Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

Scumgrief

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tydzień temu przerobiłem konsolkę [Falcon, 175W] flash'em iXtreme 1.41 i grałem cały tydzień bezproblemowo w GTA4, CoD4 i Assassins Creed, ale dziś rano pograłem może z 30 minut w GTA4 i mi się zawiesiło.

No, ok. Raz może, prawda? Ale zaczęło mi się wieszać co chwilę. Od tamtej pory konsola regularnie zawiesza się po 10-30min grania.

Dlaczego tak się dzieje?
 

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

Ja tak mialem w starym premium 203W w koncu siadła 3 czerwone diody obecnie jest w serwisie i ma wrócic do mnie podobno do konca przyszłego tygodnia.Ale ty masz Falcona to może całkiem co innego
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

Trzymasz tą konsole w szafie czy na wolnym powietrzu? i czy na wszystkich grach występują zawieszki? no i czy masz dysk twardy?
 

Scumgrief

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

Jest w miejscu przewiewnym i nie grzeje się. Jak na razie odpalałem CoD4 i GTA4 i na nich występują zawieszki. Później pogram dłużej w Burnout: Paradise [oryginał] i zobaczę co i jak.
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

Zimny lut zaczyna się już pewnie tworzyć, możesz się przygotować przed najgorszym 3RoD.
 

sebolek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

ja was teraz załamie na youtube widzialem jak gosciu mial roda i wyciagnął dysk i res konsoli :eek: i o działa . pochodziła ok 40 min i rod . wklada dysk i znowu .
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

@up Bo jest to trochę inny rod.

@Scumgrief Spróbuj wyczyścić cache dysku.
 

Scumgrief

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

@Scumgrief Spróbuj wyczyścić cache dysku.
Nie pomogło... teraz odpalam demko Ace Combat 6 z HDD i mi piszę, abym przeczyścił płytę szmatką ;D

Uruchomiłem demko BioShock i działa, ale widzę wyraźny spadek framerate w tej scenie gdzie płyniemy, a dookoła nas jest ogień. Wcześniej tego nie było... cóż. Pojadę dziś do serwisu i zobaczę co się dzieje.
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

Wypnij dysk i pograj w coś. Może to jego wina?
 

Scumgrief

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

Teraz uruchomiłem Burnout: Paradise i wszystko śmiga ładnie. Gra jest oryginalna... i coś mi się wydaje, że to właśnie wina dysku ;/

Wieszają się oryginały i piraty... :'(

Może to być wina np. źle wgranego flasha?

Edit//przeo_91, nie pisz posta pod sobą!
 

arni100

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

z dyskiem że to może być jego wina,mogę się zgodzić gdyż u mnie występuje podobny problem,kumpel od którego kupiłem konsolkę mówił mi że mu wieszała się nawet na demku pgr 4 z dysku twardego,i często wyskakiwał komunikat o wyczyszczeniu płytki szmatką,ostatnio na gierkach na których raz po raz mi się wiesza sprawdzałem grę bez twardziela i problem nie występował,sam nie wiem co myśleć cache dysku już czyściłem,zobaczę jak będzie dalej ,na razie zawieszki nie zdarzają się zbyt często,idzie grać,choć zaczynam się pomału wkurwi....
 

Scumgrief

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Konsola się wiesza, iXtreme 1.41

Ja właśnie sformatowałem dysk. Ciekawe czy to coś da...

Problem rozwiązany [chyba]. Sformatowałem dysk twardy i wszystko działa... grałem z qmplem z 3-4h i nie zawiesiła się konsolka ani razu.

Edit//przeo_91, nie pisz posta pod sobą!

Sry, zapomniałem hehe

A co do tego, że konsolka się wieszała to mam pewną teorię. Moim zdaniem cały problem wyniknął przez GTA4. Miałem prawdopodobnie ten sam błąd co na PS3. Aby konsola się nie wieszała trzeba było usunąć save'y z gry.
 

Do góry Bottom