kino

Szabat

Użytkownik
Użytkownik
czesc. mam telewizor lg full hd z dwoma zlaczami hdmi. nie wiem czy wyjscia xczy wejscie, ale xbox chodzi na obydwoch. za pomoca hdmi oczytwiscie. nie mam innych kabli. chcem podlaczyc go pod kino, zeby miec dzwiek przestrzenny. kino ma hdmi ale nie wiem czy wyjscie czy wejscie. jezeli podlacze xboxa pod kino, a kino jest polaczone z telewizorem jakimis kablami itd to xbox wysle obraz i dzwiek do kina, kino odtworzy dzwiek i wysle obraz do telewizora, jezeli na kinie wybiore opcke - hdmi ? czy musze cos dokupic. pomocy. kino tez lg.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
czesc. mam telewizor lg full hd z dwoma zlaczami hdmi. nie wiem czy wyjscia xczy wejscie, ale xbox chodzi na obydwoch. za pomoca hdmi oczytwiscie. nie mam innych kabli. chcem podlaczyc go pod kino, zeby miec dzwiek przestrzenny. kino ma hdmi ale nie wiem czy wyjscie czy wejscie. jezeli podlacze xboxa pod kino, a kino jest polaczone z telewizorem jakimis kablami itd to xbox wysle obraz i dzwiek do kina, kino odtworzy dzwiek i wysle obraz do telewizora, jezeli na kinie wybiore opcke - hdmi ? czy musze cos dokupic. pomocy. kino tez lg.
Jaki typ kina i jaki typ TV ?
 

Szabat

Użytkownik
Użytkownik
wiesz, że nie wiem ;/ nie mam tych papierow a na telewizorze ani kinie nic nie ma napisane ;/ wiem, ze z media expert za 900 zł w promocji ;d a telewizor juz nie pamietam. ale zadne szalenstwa za 6 tys.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
wiesz, że nie wiem ;/ nie mam tych papierow a na telewizorze ani kinie nic nie ma napisane ;/ wiem, ze z media expert za 900 zł w promocji ;d a telewizor juz nie pamietam. ale zadne szalenstwa za 6
tys.
Z tyłu na telewizorze jak i na kinie domowym powinna być tabliczka z dokładną nazwą sprzętu.Popatrz tam i jak coś będzie to napisz co to za sprzęt.Ewentualnie jak masz od nich pudła bądź instrukcje to też ich nazwa powinna tam być.
 

Szabat

Użytkownik
Użytkownik
kino - lg ht903ta
do telewizora teraz nie mam dostepu, jutro go odkrece ze sciany i dam znac.

ps: wie ktos, czemu na kinie moge sluchac wszystkich kanalow oprocz polsatu?
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
kino - lg ht903ta
do telewizora teraz nie mam dostepu, jutro go odkrece ze sciany i dam znac.

ps: wie ktos, czemu na kinie moge sluchac wszystkich kanalow oprocz polsatu?

Z tego co widzę na zdjęciach to kino ma wejście na kabel optyczny,ale jest ono zaślepione a więc nie do użycia.

Kino prezentuje się dość przyzwoicie a czytając o nim opinie ludzi,którzy je nabyli to jest ono całkiem niezłe.

Ale do rzeczy. Z tego co przeczytałem na stronie LG to kino ma aktywne wejście HDMI a wyjście HDMI już aktywne nie jest.To dlaczego ono jest tam umieszczone-nie mam pojęcia.

Poza tym przeczytałem też,że aktywne jest też wyjście component.

Spróbuj konsolę podłaczyć w ten sposób: najpierw poprzez dwa kable HDMI.Domyślam się,że raczej dwóch kabli nie posiadasz także spróbuj go skądś pożyczyć.

Konsolę podłaczasz do kina kablem hdmi do gniazda HDMI IN a drugi kabel hdmi podłączasz pod gniazdo HDMI OUT i drugi koniec do gniazda hdmi w TV.
Pamiętaj o przełączeniu źródeł obrazu na pilocie od TV. Jeśli obraz na TV się nie pojawi to znaczy,że to gniazdo HDMI OUT w kinie rzeczywiście jest nieaktywne

Wtedy spróbuj drugim sposobem czyli konsolę łączysz z kinem poprzez kabel hdmi do gniazda HDMI IN w kinie a kabel component podłączasz w kinie do gniazda COMPONENT VIDEO ( Progressive Scan ) OUTPUT i w TV do wejścia component.Pamiętaj o prawidłowym połaczeniu kabli zgodnie z kolorami czyli Y-zielony,Pb-niebieski,Pr-czerwony.Oczywiście w taki kabel component musisz się też zaopatrzyć.

Zakładam,że wszystkie głośniki już masz pod kino podłączone.Innych opcji nie widzę.Także podejrzewam,że telewizor tak czy tak musiałbyś od ściany na chwilę odkręcić aby wykonać to połączenie.
 

Excalibue

Użytkownik
Użytkownik
Z tego co widzę na zdjęciach to kino ma wejście na kabel optyczny,ale jest ono zaślepione a więc nie do użycia.
W takim razie po co mieliby montować optyka ? To ''zaślepka'' jest ruchoma, gdy wsadzisz kabel optyczny, wejdzie ona do środka. Jest prawdopodobnie od tego, by światło czerwone nie świeciło z tyłu obudowy.


Wracając do tematu. Zobacz czy w TV masz wejście optyczne ( oznaczone będzie pewnie jako spdif ), a powinno być.
Jeśli masz, połącz kino domowe optykiem ( musisz niestety kupić, koszt 10-20 zł ) z TV, połączenie kina z TV zostaw tak jak masz, natomiast Xboxa z TV połącz kablem hdmi, do wolnego portu w TV. W tym wypadku będziesz miał dzwięk 5.1 i w xboxie i w dekoderze jeśli posiadasz. Tylko pamiętaj, że musisz mieć kabel hdmi 1.3 by przesłać dzwięk wielokanałowo i tv musi obsługiwać taki standard. Jeśli masz sprzęt kupiony niedawno ( 1-1,5 roku ) to nie masz się czym martwić. Pozdrawiam.
 

Do góry Bottom