Xbox One Konsola nie nalicza osiągnięć

konsolowiec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam
Posiadam konsolę od 2 miesięcy. Ostatnio zauważyłem, że nie mam naliczanych osiągnięć. Przykład: trzy dni temu, FH3-Pomarańczowy to nowy asfalt. Przejechałem wszystkie drogi z dodatku(141/141), mimo to nie naliczyło mi osiągnięć, postęp stoi na 86%. Czy ktoś mógłby pomóc?
EDIT: pojawiły się kolejne braki w osiągnięciach:
- FH3-Turysta. Odblokowałem wszystkie punkty widokowe(13/13), brak osiągnięć. Postęp 75%
- FH3-Po mistrzowsku. Odblokowałem 4 poziom festiwalu, został mi jeszcze jeden. Przed tym odblokowaniem miałem postęp 87%, po odblokowaniu kolejnego mam... 87%
 
Ostatnia edycja:

konsolowiec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
I jak? Nikt nie miał podobnej sytuacji?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
W innych grasz normalnie wchodzą ? Czasami jest tak że osiągnięcia się zblokują i potrafią wpaść w najmniej oczekiwanym momencie po dniu, tygodniu czy miesiącu a nawet pół roku.
Standardowo wyłącz konsole na 10 minut z sieci lub przytrzymaj przycisk power aż się wyłączy, wyłącz tryb instant jak z niego korzystasz. Jaki masz internet ?
 

konsolowiec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Niestety dotyczy to także innych gier np.: Star Wars Battlefront II, FH2. Teraz zauważyłem, że wszystkie osiągnięcia "stoją w miejscu" tzn. procenty nie zwiększają się mimo ukończenia zadań. Konsola była wyłączana, muszę sprawdzić z tym trybem instant-on. Internet mam przewodowy, z kablówki, konsola podłączona kablem RJ45.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Możesz jeszcze skasować profil z konsoli i pobrać go na nowo.
 

konsolowiec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A czy wtedy nie stracę danych z gier, nie chcę przechodzić wszystkich gier na nowo ?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Jak stracisz, jak save są w chmurze...
 

konsolowiec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A czy kasowanie profilu to wylogowanie? Pytam ponieważ nie znalazłem w ustawieniach kasowania profilu.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Profil i save są w chmurze jak konsola jest podłączona do sieci. W ustawieniach to chyba druga opcja po lewej i po prawej na końcu jest usuń profile.
 

konsolowiec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Usunąłem profil z konsoli, zalogowałem się na nowo, lecz dalej osiągnięcia stoją w miejscu.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
NAT otwarty (przynajmniej umiarkowany), porty przekierowane (przyjemniej upnp uruchomiony)?
 

konsolowiec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Oczywiście, NAT otwarty, UPNP działa.
 

Curian666

Użytkownik
Użytkownik
Zostaw samo ci to wszystko wskoczy, a najlepsze jest to że nie dostaniesz powiadomienia że się odblokowały. Miałem tak z kilkoma osiągnięciami w kilku grach, wskoczyły po kilku dniach a czasem i tygodniach.
 

konsolowiec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Słuchajcie coś drgnęło. Naliczyło mi osiągnięcia z FH2. Co prawda tylko 20G, ale to już coś. Stało się to po wyłączeniu Adblocka w routerze. Czekam na kolejne odblokowania.
 

konsolowiec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Hurrra. Udało się wszystkie osiągnięcia wpadają. Potwierdziło się, problemem był AdBlock zainstalowany na routerze. Muszę teraz przejrzeć listy i zobaczyć, która odpowiadała za te problemy. Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
 

suki

Użytkownik
Użytkownik
I jak? Nikt nie miał podobnej sytuacji?
Ja miałem. Wg. mnie to wina usługi xbl że pomimo iż jest progres osiągnięcia 100% osiągnięcie nie odblokowuje się na profilu.
Były problemy z fm7 a ostatnio miałem problem z minecraftem. Osiągnięcia odblokowały się na drugi dzień po włączeniu gry.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ostatnio to ja tak miałem z Minecraft Story Mode, przeszedłem jednego dnia 4 z 8 epizodów i nie wpadło mi żadne osiągniecie pomimo restartu gry/konsoli, dnia następnego odpalam Forze i nagle z czapy podczas wyścigu zaczęły mi wpadać osiągnięcia, jakieś 25 jedno po drugim.
 

Do góry Bottom