Konto w banku

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Witam!

Stoję przed wyborem nowego konta bankowego, które prawdopodobnie będzie mi służyć przez najbliższe kilka lat. Od 5 lat jestem klientem mBanku i właśnie zastanawiam się, czy może nie przejść po prostu na eKonto? W alternatywie stoi oczywiście Alior Sync, ale jakoś im nie ufam. Rozważam też Getin Online, wysokie oprocentowanie na lokatach kusi jak diabli (nie ma nawet porównania do mBankowych czy też Aliorowych lokat). Jakie Wy macie opinie o bankach? Nie muszą to być banki, które wymieniłem.

Jak już mówiłem - duże procenty na lokatach są bardzo ważne, bo dużo inwestuje. Bank powinien być darmowy, ale na jakieś minimalne koszty jestem w stanie przymknąć oko. Fajnie będzie, jeśli bank będzie nastawiony na młodych klientów (tu plus dla mBanku).

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie! ;)
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Jestem w Ing i jestem niezadowolony. Dlaczego?

Kiedyś trzeba było przy użyciu karty płatniczej wydać 100 zł by nie potrącili nam z konta za kartę (5zł). Teraz chamy jedne podwyższyli to na 200 zł miesięcznie i w razie nie wydania tylu potrącają 7zł.

Dla mnie daremne to jest.. Raz w miesiącu używam karty bardzo często, a raz bywają takie miesiące, że wcale jej bym nie użył jakbym po prostu nie musiał.. :/


Dlatego Ja nie polecam ING.

Też zmieniłbym na coś normalnego.. U mnie niestety nie ma mBanku i nie wiem jak tam to działa..

A do PKO czy innego badziewia na pewno nie chce przejść..




PS. Konto za 0 zł ehem jasne..


Może trochę nie na temat.. ale też o bankach.
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jestem w Ing i jestem niezadowolony. Dlaczego?

Kiedyś trzeba było przy użyciu karty płatniczej wydać 100 zł by nie potrącili nam z konta za kartę (5zł). Teraz chamy jedne podwyższyli to na 200 zł miesięcznie i w razie nie wydania tylu potrącają 7zł.

Dla mnie daremne to jest.. Raz w miesiącu używam karty bardzo często, a raz bywają takie miesiące, że wcale jej bym nie użył jakbym po prostu nie musiał.. :/


Dlatego Ja nie polecam ING.

Też zmieniłbym na coś normalnego.. U mnie niestety nie ma mBanku i nie wiem jak tam to działa..

A do PKO czy innego badziewia na pewno nie chce przejść..

PS. Konto za 0 zł ehem jasne..

Może trochę nie na temat.. ale też o bankach.
mBank to bank wirtualny, nie ma placówek, więc sformułowanie 'u mnie niestety nie ma mBanku' jest nie na miejscu :D

i faktycznie - jest on w 100% darmowy, wystarczy zrezygnować z karty.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
ja mam w Deutsche Bank i jestem zadowolony. Faktycznie wszystko jest za 0zł. Plusem jest bardzo wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe (do 10 000zł - powyżej spada %). Ja generalnie bardzo polecam.

Minusem jedynym jaki mogę podać to godziny pracy oddziałów (czasem muszę się wybrać żeby wpłacić gotówkę)
 
R

rowerser

Guest
Ja mam w WBK. Jestem zadowolony, kredyty dla studentow, zerowa platnosc za konto. Zero problemow.
 

Lucky Luke

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Sorry ale nie mówmy o oprocentowaniu przy tego typu kontach. Przy inwestycji nie przekraczającej miliona nie zarabiasz praktycznie nic. To jest proste. Jeśli masz konto płatne, masz wyższe oprocentowanie. Płatność konta daję możliwość wyższego oprocentowania, które w rzeczywistości jest niskie. Do tego dochodzi inflacja roczna, która jest coraz wyższa ze względu na sytuację gospodarczą. Do tego z tych marnych groszy zapłacisz podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych i zostaje Ci wielkie G. W darmowych bankach masz za to niższe oprocentowanie, ale są darmowe. Ta sama historia z podatkiem Belki i inflacją. Masz również wielkie G. Kiedyś dobrą formą inwestowania była giełda lub rynek walutowy Forex. Obecnie to śliska sprawa, choć jest garstka osób które na kryzysie finansowym się dorobiły. Lokaty, obligacje i konta oszczędnościowe w naszym kraju pozawalają jedynie na przetrzymanie gotówki, nie inwestycji wyraźnie przynoszącej zyski. Dodam, że w żadnym zachodnich kraju takie produkty finansowe by się na rynku utrzymały. Sam nie wie z czego to wynika. Mamy sporą konkurencję na rynku finansowym, który jest rynkiem mocno rozwijającym. Z drugiej strony 20 lat komuny robią swoje. Dodatkowo społeczeństwo jest mocno niedoedukowane w tej kwestii. Zresztą nie ma co się dziwić, ale nie o tym mam pisać. Jeśli masz spore oszczędności to pakuj to w nieruchomości. Jeśli nie to nie licz na wiele, choć dyscyplina oszczędzania na pewno w przyszłości zaowocuje. Obecnie produktem finansowym od którego nie zapłacisz podatku Belki to IKE, IKZE PPE. To są programy emerytalne w ramach III filaru. Pewnie jeszcze Cię to nie zainteresuje, zresztą mnie też by nie zainteresowało. Niby polega na inwestowaniu na przyszłą emeryturę przez wyspecjalizowane instytucje finansowe, ale od samego początku przynosi straty. Sorki za moje wywody, ale mnie poniosło. Może kogoś to zainteresuje :) Wracając do tematu lepszego banku niż MBank nie znajdziesz. Powód podałeś sam :)
 

claudii

Użytkownik
Użytkownik
ja przeszłam z mBnaku do Alior Sync bo dużo kupuję przez neta i dostaję Cashback 5% pod warunkiem wpływów wynagrodzenia na konto. W grudniu zarobiłam ponad 30zł za zakupy na allegro. Do tego nie muszę biegać i szukać bankomatu, bo tu mam wszystkie za free, i zero opłat za kartę w przeciwieństwie do mBanku. Na razie jestem zadowolona. A i 5 expresowych przelewów miesięcznie mam za free.

Od pewnego czasu mBank ma w d... starych klientów, bonusy tylko dla nowych.
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Hmm... może faktycznie, nie tyle inwestować, co oszczędzać - tak lepiej! ;) Na nieruchomości JESZCZE się nie łapie, ale od czegoś trzeba zacząć. Czekam na dalsze opinie!
 

rafko

Świeżak
Świeżak
mBank to bank wirtualny, nie ma placówek
Tu nie zgodzę się ;)
We Wrocku ja znam dwie placówki oraz dwa mKioski. Oczywiście wszystko można załatwić przez neta i to jest duży plus. Logując się do konta możemy nawet wykupić ubezpieczenie na dom, samochód itp itd. Dla mnie np wielkim plusem było ubezpieczenie Ac i OC rozłożone na 12 rat które to pobierali mi co miesiąc. I wcale tak mega więcej nie płaciłem a wiadomo tak ponad 3 tyś wyrzygać nie jest łatwo.
 

uszyneq

Użytkownik
Użytkownik
Jedno konto mam w INTELIGO juz okolo 7-8 lat i jestem zadowolony. Minusem jest to ze nie ma swoich placowek i wszystko trzeba zalatwiac przez telefon.

0 zł za prowadzenie konta
0 zł za przelewy krajowe przez Internet oraz zlecenia stałe – realizowane samodzielnie przez Internet
0 zł za wydanie karty i jej używanie przy miesięcznych, rozliczonych transakcjach bezgotówkowych wykonanych kartą od 100 zł
0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i BZ WBK


Miesiac temu zalozylem konto w ALIOR BANKU i jak narazie jestem zadowolony poniewaz ma swoje placowki i mozna pogadac o kredycie czy innych sprawach.
Dodatkowo skusił mnie pakiet - Pomocni Fachowcy oraz Osobisty Asystent (rodzicie to maja u siebie i jak np. tv sie popsuje to 3x w roku naprawa jest do 500zl gratis albo jak drzwi ci sie zatną to przyjezdza fachowiec i otwiera ci za free)
Oplata miesieczna jaka jest mi pobierana to 5 zl za karte - reszte mam za free

Jesli konto jest Twoim głownym rachunkiem.
0 zł za wszystkie bankomaty
0 zł za krajowe przelewy internetowe
0 zł za prowadzenie konta
0 zł za pakiet assistance
5 zł za kartę płatniczą
 

Dzokej

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Konto w banku

Ja jestem wBzwbk. Konto <30 (czyli dla młodych) , 0 zł za wzystko ( no chyba ze cos nie wiem :p, tylko 3 zł pobieraja co miesiac jak nie zaplacic kartą w sklepie za cokolwiek). O % to nie wiem nic bo jak narazie mmalo inwestuje :)
Jestem zadowolony, ale moze dlatego ze nie patrze sie na oferty innych bankow .

Wyslane za pomoca kartofla na korbke
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
No dobra, to może inaczej. Jakich banków nie polecacie?
 

uszyneq

Użytkownik
Użytkownik
pekao
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Amber Gold
 

uszyneq

Użytkownik
Użytkownik
Amber Gold to nie bank i juz go nie ma.
 

Heejin

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Konto w banku

Bzwbk avocado - jesli masz telefon w plusie. Konto na 12 miesiecy z czego przez 6 wplacaja Ci polowe Twojego abonamentu/mixa. Ja place 100 miesiecznie a 50 dostaje z bzwbk. Wystarczy ze w miesiącu masz przyplyw na koncie 1000zl.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

Do góry Bottom