kończący się napęd czy wystarczy kalibracej lasera???

aaaqqq111

Użytkownik
Użytkownik
ostatnio coraz częściej nie wchodzą mi gierki napęd ich nie chce odczytać pisze proszę włóż płytę z grą bądź cd lub dvd....wkładam i wyciągam płytkę z napędu i za którymś razem zaskoczy ale jest to strasznie irytujące...kto ma podobny problem niech się wypowie!!!


nie jest to pojedynczy przypadek słyszałem już od kilku znajomych że podobna mają sytuację

brattanek mówiłeś że coś może o kalibracji lasera wiesz coś więcej na ten temat???
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: kończący się napęd czy wystarczy kalibracej lasera???

A na jakich plytkach i z jaka predkoscia nagrywales gry?

Bo moze poprostu masz zle ponagrywane kopie, jesli nie - laser pada.
 

aaaqqq111

Użytkownik
Użytkownik
Odp: kończący się napęd czy wystarczy kalibracej lasera???

nagrywam tylko i wyłącznie na Verbatinkach 8.5GB dvd+r dl z prędkością 2,4x
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: kończący się napęd czy wystarczy kalibracej lasera???

Mam ten sam problem i nagrywam tak samo. Te gry w które gram śmigają ale jak sięgnę po te w które dawno nie grałem to czasem nie chcą ruszyć.
 

Bl1zZ

Użytkownik
Użytkownik
Odp: kończący się napęd czy wystarczy kalibracej lasera???

Problem polega na tym, ze laser wychodzi na prowadnicach za daleko i wykrywa backup (pomimo przerobki). Objawy moga wyskoczyc nawet po jakims czasie. Ja tak mialem. Mialem xa dobre 4 miechy jak zaczal mi sie pokazywac ten problem. Najlepsze rozwiazanie - rubber band ;] Mi to pomoglo w 100%
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: kończący się napęd czy wystarczy kalibracej lasera???

Jest !! zrobiłem tego rubber moda tyle że laser nie wykrywa backupa tylko nic nie znajduję ponieważ wyjeżdża po za nagranie. Przywiązałem podwójnie zaraz przy końcu prowadnicy zwykłą pomarańczową gumkę recepturkę i zatrzymywał się zaraz przy końcu nagrania wszystko śmiga idealnie!

Mam napęd samsunga ms28
 

Bl1zZ

Użytkownik
Użytkownik
Odp: kończący się napęd czy wystarczy kalibracej lasera???

ciesze sie ze pomoglem :)
 

aaaqqq111

Użytkownik
Użytkownik
Odp: kończący się napęd czy wystarczy kalibracej lasera???

czy możecie rzucić jakieś fotki chciał bym to zrobić ale potrzebuje dokładnej instrukcji znalazłem już jakieś podpowiedzi na ang stronkach ale wolę to usłyszeć od rodaka :)


Kod:
http://www.360mods.net/News/article/sid=71.html

z tego co widzę na tych fotkach to po prostu robię supełek na początku prowadnicy od lasera z gumki recepturki i to by było na tyle tak??
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: kończący się napęd czy wystarczy kalibracej lasera???

To jest bardzo proste.


To zaznaczone to zwykła gumka a jest ona przywiązana na prowadnicy lasera (laser przesuwa się od prawej do lewej) czasem wysunie się zbyt daleko w lewo i wyjeżdża poza nagranie. Więc musisz mu trochę skrócić prowadnice.

Kupujesz zwykłą pomarańczową gumkę recepturkę i zawiązujesz ją mniej więcej tak jak jest to narysowane na zdjęciu.

Teraz gumka blokuje dalszą drogę laserowi przez co nie może wyjechać poza nagranie.

Nie obawiaj się o żadnego uszkodzenia. Staraj się tylko nie dotknąć tego "oka" lasera by go nie zabrudzić :) a gdyby coś nie śmigało to tylko ściągasz gumkę lub ją przesuwasz i cieszysz się graniem :]

PS.To jest do samsunga o inne napędy musisz poczytać tutaj:
http://www.360mods.net/News/article/sid=71.html
 

Do góry Bottom