kino domowe

chudas94

Banned
Użytkownik
Witam mam pytanie chciał bym kupić zestaw kina domowego (w tym temacie jestem zielony) VK 7820 PRESTIGE Wysoki model 5 Kolumn+Sub.Aktywny (666866545) - Aukcje internetowe Allegro

I teraz tak żeby to wszystko podłączyć potrzebuje Amplitunery Stereo? np. taki: Amplituner HARMAN/KARDON HK3300 Piękny dźwięk ! (666502669) - Aukcje internetowe Allegro ?

Jeśli tak to podłączenie tego wszystkiego będzie wyglądało tak:
Głośniki > Amplituner > xbox360?
Kolejne pytanie to jakim kablem bym musiał podłączyć ten Amplituner to x'a?
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
no możesz do tv za pomocą HDMI i tv pod amplituner przez cincze stereo i bedzieszmial dzwiek z gryi z filmu;)
 

chudas94

Banned
Użytkownik
To fajnie, teraz zostało mi zebrać jeszcze trochę kaski
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
:) zbieraj zbieraj;)
 

chudas94

Banned
Użytkownik
życzcie mi powodzenia :)
 

Wirahha

Banned
Użytkownik
wow !!! jezeli chcesz miec dzwiek 5.1 z x360 to jedynym mozliwym wyjsciem jest podlaczenie ampka z konsola poprzez kabel optyczny !!! .Pamietaj inaczej nie bedziesz mial 5.1 ...
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
inaczej będzie sztuczne 5.1 zrobione ze stereo
ale to parę odpowiedzi wyżej;)
 

chudas94

Banned
Użytkownik
A opłaca się w ogóle kupić ten zestaw głośników, czy lepiej jakiś inny (żeby nie był droższy)?
 

Wirahha

Banned
Użytkownik
Jezeli ma byc to sprzet do gier to doradzil bym Ci logitech z550 czy jakos tak .Cena okolo 1tys z malym ampkiem A na dotatek ma atesty dts dd itp .Do gier za ta cene ... masakra .
 

chudas94

Banned
Użytkownik
ten logitech z550 jest w cenie 1500 więc to ponad 500zł więcej. A teraz tak szczerze co w tych głośnikach jest nie tak??
 

Wirahha

Banned
Użytkownik
nie ma tragedi SALON Logitech Z-5500 505W Z5500 nowa edycja _WAWA (659430962) - Aukcje internetowe Allegro

eBay.ie: New LOGITECH Z-5500 / Z5500 5.1 THX Speaker System UK (item 110404238292 end time 18-Jul-09 18:37:01 BST)

To tych twoich z allegro potrzebujesz jeszcze amp a tu masz wszystko .MOzesz sie rozejrzec za starszym modelem logitech ... bedzie tanszy i na pewno b.dobry
 

chudas94

Banned
Użytkownik
srr że tak pytam ale jestem w tym temacie zielony, czy te głośniki co ja podałem to są bardzo głośne czy tylko tak sobie? (nie znam sie na tym co tam pisze)
 

Wirahha

Banned
Użytkownik
ja tez za bardzo sie nie znam.ale z tego co wiem to najwazniejsza jest moc rms .A ta ma tylko 88 w wiec lipa
 

zenon

Użytkownik
Użytkownik
ja tez za bardzo sie nie znam.ale z tego co wiem to najwazniejsza jest moc rms .A ta ma tylko 88 w wiec lipa
ludzie,ludzie,ludzie :) od kiedy glosniki maja moc?????czy glosnik produkuje moc?????postwaisz glosnik w kacie i zaczyna on produkowac moc????

po pierwsze glosnik POBIERA moc.te 88 watt to moc jaka moze ten glosnik przyjac bez przegrzania sie i bez ewentualnosci zespucia.
po drugie "moc" glosnika (a raczej jego jakosc) mierzy sie w db (efektywnosc).
(tak na marginesie:10 db roznicy pomiedzy glosnikami oznacza wzrost glosnosci o 100%).

dobry glosnik ma miec dobra efektywnosc a nie duzo wattow na kartce.
moc ktora glosik dostaje w wiekszosci przetwarzana jest na cieplo.tylko mala czesc idzie na dzwiek.dlatego wszelakie watty na ulotkach nalezy traktowac z przymruzeniem obu oczu.wazniejsze sa inne parametry
dla fetyszystow wattow (a wiec ludzi ktorzy o akustyce nie maja zielonego pojecia i dla ktorych jedynym wyznaczkiem jakosci glsosnikow jest ilosc wattow) zostalo wymyslone pojecie PMPO (to jest noby moc,ktora glosnik moze przyjac w czasie paru milisekund).kazdy producent wyprzedzal sie w tej wartosci obnizajac czas.i tak glosniczki komputerowe mialy "moc" pmpo 1000 watt podczas gdy po ich rozebraniu mozna bylo zobaczyc,ze moc ktora mgly bez szkod przyjac wynosila 0,10 watt :)

dlatego tez trzeba glosniki uslyszec na wlasne uszy a nie wierzyc bezgranicznie co producent pisze w ulotce lub jakis uzytkownik pod przysiega tu napisze.

idz do sklepu i po prostu posluchaj.juz w sklepie mozna mniej wiecej wyczuc czy glosniki bede mi pasowaly czy nie.inaczej mozesz sie niezle przejechac :)
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
Dla ścisłości - PMPO to chwilowa moc szczytowa, która przyjmuje kosmiczne wartości, w zależności jaki producent ją podaje, a do rzeczywistej mocy RMS czy ciągłej głośników ma się jak piernik do wiatraka... :D


A do zainteresowanych podpinaniem Xboxa (czy też czegokolwiek innego na HDMI) do amplitunerów - uprzedzam, że mało który (o ile wiem, tylko droższe, wyższe modele znanych producentów) obsługują 'pobieranie' sygnału audio z HDMI i zazwyczaj wymaga podpięcia (w celu uzyskania 5.1) dodatkowego optycznego kabla.


I co do kolumn Voice Kraft - posiadam VK6300 plus amplituner Sony STR-de585 i nie mam na co narzekać. Zestaw wyszedł (2 lata temu) mniej niż 1000 zł, teraz można dostać jeszcze taniej. Jakość dźwięku jest zadowalająca, efekt przestrzenny po prawidłowym ustawieniu w menu amplitunera jest boski :) Wszelkie pseudo zestawy kina Logitecha i Creative się chowają :p
 

ledzio

Użytkownik
Użytkownik
kolego jak chcesz miec dobry dźwięk to odradzam kupować głośniki z Seri VK jest to chińska podróbka za niewielkie pieniądze lepiej uzbieraj sobie na jakieś Altusy lub Blaupunkta naprawde dzwiek powala :D
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
kolego jak chcesz miec dobry dźwięk to odradzam kupować głośniki z Seri VK jest to chińska podróbka za niewielkie pieniądze lepiej uzbieraj sobie na jakieś Altusy lub Blaupunkta naprawde dzwiek powala :D
Stosunek ceny do jakości jest bardzo wysoki :)
Wiem, że VK to nie szczyt marzeń i jakości, ale póki co nie narzekam, jedynie mogę pomarudzić trochę na słaby wzmak w amplitunerze. Same głośniki na starej unitrze potrafią (pomimo firmy) zaskoczyć i założę się, że gdybyś nie widział co gra, tylko słyszał, to nie powiedział byś, że to VK.
Kiedyś chciałem zmienić głośniki na inne, 'ciekawsze', ale niestety, dosyć ciężko dostać 210mm średnicy basówki, a jak są po 100 zł, to kupować 4 sztuki, plus jeszcze średnie i wysokie tony, to trochę po kieszeni by dało, to wolę się przekulać z tym co mam.
Dla mnie - z samorobnym subwooferem na głośniku Blaupunkta GTW 1000 - zestaw jest wystarczający.
 

tinOFbeer

Banned
Użytkownik
Jesli szukasz dobrego zestawu glosnikow to z reka na sercu polecam Sony SS-FCR 6000:

http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema-speaker/ss-fcr6000

Mozna je kupic za ok. 1000zl a jakosc o wiele lepsza od voicekraft'a.
Co prawda zestaw nie posiada subwoofera ale efekty i tak sa niesamowite.
 

ledzio

Użytkownik
Użytkownik
To się tylko ciesz ze ci dobrze graja ja kiedyś kupiłem z tej seri kolumny podłogowe i nie bylem z nich za bardzo zadowolony ale jak tobie dobrze graja to dobrze :D Ja mam glośniki altusy + Blaupunkta pod wzmacniaczem technicsa i jestem bardzo zadowolony wszystkie szyby graja w rytm muzyki :D
 

senor

Banned
Użytkownik
Jak masz wybrac do 1tys. to wez sobie kino domowe firm tj. sony, lg, samsung...
dla normalnego uzytku pod xboxa i ogladania filmow w domowym zaciszu oraz sluchania muzyki calkowicie wystarczy...
nie bierz zadnych logitechow i innych takich... nie warto... odradzam, chyba, ze jedynie do gier pod kompa...
 

Do góry Bottom