Xbox One Kontrola rodzicielska na xone - koniec wyznaczonego czasu

Axles

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć, posiadam Xboxa one od 2 dni, mam dwa konta Microsoft używane w Windows 10 - rodzica i dziecka, tak więc tymi samymi danymi zalogowałem się do konsoli, skonfigurowałem czas używania xboxa na przykładową godzinę. Gdy było 30 minut do końca, później 15 konsola informowała o tym, gdy czas minął ukazały się trzy opcje: przedłużenia czasu przez rodzica, chyba poproszeniu mailowo o więcej czasu oraz 'zakończenia'. Problem w tym, że ta ostatnia opcja wg. mnie powinna uniemożliwić dalsze użytkowanie konsoli, wylogować czy coś, a tu dziecko mogło w dalszym ciągu kontynuować grę w Lego.
Co robię nie tak?

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ten komunikat wyświetla się na 5 minut przed końcem czasu. Jeżeli wybierzesz zakończ to po 5 minutach nastąpi automatyczne wylogowanie z konta. Jeżeli dziecko dalej może grać to znaczy, że inne konto jest zalogowane w tle. Pamiętaj żeby zawsze wylogowywać się ze swojego konta oraz zablokować konto gościa na hasło.

Axles

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Aha tak więc to działa, muszę sprawdzić. Czyli jak jestem zalogowany jako dorosły w tle i jako dziecko w tym momencie i gramy to nie wyloguje dziecka?
A te konto gościa gdzie zahasłować, przeglądałem kilka razy ustawienia i nie widziałem, nie podoba mi się też to, że będąc zalogowany jako dziecko można dodać gościa na znaku + przy wybieraniu konta.

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A te konto gościa gdzie zahasłować, przeglądałem kilka razy ustawienia i nie widziałem, nie podoba mi się też to, że będąc zalogowany jako dziecko można dodać gościa na znaku + przy wybieraniu konta.
Jak zablokujesz konto gościa na hasło to po kliknięciu "+" od razy wyświetli monit o podanie tego hasła.
https://support.xbox.com/pl-pl/my-account/security/setup-guest-key-limits

Do góry Bottom