Kupno gier przez PayPala - ostrożnie!

Buhaj47

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeśli planujecie kupić jakąś grę z marketu przez PayPala, i doładowujecie PP, to uważajcie, bo do doładowania natychmiastowego zmienili dostawcę z BlueMedia na bodajże Trustly, i teraz system nie przekierowuje już na stronę banku. Zamiast tego, prosi o podanie loginu i hasła do konta na stronie Trustly!

Wiadomo, takim rzeczom trzeba ufać, ufać, i jeszcze raz sprawdzać.
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jeśli planujecie kupić jakąś grę z marketu przez PayPala, i doładowujecie PP, to uważajcie, bo do doładowania natychmiastowego zmienili dostawcę z BlueMedia na bodajże Trustly, i teraz system nie przekierowuje już na stronę banku. Zamiast tego, prosi o podanie loginu i hasła do konta na stronie Trustly!

Wiadomo, takim rzeczom trzeba ufać, ufać, i jeszcze raz sprawdzać.
Dzieki dobrze wiedziec
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Komedia... Czytam i oczom nie wierzę. Czas chyba odpiąć kredytówkę od paypala.
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
o tym samym w pierwszej chwili pomyslałem.
ale nic na szybko, możliwe że się wycofają, i coś z tym zrobią pod wpływem negatywnej reakcji i opinii.

swoją drogą ta fraza jest świetna: "ufać, ufać, i jeszcze raz sprawdzać".
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Niech lepiej nie szaleją bo większość transakcji robię za pomocą PP (pomijając allegro) a mają monopol jak by na to nie patrzeć.
Nawet na takim PSN czy XBL nie podaje się danych logowania więc to co oni robią to jakiś przekręt.
 

ArassPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ale taki nawyk do nie podawania danych jest TYLKO u nas. W Europie Zachodniej czy w USA to jest już standardem podawanie danych firmom trzecim. W Niemczech najpopularniejszy to sofort.com. Co ciekawe KNF ciągle podaje, ba w umowach bankowych chyba również też jest, aby nie podawać danych logowanie innym podmiotom.
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
wszystko to jest właśnie opisane w linku, który podałem. sam art, jak i komentarze ogarniętych userów. kawał dobrej lektury.

edit:
to było wiadome, że będzie to oprotestowane. pierwsze banki blokuja paypala. :D

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/najwieksze-banki-zaczynaja-blokowac-korzystanie-z-uslugi-trustly/

brawo oni!
 
Ostatnia edycja:

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ale to tylko jak się użyje linku z doładowaniem błyskawicznym.
Normalnie można po staremu doładować. A jak się ktoś spieszy to w banku jest opcja błyskawicznego przelewu.
 

raggatwins

Użytkownik
Użytkownik
Ale to tylko jak się użyje linku z doładowaniem błyskawicznym.
Normalnie można po staremu doładować. A jak się ktoś spieszy to w banku jest opcja błyskawicznego przelewu.
opcja przelewu błyskawicznego w banku nie zadziała bo bank odbiorcy - Danske Bank, nie jest uczestnikiem w takich przelewach, ani w przelewach realizowanych przez Blue Media, ani przez KIR.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Chyba czas zrezygnować z paypala. Już dawno nie podobał mi się kierunek w którym idzie ta firma.

Ale taki nawyk do nie podawania danych jest TYLKO u nas. W Europie Zachodniej czy w USA to jest już standardem podawanie danych firmom trzecim. W Niemczech najpopularniejszy to sofort.com
A tłumaczenie, że w niemczech czy USA jest to praktyka znana i lubiana, to żadne tłumaczenie. Jak chcesz, to udostępniaj jeden z drugim swoje dane - tylko nie płacz później, jak ktoś te dane po drodze gwizdnie i wyczyści ci konto.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dobrze, że już dawno nic paypalem nie kupowałam, aczkolwiek szkoda, że tak spartolili sprawę. Latami było dobrze, a nagle zmienili kierunek..strzał w stopę. Mam nadzieję, że się w porę ogarną i zmienią to na tak jak było ;)
 

Cyga0000

Użytkownik
Użytkownik
Będę po prostu używał zwykłych doładowań.
 

ArassPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chyba czas zrezygnować z paypala. Już dawno nie podobał mi się kierunek w którym idzie ta firma.



A tłumaczenie, że w niemczech czy USA jest to praktyka znana i lubiana, to żadne tłumaczenie. Jak chcesz, to udostępniaj jeden z drugim swoje dane - tylko nie płacz później, jak ktoś te dane po drodze gwizdnie i wyczyści ci konto.
Kolego kłania się czytanie ze zrozumieniem. Podałem informację jak to się odbywa u innych a nie każę kupować, a raczej doładowywać błyskawicznie paypala, ba sam tego już robić nie będę. Dodam jeszcze że paypal to marka międzynarodowa i nie będą się oni kierować czy w Polsce się to przyjmie czynie, zbyt mały udział w tym rynku.
 

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
opcja przelewu błyskawicznego w banku nie zadziała bo bank odbiorcy - Danske Bank, nie jest uczestnikiem w takich przelewach, ani w przelewach realizowanych przez Blue Media, ani przez KIR.
Wedle informacji na ich stronach obsługują SORBNET pomiędzy 7 a 18.
No i nadal pozostają przelewy zwykłe. Płacąc kartą przez PP też nie widzę problemów.
Fakt, że lekko pojechali z udostępnianiem danych, ale żeby brak tego kanału jakoś specjalnie coś utrudniał to nie zauważyłem.
 

raggatwins

Użytkownik
Użytkownik
Sorbnet tak, ale to co innego co przelew błyskawiczny no i tez więcej kosztuje.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Kolego kłania się czytanie ze zrozumieniem.
I vice versa - proszę wskaż w którym momencie wypowiedź była skierowana bezpośrednio do Ciebie. Wypowiedź "Jak chcesz, to udostępniaj jeden z drugim swoje dane" nie wskazuje bezpośrednio na Ciebie, a na ogół ludzi sympatyzujących z tym sposobem płatności. Do twojego cytatu odniosłem się, żeby zachować ciąg logiczny wypowiedzi.
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Powoli banki blokują paypala ! Bluemedia było dobre , teraz jakieś hererzje porobili i chcą od nas hasła i loginy :/
 

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sorbnet tak, ale to co innego co przelew błyskawiczny no i tez więcej kosztuje.
Jak co innego? To, że jakieś banki mogą oferować co innego to nie ma znaczenia. Piszemy o standardach a póki co innego rozwiązania nie ma.
A jak się chce tanio i szybko to wystarczy założyć konto w każdym banku :)
 

pomor1973

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Po zmianach spróbowałem i doładowałem 25zł na konto Paypala w ramach testu(kupuję giftcart na stronie microsoftu aby doładować amerykański profil na x360). Wynik testu jest taki: kasa dotarła do Paypal, ale na drugi dzień bank PKOBP zablokował mi dostęp do konta :(. Niestety wiązało się to z nadaniem nowego hasła i wiszeniu przez 20min na infolinii i weryfikacji danych. Wnioski nigdy więcej przelewów błyskawicznych przez jakieś "Trustly" , z Blumedia nie było nigdy żadnych problemów, pozostaje przelew zwykły. Co do konta bankowego nic nie zginęło zresztą to takie dodatkowe konto (na zakupy internetowe) i nie mam tam głównych środków. Mam nadzieję że Paypal wycofa się z tego systemu , a jak nie to zwykły przelew lub trzeba będzie poszukać zamiennika i bye bye Paypal.
 

Do góry Bottom