkownik
Użytkownik
Osobiście korzystam z samsunga Q60R i jestem mega zadowolony.
JBL miałem w domu na testach i dupy nie urywał.

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
@seyu RLY? W sklepie jak puściłem po BT muzę do JBL 3.1 zrobił na mnie wrażenie czystym dźwiękiem i basem.

Ehh muszę na żywo go gdzieś dorwać.

Takie pytanko.. bo widzę, że pilot jest prawie identyczny jak ten co mam do TV samsunga. To będę mógł używać jeden pilot?

GB Iskra

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@seyu RLY? W sklepie jak puściłem po BT muzę do JBL 3.1 zrobił na mnie wrażenie czystym dźwiękiem i basem.

Ehh muszę na żywo go gdzieś dorwać.

Takie pytanko.. bo widzę, że pilot jest prawie identyczny jak ten co mam do TV samsunga. To będę mógł używać jeden pilot?
Owszem, bardzo fajnie się ich TV dogadują z innymi urządzeniami (nawet dekoder idzie sparować i masz jednego pilota) czy to z aplikacją (a co lepsze nawet nie musisz mieć from samsung)

Do góry Bottom