Konta Silver a rynek wtórny...

kasan1512

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie, że licencja zostaje na starej i można grać bez problemu. Ja sam sprzedałem konto, na którym kupiłem wcześniej PESa 2011, ktoś już sobie przeniósł licencję a ja gram dalej. Konsola oczywiście ciągle online.
Gdyby było tak, że po przeniesieniu licencji nie można grać na starej, nie byłoby rynku wtórnego kont, bo sprzedawcy kasowali by możliwość gry w zakupione gierki ludziom, którym zabierają konta...
 

kasan1512

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie, że licencja zostaje na starej i można grać bez problemu. Ja sam sprzedałem konto, na którym kupiłem wcześniej PESa 2011, ktoś już sobie przeniósł licencję a ja gram dalej. Konsola oczywiście ciągle online.
Gdyby było tak, że po przeniesieniu licencji nie można grać na starej, nie byłoby rynku wtórnego kont, bo sprzedawcy kasowali by możliwość gry w zakupione gierki ludziom, którym zabierają konta...
 

scooby666

Użytkownik
Użytkownik
już 2 moje konta od resellera rozpłynęły się, czytaj hasła zostały zmienione. Niestety jedno konto było warte nawet35-40 pln bo było 4 pełne gry z licencją... Przypadek? nie wiem, ponieważ ten sprzedawca ma ponad 500 wystawionych kont właśnie z wykupionymi już grami... Chciwa zagrywka? może i tak. w końcu gwarancja 24h, więc reklamacji nie uwzgledniamy ;)
 

przemo555

Świeżak
Świeżak
Zaciekawił mnie ten temat. Ostatnio kupowałem czyste konto z punktami i z ciekawości sprawdziłem je teraz - jest czyste. Dodatkowo z poziomu konsoli można zmienić hasło, więc każdemu kto świeżo zakupi konto proponuje zmienić hasło na swoje i po sprawie ;) Na nowym haśle bez problemu logujemy się na stronę dotyczącą przenoszenia licencji
 

kasan1512

Użytkownik
Użytkownik
Też mam konto od RESELERa i mi nie zabrał, bo zmieniłem hasło. Ja zawsze po zakupie i ściągnięciu gier zmieniam hasło, dodatkowo wchodzę na hotmaila i tam też zmieniam wszystko. W ten sposób nikt mi go nie zabierze, a sprzedaje je sam, kiedy chcę.
Prawie wszystkie te konta na allegro są wyciągane od ludzi takich jak scooby666. Kiedyś jeszcze na aukcji pisali, że jak chcesz zachować konto, to trzeba zmienić hasło, teraz nic nie piszą, żeby jak najmniej ludzi zmieniało.
Więc po ściągnięciu i minięciu okresu gwarancji proponuję zmieniać hasła i samemu sprzedawać.
 

scooby666

Użytkownik
Użytkownik
@Kasan masz rację:) sprzedawca zmienia email pomocniczy i nawet JAK MAMY SWOJE HASŁO to on i tak bez problemu moze je zmienić;/ to już jest szczyt ;)
 

kasan1512

Użytkownik
Użytkownik
No na koncie hotmaila można dodać swój mail, w dwóch kontach od Chińczyków był jakiś(w obu przypadkach ten sam), wtedy już dodany adres musiałby być potwierdzony z już wpisanego maila i kiszka.
Dodawaniem maila sprzedawcy raczej jeszcze się nie bawią, bo chyba przy takim ruchu im się nie chce. No ale jak zaczną, to wtedy trzeba będzie zmieniać live ID i wtedy już naprawdę mogą nam skoczyć (oczywiście jak już się wszystko pobierze i minie gwarancja, tak od razu to nie zabierają).
 

kasan1512

Użytkownik
Użytkownik
No na koncie hotmaila można dodać swój mail, w dwóch kontach od Chińczyków był jakiś(w obu przypadkach ten sam), wtedy już dodany adres musiałby być potwierdzony z już wpisanego maila i kiszka.
Dodawaniem maila sprzedawcy raczej jeszcze się nie bawią, bo chyba przy takim ruchu im się nie chce. No ale jak zaczną, to wtedy trzeba będzie zmieniać live ID i wtedy już naprawdę mogą nam skoczyć (oczywiście jak już się wszystko pobierze i minie gwarancja, tak od razu to nie zabierają).
 

scooby666

Użytkownik
Użytkownik
@Kasan reseller dodaje chyba swój mail :/ inaczej nie straciłbym 2 kont, na którym w 1 przypadku hasło 2x zmieniane było
 

przemo555

Świeżak
Świeżak
Ja osobiście nie straciłem konta, ale sądzę, że ze 30% kont na allegro to właśnie konta zabrane w ten sposób ze zmienionymi danymi i z nowym okresem do przeniesienia licencji
 

kasan1512

Użytkownik
Użytkownik
Człowieku, to jakieś 95%. Po prostu sprawdzają, czy jest licencja i biorą kilka dni po sprzedaży.
W tej sytuacji będzie trzeba zmieniać Live ID, żeby nie stracić konta (bo niby kupuje się punkty, a nie konto).
Aha. Nie wiem, czemu dwa razy się dodało, mógłby ktoś z możliwościami usunąć jeden post...
 

Do góry Bottom