Konsola dla dzieciaków...

Wojtek_dt

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich Forumowiczów i od razu przepraszam, że z braku czasu nie znam podstawowej terminologi z dziedziny Xbox. Dotarłem do tego forum dlatego, że mam dwóch synów 7 i 4 lata i jak to w dzisiejszych czasach bywa w głowie im tylko granie. Choć tego nie pochwalam to ostatnio byli u kolegi i pograli na Xboxie z kinectem i sam zauważyłem, że jest to fajna zabawa nawet dla całej rodziny. W związku z tym przeglądnąłem oferty z gazetek reklamowych i mniej więcej wiem ile mnie ta zabawa będzie kosztowalą niestety ;) Rozgądałęm się też na Allegro za używanym sprzętem i taki też biorę pod uwagę bo z tego co wiem to pewnie duża część zapaleńców Xboxowych będzie się pewnie teraz przesiadać na One więc 360 pewnie będzie można kupić jakoś okazyjnie. Zainteresowały mnie także oferty firm, które wystawiają na Allegro używany sprzęt jakoś przeserwisowany jakoś ulepszony i że to niby wszystko na nim pójdzie. Np: http://allegro.pl/zestaw-xbox-360-500gb-kinect-2xpad-rgh-rgx-i5317540781.html
W połowie nie wiem o czym w ogóle piszą w tej aukcji ale taki zestaw by mnie interesował.
Moje pytanie jest takie: Co kupić i gdzie? Czy nowy sprzęt (360)z gwarancją i dość drogimi jak dla mnie grami, czy może jakiś zaczarowany, który wszystko może? Zaznaczam, że chłopaki nie będą grali online. Będę wdzięczy za wszelkie sugestie, podpowiedzi, ale i krytykę przyjmę z pokorą. Po prostu oczekuję podpowiedzi co zrobić, aby było dobrze i tanio, choć tych dwóch rzeczy łączyć się za bardzo nie da ;))
 

Rascal

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, jeśli nie będą grali online to polecam ten,, ZACZAROWANY" innymi słowy xbox360 slim RGH. Gry ściągasz z neta a to nic nie kosztuje, ponadto możliwość instalowania emulatorow na inne konsole i wiele więcej. Gdzie kupić? Chłopaki z forum mają to czego potrzebujesz -np. Akir, Dexter i wielu innych.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Jak coś to zapraszam do mnie, taki zestaw za 930zl. Oczywiście gwarancja, paragon lub faktura.
 

sspshmm

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupiłem ONE z kinect'em dla małej z 3 miesiące temu. W czerwcu będzie miała 4lata. Coś tam pogra na kinect głównie kręgle, albo mówi żebyśmy razem pograli np w Never Alone, Child of light (dziewczynka - bohaterka ma na imię Aurora, więc córa zadowolona, bo tak samo jak śpiąca królewna :)). Maxa, Raymana, pojezdzi w N4S, o i ZOO też lubi. Poogląda, jak gram w jakies inne, ale nie za często bo nie mam czasu.

Szczerze to więcej pogra na tablecie, kupilem jej, jak miała niecałe dwa latka :) Ale przynajmniej się obędzie z konsolą a reszte przyjdzie z czasem hehe ;)

Jestem zdania że dzieciaki muszą poznawać technologie od najmłodszych lat - takie teraz czasy. Twoj starszy na pewno coś więcej pogra. Bratanek ma teraz 6lat i juz całkiem nieźle sobie radzi na Play'u.
 
Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jak chłopakom podobał się kinect to bierz x360, bo na XO póki co jest mało gier na kinecta. A jeżeli nigdy nie zamierzacie grać po sieci to RGH jest najlepszym rozwiązaniem. Przerobisz konsolę i będziesz miał dla chłopaków wszystko za friko. Nauczysz się gierki wrzucać na dysk i tyle całej filozofii. Czyli biorąc RGH wydasz te ok 950zł, ale masz wszystko i do gierek nie będziesz musiał dopłacać :)
Choć z drugiej strony ceny gier na x360 teraz tak spadają, że kupując używki dużo na tym nie stracisz, aczkolwiek od Ciebie zależy którą drogę wybierzesz ;)
 

kratylos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
tylko ze na 360 praktycznie od 2015 roku nie bedze już za wiele nowych gier...
wystarczy popatrzeć na zapowiedzi ile jest w wersji na 360 ?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
tylko ze na 360 praktycznie od 2015 roku nie bedze już za wiele nowych gier...
wystarczy popatrzeć na zapowiedzi ile jest w wersji na 360 ?
Co z tego, że nie będzie nowych ? On ani jego dzieciaki nie miały w ogóle xboxa 360 to popatrz jaka pokaźna biblioteka gier do ogrania. Sama mam x360 i pokolei ogrywam tytuły. Nie narzekam na nudę w ogóle :)
 

incek

Świeżak
Świeżak
Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na ilość gier w "prezencie" (my mieliśmy 3). Mój 6-cio latek jest bardzo ruchliwy, uwielbia sport i fajne są dla niego gry "Kinect Sports" choć na pudełku napisane jest "12", zabawa fajna dla całej rodziny jak się dopiero początkuje.
 

Sylwex

Świeżak
Świeżak
O <lol> co z tego, że konsola nie ma za dużo gier..Czy to jest takie ważne dla dzieci ?! Zdaję mi się, że to mało jest istotne. Dzieciaki powinny mieć na sam początek do 5 gier i się z nimi oswajać i zapoznawać, bo trzeba pamiętać aby one za dużo nie siedziały przed gierką..Bo muszą normalnie żyć itp itd
 

CozzY

Użytkownik
Użytkownik
Pamiętaj tylko, że kupując konsolę z RGH musisz potem poświęcić trochę czasu na poczytanie tutoriali na choćby tym forum bo to już nie jest tak prosta sytuacja że wkładasz płytę do napędu i dzieciaki grają. Będziesz musiał uzbroić się w terminologię (god, xex, fsd, dashlaunch, xell...) trochę aplikacji na PC i Xboxa, szybki internet i możesz nie przestawać grać :) I koniecznie poproś sprzedającego o najnowszy dashboard i konfigurację FSD. Zaoszczędzi Ci to sporo czasu na początek. A chłopakom pokaż Minecraft - Kinect szybko będzie służyć za podstawkę pod kurz.
 

kratylos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
i tak uważam ze kupno 360 dziś mija się z celem jak dzieciaki złapią bakcypa to IMHO będą chciały grac w nowości w to co graja ich rówieśnicy a nie stare kotlety z przed 5 lat - tak wynika z moich obserwacji
dodatkowo maja xo mamy konsole dużo lepszej jakości niż 360 (mnie ilość usterek 360 skutecznie odstraszył kiedyś przed kupnem tej konsoli)
kinect jest dobry bo integruje ludzi w gry mogą cale rodziny co dla dzieciakow tez jest istotne
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Pamiętaj tylko, że kupując konsolę z RGH musisz potem poświęcić trochę czasu na poczytanie tutoriali na choćby tym forum bo to już nie jest tak prosta sytuacja że wkładasz płytę do napędu i dzieciaki grają. Będziesz musiał uzbroić się w terminologię (god, xex, fsd, dashlaunch, xell...) trochę aplikacji na PC i Xboxa, szybki internet i możesz nie przestawać grać :)
No powiem Ci szczerze, że jak brat sobie przerobił konsolę na RGH to wrzucenie jakiejkolwiek gierki było dla mnie czarną magią :D Dużo czasu straciłam na tym żeby móc w cokolwiek zagrać, obeznać się z tymi wszystkimi terminami idt. Na szczęście wielu dobrych ludzi z tego forum mi pomogło z tym, bez tego pewnie dłużej bym się męczyła :D Ale osobiście i tak wolę grać na swojej nieprzerobionej konsoli. RGH do mnie nie przemawia w ogóle :)

i tak uważam ze kupno 360 dziś mija się z celem jak dzieciaki złapią bakcypa to IMHO będą chciały grac w nowości w to co graja ich rówieśnicy a nie stare kotlety z przed 5 lat - tak wynika z moich obserwacji
dodatkowo maja xo mamy konsole dużo lepszej jakości niż 360 (mnie ilość usterek 360 skutecznie odstraszył kiedyś przed kupnem tej konsoli)
kinect jest dobry bo integruje ludzi w gry mogą cale rodziny co dla dzieciakow tez jest istotne
Wiesz dla Ciebie może i mija się to z celem, ale zauważyłeś, że pytający napisał "Czy nowy sprzęt (360)z gwarancją i dość drogimi jak dla mnie grami, czy może jakiś zaczarowany, który wszystko może?". Gry na x360 nie są już takie drogie w porównaniu z tymi na XO. Powiem Ci, że do mnie kuzynostwo jak przyjedzie to gra we wszystko co chce, nie ma do nich znaczenia czy gra jest z tego roku czy ma X lat. Gra ma bawić, a dziecko 4 i 7 letnie zdecydowanie nie będzie się interesowało z którego roku jest dana gra. Dla dziecka grafika nie ma takiego znaczenia jak dla osoby dorosłej. U mnie oczywiście najbardziej kuzynostwo lubi kinecta, ale kinect jak to wiadomo jest dobry na sam początek, a później odchodzi w niepamięć, bo są jeszcze inne gry jak się zmęczą. A co do awaryjności konsoli moja ma się całkiem dobrze nic się z nią nie dzieje. Z konsolą brata również :)
 
D

Deleted member 133473

Guest
Tak X360 to najlepszy wybór. Tylko odradza zakupòw u tego Pan Paweł B.. Widziaałm jego robotę nie Polecam. To już lepiej kup u Dexter lub Akira. U nas też zestaw możesz kupić my dajemy rok gwarancji na wszystkie usterki konsoli.
 

Do góry Bottom