Kopiowanie wypalonego obrazu ISO za pomocą UltraIso

jan0sik

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Szukałem szukałem i nie mogłem znaleźć więc po kilkunastu płytkach uwalonych wreszcie doszedłem metoda prób i błędów jak przegrać gre (kopię) i postanowiłem napisac poradnik . Czyli kopia kopii.

Potrzebujemy:
Program: UltraIso (8.6.5.2160)
Xbox media creator (2.7.0.265)
Płytke (verbatim, tdk) DVD+R DL

1. Tworzymy katalog na dysku do którego będziemy chcieli zrobić obraz gry. Można zapisać na dysku bez katalogu. Jak kto chce.
2.Wkładamy płytkę do napędu i uruchamiamy program UltraIso. Naciskamy na OPCJE (1) potem KOMPRESJA (2) i dajemy BEZ KOMPRESJI i odznaczamy "podziel na segmenty (bajty) i klikamy na OK


3. Nastepnie naciskamy ikonke CDromu (1) wybieramy miejsce na obraz gry (2) i zaznaczamy FORMAT WYJŚCIOWY jako .ISO. Klikamy na UTWÓRZ


4. Czekamy sobie coś koło godzinki (tyle u mnie może u innych szybciej). Gdy obraz sie utworzy wyjdzie napis "zamontować utworzony obraz..... (czy cos takiego), dajemy na NIE i zamykamy program



5. Wkladamy czysta płyte i odpalamy XBOX MEDIA CREATOR. Teraz sprawdzimy czy wszystko jest OK. Wybieramy IMAGE TOOLS (1) potem w XBOX ISO TYPE zaznaczamy XBOX 360 (2) i naciskamy STEALTH CHECK (3) i wskazujemy obraz ISO który właśnie utworzyliśmy



6.Gdy naciśniemy STEALTH CHECK wyjdzie takie okienko. Znaczy to że wszytsko jest OK



To samo możemy zrobić naciskając zamiast IMAGE TOOLS ---> DRIVE TOOLS i potem STEALTH CHECK. Wtedy sprawdzimy gre która jest jeszcze w napedzie (oczywiście wcześniej musimy ją włożyć.) :D

7.Następnie wybieramy WRITE (1) XBOX ISO TYPE dajemy na XBOX360 (2) Wybieramy predkość nagrywania x2,4 (3) i naciskamy START (4) W tym momecie zaczyna sie nagrywanie. Po około 40 minutach gra jest gotowa. Powodzenia.



No prościej to chyba już sie nie da.

Jeśłi już musimy przegrac gre to sami!!! Nie dajcie nabijać kasy piratom na giełdach.

NA koniec:
Uwaliłem 3 płytki platinum (szkoda na to kasy ale możecie spróbować) i 8 verbatimów. Co sie okazało? Verbatimy kupiłem na szpindlu i albo były jakieś trefne albo mój laptop (a raczej napęd LG GSA-T10N) ich nie lubi. Kupilem pojedynczego verbatima w tym dużym pudełku i o dziwo poszedł i wszystko sie nagralo jak trzeba. NA TDK-ach tez nagrałem i chodzi lepiej niż Verbatim tylko że płytki drogie bo u nas sa po 11zł a verbatimy po 7. Na CLONECD wywalało mi błędy, Nagrywałem tez w IMGBURn ale denerwowało mnie robienie pliku DVD a XBOX MEDIA CREATOR nie potrzebuje tego pliku. On robi to sam za nas. My tylko pokazujemy mu plik .ISO
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

Dziex świetna robota!!
 
P

Piri001

Guest
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

Przyda sie . THX
 

Philips84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

no świetne :) zgadzam sie przyda sie.
P.s Piri001 po co piszesz ze sie przyda ci jak sobie ps3 kupiles ;]


edit: sry chyba cie pomylilem z innym userem na P .
 
P

Piri001

Guest
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

Philips84 napisał:
no świetne :) zgadzam sie przyda sie.
P.s Piri001 po co piszesz ze sie przyda ci jak sobie ps3 kupiles ;]
Mozesz mi powiedziec gdzie ja pisze ze mam ps3 ? Ja jakos nie moge sobie tego przypomniec . Oswiec mnie .
 

pdz1

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

wszystko fajnie tylko gdzie znajde ten program Xbox media creator (2.7.0.265)
 
P

Piri001

Guest
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

Piri001 napisał:
Philips84 napisał:
no świetne :) zgadzam sie przyda sie.
P.s Piri001 po co piszesz ze sie przyda ci jak sobie ps3 kupiles ;]
Mozesz mi powiedziec gdzie ja pisze ze mam ps3 ? Ja jakos nie moge sobie tego przypomniec . Oswiec mnie .
To powie ktos mi gdzie ja mam to PS3 ???
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

A to my mamy ci po pokoju szukać??
A tak serio jak mówisz ze nie masz to ci wierzymy a nawet jakbyś miał to nam to nie przeszkadza :p
 
P

Piri001

Guest
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

I to mi sie podoba ;)
 

mass76

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Stealth check

:D Witam mam takie pytanie wszystko jest OKI tylko jak sprawdzam płyte lub obraz zrobiony z tej płyty to wyskakuje mi ze SplitVid Format i zamiast zielonego ptaszka to jest znak zapytania ???
Co moze sie stac jak taki obraz płyty nagram ,pliz o odkowiec z gory dziekuje!!!!!!!!!!
 

Piki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

Przy nagrywaniu kopii kopii lepiej trochę się pomęczyć i uzyskać wszystkie 'ptaszki' niż stracić 10 zł. Na 3 nagrywania kopii kopii 1 płytę zepsułem właśnie przez brak jednego ptaszka. Myślałem, że może się uda. Niestety się nie udało.
 

mass76

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

Sprawdziłem obraz płyty i płyte programem Xbox Backup Creator za kazdym razem wyskakuje mi ze jest tylko na jedna przerobke gra mi chodziła i chdzi nadal tylko niekiedy pisze ze trzeba przetrzec nosnic szmatka !!!! I dlatego chce zrobic kopie kopi!!!!! przegrałem na emteca i działa ae tez pisze ze trza [rzetrzec szmatka :( Jutro kupie verbatimke i jeszcze raz sprobuje wypalic!!!!!!!!!
 

jan0sik

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

mass76 chodzi o to?



Nie ma problemu. Płyta będzie działać



Takie małe uaktualnienie. Jeśli nagrywacie na platinumach to nagrywajcie z prędkością x4. Ja nagrywałem x2,4 i nie chciały chodzić albo po kilku minutach (sekundach, różnie) wychodził napis żeby przeczyścić szmatka. kupiłem jeszcze 2 platinumki na test i o dziwo poszło wszystko ładnie. Płytka smiga i nie ma zadnych "denerwujących" komunikatów. Nie wiem jak by było x8 bo moja nagrywarka nie obsługuje takiej predkości ale na następny tydzień przetestuje jak kupie zewnętrzna nagrywarka (pioneera 112d). Na razie miłego wypalania.
 

mass76

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

Własnie o to mi chodziło ;D
Dzis zakupiłem verbatimki zobaczymy cze są takie nice jak wszyscy chwalą????

EDIT//
Jest problem jak daje start przy wypalani to po kilku sekundach wskakuje mi cos takiego
Error opening dvd-rom [E] for exclusive access??????
Co to znaczy???
Posiadam nagrwarke SH-S183A!!!

Moze dlatego wyskakuje taki komunikat bo w opcjach programu XBC w zakładce Drive Specific trzeba cos zmienic , ale niestety nie ma tam wymienionego oznaczenia moje nagrywarki
Prosze o pomoc z góry dzięki wielkie!!!!!!!!!!

Nie pisz postów pod sobą, używaj przycisku "Modyfikuj" //spike200
UPS SORKI NIE WIEDZIAŁEM :-X
 

pdz1

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

spoko wszystko działa poprawnie tylko chciałem zapytać czy jak przy testowaniu wyskakuje jakiś błąd tzn nie ma zielonego ptaszka to da się z tym coś zrobić żeby było wszystko ok np.mam grę co mi chodzi na ixie 360 bez problemu ale jak testuje ją to video file i splid vid format jest na czerwono czy jak zrobie obraz i nagram z tymi błedami to będzie szło ?
 
P

Piri001

Guest
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

Juz chyba nie .
 

mara78

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

pdz1 napisał:
to video file i splid vid format jest na czerwono czy jak zrobie obraz i nagram z tymi błedami to będzie szło ?
nie bedzievideo file nie moze byc na czerwono
splid vid format moze
 

pdz1

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

jesteś tego pewien że jak splid vid bedzie na czerwono to moge nagrywac i nie bedzie zadnych klopotow odp
 

jancyspl

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

macie jakis link zeby sciagnac ten program Xbox media creator 2.7.0.265 ?? bo znalazlem jedna stronke ale tam trzeba placic niech ktos poda bezplatny link albo wrzuci program na rapida bede wdzieczny :)
 

kuva

Banned
Użytkownik
Odp: Jak przegrać kopię gry. (poradnik ze zdjęciami)

jeżeli chodzi o robienie kopi zapasowych to myślałem że się posikam ze śmiechu jak to czytałem znajdźcie sobie clone cd?? albo nero cokolwiek po ściągniętej grze z neta i wypaleniu jej clonem cd możesz sobie byle jakim programem to przegrać (nie polecam alcohol 120%) obiecuję wam że jak dociągnie mi się splinter cell da to nagram filmik od razu jak dodaję do niego ss-bina żebyście wiedzieli jak to się robi 8)
 

Do góry Bottom