Konsola domowa i konta

ODEZET

Świeżak
Świeżak
Witam, co tracę a co zyskuję zmieniając konsolę jako domową?
Drugie pytanie, jeśli mam wgraną grę na dysk (kupiłem używanego xone) i jeśli skasuję obecne konto na którym została zainstalowana ta gra to czy zniknie ona z konsoli/dysku? Domyślam się, że nie i tylko gdybym chciał sam ją usunąć to mimo posiadania kodu cyfrowego nie będę mógł jej ponownie zainstalować?
Nie wiem czy usuwać konto poprzedniego właściciela xone czy korzystać z jego "domowej konsoli" i grać na swoim koncie. Tylko chyba wtedy z game pass nie skorzystam?

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kody na gry są jednorazowe. Jeśli kod został wbity na konto poprzednika to możesz sobie ten kod już wyrzucić, bo i tak Ci wyjdzie, że kod został już zużyty. Gry się instalują na dysk konsoli, a nie na konto. Usunięcie konta Ci da tyle, że jeśli nie ma ustawionej domowej konsoli to nie odpalisz żadnej z jego gier, ani nie będą Ci działać jego subskrypcje w tym XGP. Konsola domowa to ustawanie licencji innego użytkownika na daną konsole że będą działać jego gry i subskrypcje każdemu użytkownikowi tej konsoli. Ogólnie właściciel może na stronie usunąć Ci domową konsolę, to czy konto zostawisz czy nie niczego nie zmienia, bo jak będzie chciał Ci zabrać to wystarczy, że zmieni hasło do konta i nic nie zdziałasz. Jeśli jest ustawiona konsola domowa to możesz gry usuwać, bo one się pojawią w "Do instalacji" póki ta domowa będzie Ci działać. Nawet jeśli jego konto usuniesz z konsoli, a domowa będzie ustawiona to wszystkie jego zasoby będą Ci działać.

ODEZET

Świeżak
Świeżak
Nawet jeśli jego konto usuniesz z konsoli, a domowa będzie ustawiona to wszystkie jego zasoby będą Ci działać.
Jeśli ustawię konsolę domową na swoje konto, to gry na dysku będą dalej dostępne i będą mógł w nie grać?
Rozumiem, że gry ze subskrypcji to co innego ale chodzi mi o te gry co były z kodem na początku.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jeśli ustawię konsolę domową na swoje konto, to gry na dysku będą dalej dostępne i będą mógł w nie grać?
Rozumiem, że gry ze subskrypcji to co innego ale chodzi mi o te gry co były z kodem na początku.
Konsoli domowej nie ustawia się na żadne konto tylko po prostu na daną konsolę (jak sama nazwa wskazuje). W ogóle nie rozumiesz pojęcia domowa konsola. Wyżej Ci wyjaśniłam :> Tak, jak ustawisz domową to jego gry będą Ci działać. Nieważne czy to są gry z subskrypcji czy zakupione. Wszystkie jakie ma, jedynie tych z subskrypcji nie odpalisz jak nie będziesz subskrypcji opłacał dalej po ich zakończeniu.

ODEZET

Świeżak
Świeżak
Konsoli domowej nie ustawia się na żadne konto tylko po prostu na daną konsolę (jak sama nazwa wskazuje). W ogóle nie rozumiesz pojęcia domowa konsola. Wyżej Ci wyjaśniłam :> Tak, jak ustawisz domową to jego gry będą Ci działać. Nieważne czy to są gry z subskrypcji czy zakupione. Wszystkie jakie ma, jedynie tych z subskrypcji nie odpalisz jak nie będziesz subskrypcji opłacał dalej po ich zakończeniu.
W końcu mam status świeżak ;)
Z xbox faq:
"Gdy po raz pierwszy zalogujesz się do konsoli Xbox One i zapiszesz swoje hasło, konsola stanie się Twoją domową konsolą Xbox. Konsola wyznaczona jako domowa konsola Xbox to konsola, na której możesz udostępniać gry i pewną zawartość innym osobom, które się zalogują (za pomocą własnego konta) do tej konsoli wraz z Tobą. Nigdy nie udostępniaj swojego hasła ani konta, których używasz do logowania.
Domową konsolę Xbox można zmienić pięć razy w roku."

Logując się do czyjejś konsoli mogę ustawić, że będzie ona moją domową. Czyli przypiszę ją do swojego konta.
Teraz domowa konsola została ustawiona przez pierwsze konto właściciela, jak zalogowałem się na swoje konto to w ustawieniach mogę wybrać moja domowa konsola i zastanawiam się co się wtedy stanie :D

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
nic sie nie stanie na raz mozna ustawić kilka kont jako konsole domowe co w tym trudnego do zrozumienia?

ODEZET

Świeżak
Świeżak
nic sie nie stanie na raz mozna ustawić kilka kont jako konsole domowe co w tym trudnego do zrozumienia?
Dla takich utytułowanych użytkowników jak ty to nic pewnie nie jest trudne. Chociaż, odpowiedź bez przyje*ki sprawiła by Ci pewnie dużą trudność.

A jeśli poprzedni user zmieni domową konsolę to gry z kodu zainstalowane na dysku też znikną/nie będę miał do nich dostępu?

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Jeżeli ktoś to konto ustawi jako domowe gdzie indziej to licencja na wszystko przechodzi tam gdzie to jest ustawione. Konsola domowa może być tylko w jednym miejscu a nie w kilku naraz.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A jeśli poprzedni user zmieni domową konsolę to gry z kodu zainstalowane na dysku też znikną/nie będę miał do nich dostępu?
To gry Ci z dysku nie znikną, ale ich nie odpalisz, bo Ci wyjdzie, że nie masz na nie licencji. Konsola domowa to dawanie licencji na gry na danej konsoli z danego konta. Jak zostawisz konto, a koleś nie zmieni do niego hasła to gry odpalisz mając zalogowane jego konto i swoje. Bo cyfrówki idzie dzielić na dwa konta, ale jak on się profilem zaloguje na innej konsoli to Ciebie wyrzuci z jego profilu i z gry, bo 1 profil może być zalogowany max w 1 miejscu.

ODEZET

Świeżak
Świeżak
Ok, dzięki za wyjaśnienia.
Jeszcze tylko mam pytanie czy wersję cyfrową gry z kodu, który był dołączony do konsoli i użyty przez "kolesia" konto można (on może*) ponownie zainstalować z katalogu w przypadku usunięcia jej z dysku (chodzi mi o tą samą konsole)?
Czy te kody jednorazowe działają tak, że zainstalujesz i potem musisz mieć po wieki na dysku?

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Kod jest przypisany do profilu na którym został wbity na stałe... do wielokrotnego instalowania z tego profilu... Było juz to pisane paręnaście razy na forum...

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ok, dzięki za wyjaśnienia.
Jeszcze tylko mam pytanie czy wersję cyfrową gry z kodu, który był dołączony do konsoli i użyty przez "kolesia" konto można (on może*) ponownie zainstalować z katalogu w przypadku usunięcia jej z dysku (chodzi mi o tą samą konsole)?
Czy te kody jednorazowe działają tak, że zainstalujesz i potem musisz mieć po wieki na dysku?
Jakby kody były do jednorazowego zainstalowania to nikt by cyfr nie kupował, bo kto by to chciał kisić na dysku ;p Jak grę dopiszesz do profilu to możesz ją instalować i usuwać ile Ci się rzewnie podoba. Przecież możesz mieć jakiś błąd w grze i co byś zrobił? Czasami przeinstalowanie pomaga.

Do góry Bottom