Xbox One Kontrola rodzicielska na xone - koniec wyznaczonego czasu

Axles

Świeżak
Świeżak
Cześć, posiadam Xboxa one od 2 dni, mam dwa konta Microsoft używane w Windows 10 - rodzica i dziecka, tak więc tymi samymi danymi zalogowałem się do konsoli, skonfigurowałem czas używania xboxa na przykładową godzinę. Gdy było 30 minut do końca, później 15 konsola informowała o tym, gdy czas minął ukazały się trzy opcje: przedłużenia czasu przez rodzica, chyba poproszeniu mailowo o więcej czasu oraz 'zakończenia'. Problem w tym, że ta ostatnia opcja wg. mnie powinna uniemożliwić dalsze użytkowanie konsoli, wylogować czy coś, a tu dziecko mogło w dalszym ciągu kontynuować grę w Lego.
Co robię nie tak?

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ten komunikat wyświetla się na 5 minut przed końcem czasu. Jeżeli wybierzesz zakończ to po 5 minutach nastąpi automatyczne wylogowanie z konta. Jeżeli dziecko dalej może grać to znaczy, że inne konto jest zalogowane w tle. Pamiętaj żeby zawsze wylogowywać się ze swojego konta oraz zablokować konto gościa na hasło.

Axles

Świeżak
Świeżak
Aha tak więc to działa, muszę sprawdzić. Czyli jak jestem zalogowany jako dorosły w tle i jako dziecko w tym momencie i gramy to nie wyloguje dziecka?
A te konto gościa gdzie zahasłować, przeglądałem kilka razy ustawienia i nie widziałem, nie podoba mi się też to, że będąc zalogowany jako dziecko można dodać gościa na znaku + przy wybieraniu konta.

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A te konto gościa gdzie zahasłować, przeglądałem kilka razy ustawienia i nie widziałem, nie podoba mi się też to, że będąc zalogowany jako dziecko można dodać gościa na znaku + przy wybieraniu konta.
Jak zablokujesz konto gościa na hasło to po kliknięciu "+" od razy wyświetli monit o podanie tego hasła.
https://support.xbox.com/pl-pl/my-account/security/setup-guest-key-limits

Do góry Bottom