Koniec czasu w blokadzie rodzicielskiej i ponowne uruchomienie konsoli

jackthenight

Świeżak
Świeżak
Witam

Mam takie pytanko.
Mam XBOX-a 360 slim. Włączyłem blokadę rodzicielską synowi. Ustawiłem mu czas 1godz. na dzień.
I wszystko fajnie działa. Kiedy kończy się czas i wynosi 00:00:00 to syn wyłącza konsolę i
włącza ją ponownie. Konsola się uruchamia z czasem kontroli rodzicielskiej na około 3 minuty, dokładnie to jakieś 00:02:50.
I gra minutę, może dwie po czy ponownie resetuje konsolę aby się uruchomiła z tymi niecałymi 3 minutami.
Czy można jakoś wyłączyć to, aby po restarcie konsoli nie było tego dodatkowego czasu 2 minut i 50 sekund ?
Bo takie restarty to wykończą tą konsolę.
Teraz chowam pad-a, bo bez niego sobie nie pogra. Syn ma dopiero 9 lat i jakby mógł to by grał od rana do wieczora i muszę to kontrolować.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
nie, nie da się.
Ale zawsze możesz założyć hasło
Zawsze możesz postawić MINUTNIK, odpalić na 1godzinę i jak zacznie dzwonić przychodzisz i wyłączasz konsolę.
 

jackthenight

Świeżak
Świeżak
Kontrolę rodzicielską ustawiłem na PEGI 3, treść dla dorosłych zablokowana, treść niesklasyfikowana również ustawiłem na zablokowaną, ale pomimo tego gry demo np. forza 3 i forza 4 uruchamiają się bez pytania o hasło, choć według mnie nie powinny się uruchamiać.
zonk31 takie hasło miałeś na myśli sugerując mi założenie hasła ?
Czy jeszcze jest jakieś inne hasło ?
I jeszcze mnie denerwuje możliwość usuwania gier z dysku przez osobę, która nie zna ani hasła, nawet nie musi się logować do xbox live, a wszystko z dysku może usunąć. Można jakoś zabezpieczyć możliwość usuwania zawartości dysku przez osoby niepowołane ?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
nie da się niestety, nie wiem co w Twoim przypadku poradzić.
zabrać płyty i pada i nie będzie grać, wozić pada nawet do pracy, to nie jest duże urządzenie :)
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Wyjąć dysk i pada. Nie usunie gier i nie pogra.
 

dawidek295

Xbox One
Xbox One
już w najgorszym wypadku schować zasilacz;)
 

jano999

Użytkownik
Użytkownik
Najlepiej wprowadzić dyscyplinę. Dziecko powinno mieć szacunek do rodziców i ich słuchać. Powiedzieć jasno, że tylko godzinę dziennie, tu nawet żadnych blokad nie trzeba, gdyby nie usłuchało, zchować zasilacz na tydzień albo dwa, aż wkońcu zrozumie jak ma postępować.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
Najlepiej wprowadzić dyscyplinę. Dziecko powinno mieć szacunek do rodziców i ich słuchać. Powiedzieć jasno, że tylko godzinę dziennie, tu nawet żadnych blokad nie trzeba, gdyby nie usłuchało, zchować zasilacz na tydzień albo dwa, aż wkońcu zrozumie jak ma postępować.
Teraz to wymyśliłeś? Też byłeś taki mądry jak miałeś 9 lat ?
Dziecko zawsze znajdzie sposób na osiągnięcie swojego celu, rozumiem, że dyscyplina jest ważna ale jak się zaprze to koniec świata
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Sprzedać konsole i koniec problemu ...
 

jano999

Użytkownik
Użytkownik
Teraz to wymyśliłeś? Też byłeś taki mądry jak miałeś 9 lat ?
Dziecko zawsze znajdzie sposób na osiągnięcie swojego celu, rozumiem, że dyscyplina jest ważna ale jak się zaprze to koniec świata
Możesz mi wierzyć lub nie, ja swoich rodziców słuchałem, gdy nie tego nie robiłem dostawałem jakieś kary typu zakaz spotykania się z kolegami lub czytanie książek (w tamtych czasach to było straszne:)), z perspektywy czasu jestem im za to wdzięczny.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

Tofu212

Banned
najlepsza metoda schować kabel z zasilania,zabrać plecak z pada do bateri lub aku coś małego:) jak inne metody zawodzą to wogule zawiesić granie na xie skoro nie umie danego czasu uszanować.... zadziała mi się wydaje a konsola fakt faktem uzależnia:)
 

jackthenight

Świeżak
Świeżak
Wyjąć dysk i pada. Nie usunie gier i nie pogra.
A po co wyciągać dysk ?
Bez pada przecież nic nie usunie.

Najlepiej wprowadzić dyscyplinę. Dziecko powinno mieć szacunek do rodziców i ich słuchać. Powiedzieć jasno, że tylko godzinę dziennie, tu nawet żadnych blokad nie trzeba, gdyby nie usłuchało, zchować zasilacz na tydzień albo dwa, aż wkońcu zrozumie jak ma postępować.
Tak to prawda. Syn mnie słucha i kiedy jestem w domu to nie ma problemu. Gorzej jak syn zostaje sam albo z mamą - niestety mama jak to mama, pozwala synowi na więcej, ulegnie jego prośbom itd. :) Mamy są zawsze dobre dla syneczków i szybko zapominają o dyscyplinie i np. ustalonej karze, a syn to doskonale wykorzystuje:)

Sprzedać konsole i koniec problemu ...
Taa, tylko że ja też lubię sobie pograć od czasu do czasu :)

Co do chowania zasilacza, to jednak wolę schować pad-a.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Taa, tylko że ja też lubię sobie pograć od czasu do czasu :)
No chyba że tak...
Najlepiej coś zabierz np. jak już mówili plecak od bateri, jest mały więc nie będzie Ci zawadzał..
 

NeVeR95

Użytkownik
Użytkownik
godzina grania to za mało;d jeszcze dobrze sie gra nie włączy a juz trzeba wyłączać .
 

Szybcior

Użytkownik
Użytkownik
Jak masz kinect to dziecko może kinectem sie posłużyć i grać .
 

jackthenight

Świeżak
Świeżak
Nie mam Kinect-a.
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
A po co wyciągać dysk ?
Bez pada przecież nic nie usunie.
Racja.

Myślę, że tu trzeba przeprowadzić poważną rozmowę z mamą. Takie chowanie czegoś do niczego nie doprowadzi. Dziecko jeśli będzie chciało coś osiągnąć, to zawsze będzie się zwracało do mamy. Nic dobrego z tego nie wyniknie. Zasady to zasady i nie powinno być żadnych ustępstw.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Tez uwazam ze godzina to mało, co do włączania konsoli nic jej nie będzie.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Tez uwazam ze godzina to mało, co do włączania konsoli nic jej nie będzie.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
Zgadzam się, trochę mało.

Ustalcie, że gramy dwie godziny dziennie, ale ani minuty dłużej i bez żadnych ustępstw.
 

dawidek295

Xbox One
Xbox One
no godzina to jest bardzo mało;))
np jak czegoś nie będzie umiał przejść się zatnie, stracony czas.
Daj dwie ale np podpowiedz mu że nie musi grać dwie od razu np pogra godzinkę półtorej a potem przerwa i znowu może do końca czasu w zależności ile mu zostało.
Jak ja pamiętam te czasy jak mi rodzice chowali listwę i na psx nie mogłem już sobie pograć;))
 

Do góry Bottom