kupno xbox one jakiego wybrać

KOMAR77

Banned
Użytkownik
Świeżak
Witam wszystkich zamierzam kupić xbox one jest ich kilka na rynku począwszy od kwoty 700 zł aż do 1600 zł. Różnią się z tego co zauważyłem na pewno grami w zestawie oraz pamięcią jedne mają 8 GB a inne 16 GB. Pisze ponieważ ta konsola ma być dla mnie jak i dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej konsoli. Syn na pewno chce grać w Fortnite i ta gra jest w zestawie. Proszę o pomoc co wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie
 

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Wybrałeś w sumie jeden z gorszych momentów na zakup - na jesień wyjdzie na rynek nowa generacja konsol Xbox Series X. Zdecydowanie mocniejsze, szybsze z nowymi możliwościami technicznymi i na pewno będą najlepszym zakupem dla kogoś komu na kasie specjalnie nie zależy (pewnie około 2500zł). W związku z tym pewnie obecne generacje jeszcze bardziej stanieją w stosunku do tego co dzieje się teraz.

A jeśli chodzi o zakup na dzień dzisiejszy - najpierw trzeba sprawdzić czym dysponujesz - czy masz dobry tv 4k czy tylko HD bo w sumie jest to jedna z ważniejszych kwestii przy zakupie. Owszem Xbox One X jest nieco szybszy ma więcej pamięci i teraflopów ale przy tv HD i ustawieniu 1080p nie będzie zauważalnej różnicy. Jedyne co będzie lepsze to prędkości wczytywania gier i przerywników w grach (ale czy to warte dopłacania?).
Druga sprawa to kwestia gier cyfrowych lub płyty. Jest wersja konsoli Xbox One S która nie ma obsługi płyt więc pozostają tylko wersje cyfrowe - ale konsola jest tańsza i obecnie w promocji można ją nową kupić już za 600zł. Odpada niestety możliwość oglądania blueray itp.

Każdy musi zadać sobie to pytanie samodzielnie i przecedzić co mu potrzebne a co jest zbędne. Ja mam One S i na razie mi to wystarczy i na pewno zmianę zrobię na Series X ale w momencie jak trochę stanieje. Gdybym miał teraz kupować i nie miał TV 4K to brałbym One S albo z drugiej ręki albo ostatecznie coś w promocjach za max 800zł. Xbox One X obecnie przy wychodzących niebawem Sieries X chyba nie ma sensu.
 

Resident

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam wszystkich zamierzam kupić xbox one jest ich kilka na rynku począwszy od kwoty 700 zł aż do 1600 zł. Różnią się z tego co zauważyłem na pewno grami w zestawie oraz pamięcią jedne mają 8 GB a inne 16 GB. Pisze ponieważ ta konsola ma być dla mnie jak i dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej konsoli. Syn na pewno chce grać w Fortnite i ta gra jest w zestawie. Proszę o pomoc co wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie
Masz TV 4K? Zależy ci na jak najwyższej jakości wizualnej? Jeśli tak, to kup Xbox One X. Koszt około 1300 zł.
Jeśli nie masz TV 4K, to możesz zaoszczędzić i kupić Xbox One S. Koszt około 900 zł.
Uważaj na wersję Xbox One S all digital - to jest konsola bez napędu Blu-Ray. Koszt około 700 zł. Nie będziesz mógł używać gier na płytach. I nie nada się do oglądania filmów z Blu-Ray/DVD.
Na wszystkie konsole Xbox gry są takie same, tylko na X wyglądają lepiej, szczególnie te ulepszone (X enhanced).
Fortnite jest grą free-to-play, więc niezależnie jaką konsolę kupisz (z jakimi grami) - Fortnite sobie ściągniesz. Zapewne konsola z Fortnite daje jakieś dodatki do gry - V-dolce, skórki, itp.
Możesz rozważyć zakup drugiego pada, żeby pograć wspólnie z synem w gry które na to pozwalają.
 
Ostatnia edycja:

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
@MirBarPL świetnie sprawę wyjaśnił, ale może coś dodam od siebie.

Fortnite to darmowa gra, jedyne co się dokupuje to rozmaite Przepustki Sezonowe i dodatki, ale zasadniczo jest to free-to-play. Jest takich mnóstwo na rynku obecnie. W grach sieciowych bardziej martwiłbym się o jakość internetu niż konsoli.
Na gry w zestawie nie patrz, bo w tej chwili dla każdego użytkownika Xboxa podstawą jest Game Pass Ultimate, czyli Xbox Live (pozwalający na sieciową rozgrywkę) + Game Pass (subskrypcja dająca dostęp do ponad setki gier), którą to nowi użytkownicy są w stanie zakupić za grosze.
Podstawą jest budżet. Jeśli jest przyjmijmy 1000zł, to X1X nie kupisz. Jeszcze jakiś czas temu było możliwe dostać X1X za jakieś 1200 zł, ale teraz sprzedaż konsol jak i ceny skoczyły w kosmos.
Podejrzewam, że najlepszy czas na zakup przyjdzie z końcem lata, początkiem jesieni. Jeśli nie będzie obsuwy z nową generacją, to cena X1X powinna spaść poniżej 1000 zł.
Nie przeceniałbym wpływu telewizora na wybór konsoli. 4 lata grałem na moim X1X podpiętym do FullHD i żyję. :smuggrin:

Osobiście uważam, że najlepszy współczynnik ceny do jakości daje mimo wszystko Xbox One X. Jest to w tej chwili najpotężniejsza konsola na rynku za naprawdę przystępną cenę. Ludzie potrafią dać 2, 3 razy tyle za nowy telefon.
Jednakże dla samego Fortnita brałbym w tej chwili używanego, z pewnego źródła Xbox One S. Tak zrobił mój brat, gramy razem w Warzone, Apexa bez najmniejszych problemów.
 

Resident

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie przeceniałbym wpływu telewizora na wybór konsoli. 4 lata grałem na moim X1X podpiętym do FullHD i żyję. :smuggrin:
Grałeś 4 lata na konsoli, która istnieje na rynku 2,5 roku? :oops:
 

KOMAR77

Banned
Użytkownik
Świeżak
Witam panowie więc tak mam telewizor 65 cali 4k tak więc konsola mogła by już obsługiwać ten system i dodatkowo myślę że powinna mieć też możliwość czytania płyt. Więc na to na razie bym stawiał. Dodatkowo nie zależy mi za bardzo na czasie ponieważ teraz jeszcze wykorzystujemy konsolę XBOX 360 i PS3. Więc mogę poczekać do premiery X a wtedy pozostałe konsole trochę stanieją. Widzę z odpowiedzi że powinienem w takim razie wybrać xbox one s z czytnikiem płyt.
 

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam panowie więc tak mam telewizor 65 cali 4k tak więc konsola mogła by już obsługiwać ten system i dodatkowo myślę że powinna mieć też możliwość czytania płyt. Więc na to na razie bym stawiał. Dodatkowo nie zależy mi za bardzo na czasie ponieważ teraz jeszcze wykorzystujemy konsolę XBOX 360 i PS3. Więc mogę poczekać do premiery X a wtedy pozostałe konsole trochę stanieją. Widzę z odpowiedzi że powinienem w takim razie wybrać xbox one s z czytnikiem płyt.
Jeszcze pozostaje kwestia twojego budżetu.
Jeśli chcesz wydać jakąś kasę i chcesz przeskoku na lepszą jakość już teraz (x360 i ps3 - bez jajec na 4k?) to bierz xbox one x - minie rok od premiery nowej konsoli, będzie tańsza w rozsądniejszej cenie to sobie zmienisz.
Jak ci nie przeszkadza jakość ta co masz teraz (chociaż i gier nie masz wszystkich) to zostań na tym co masz - do jesieni nie daleko.
Ja bym wybrał na twoim miejscu kompromis. Obecnie XOS z drugiej ręki i badanie rynku po premierze nowej generacji.
Sam musisz sobie odpowiedzieć na to masz kasę...
 

KOMAR77

Banned
Użytkownik
Świeżak
budżet na tą chwile to coś koło 1200 żł nie duży. zawsze coś można dołożyć.
 

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
budżet na tą chwile to coś koło 1200 żł nie duży. zawsze coś można dołożyć.
Jak masz tyle kasy do wydania to szukaj spokojnie xbox one x - myślę że na promocjach kupisz, przy tv4k będziesz bardzo zadowolony.

Ale :) będzie Ci szkoda sprzedać i kupować nowa generację więc ja mimo wszystko wziąłbym one s - resztę kasy zamroził na premierę nowej albo kupił gry :)
 

KOMAR77

Banned
Użytkownik
Świeżak
Panowie a może ktoś wie gdzie można kupić z pewnego źródła takiego xboxa? w rozsądnej cenie.
 

Resident

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Panowie a może ktoś wie gdzie można kupić z pewnego źródła takiego xboxa? w rozsądnej cenie.
Przeglądaj poniższe strony:
 
Ostatnia edycja:

kevin1690

Świeżak
Świeżak
Jeśli masz 1200zl to może poszukaj xbox one x na zagranicznych stronach typu Amazon. Powinno coś się znaleźć. Tutaj na przykład znalazłem taką ofertę.
Xbox one x
Sklep sprawdzony często tam kupuje. Jednak to sklep szwedzki. Nie wiem czy wysyłają za granicę, zwłaszcza teraz.
 

Do góry Bottom