Konsola lan --- laptop wifi Jak połączyć i uruchomić WindowsMediaPlayer Extender

spokowirus

Świeżak
Świeżak
Witam mam sieć zbudowaną tak że konsola jest podpięta do routera Dlink-300 po lanie. Laptop pobiera neta z tego routera po wifi a sam Router podpięty jest do Modemu netii.

Chciałem połączyć konsole z kompem by odpalić sobie WMP na TV.

Nie wiem jak skonfigurować router poprawnie bo normalnie nie chce połączyć tych dwóch urządzeń. Czytałem już sporo ale nic szczególnego nie zmalałem

Mam win7
JAK skonfigurować router?
 

fixer5

Użytkownik
Użytkownik
a jaki masz ten win7 bo w nie każdej wersji jest windows media center a jak go nie masz to nie uruchomisz wmp
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Masz firewala na lapku ?
Jak tak wylacz i wtedy spróbuj
 

spokowirus

Świeżak
Świeżak
Mam WMP center i robiłem zgodnie z tamtymi zaleceniami ale nic nie pomogło a odnośnie firewalla to też go rozłączyłęm i wyłączyłęm inne zapory win7 przypuszczam że problem leży w ustawieniach routera ale nie wiem jak i co tam zmieniać
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
nic nie zrobisz. karta sieciowa w X'e jest tak dziwna że albo całość połaczenia (X->router->pc) jest po kablu albo wifi. nie może być pół na pół (X->router po kablu a router->pc po wifi). mam ten sam problem i nawet spece z MS nie są w stanie rozwiązać tego problemu (taka jest odp z MS).
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Ustaw na sztywno adresy IP, przkierowanie portow w sieci wew. nie ma sensu bo sa one domyslnie otwarte choc to zalezy od routera, u siebie mam Router TP-LINK 8910G (w trybie Bridge/modem) --> Router TP-LINK TL-WR1043ND (wgrany OpenWRT - linux) i od niego idize po wifi do pc, xbox, po kablu lapek i wifi router czy na odwrot dziala mi Media Center, mam windows 7 Home Premium

W routerze wlaczone UPnP, firewall ustawiony w komputerze na przepuszczanie xboxa do kompa

Nic w routerze nie ustawialem pod xboxa, nawet wgralem oryginalny soft do 1043ND i nadal bez problemu dziala Media Center, ale w obu przypadkach PC i xbox mial staly wew ip
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
można tak i działa:

http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/ja-podlaczyc-kompa-do-xboxa-360-s-wi-fi-80072-2.html

nie jest to co prawda przez WMC ale działa przez WI-FI.
 

MrDynamite12

Banned
Użytkownik
Jak masz W7 a PC na WIFI to podłącz sobie kabelek z Xa do PC i daj mostkowanie. I już nie masz problemów .
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Zrob wszystko wedlgu tego poradnika: http://xboxforum.pl/ogolne-f71/windows-media-center-poradnik-9988.html
Powinno ruszyc.
 

Do góry Bottom