Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

wisniajp

Użytkownik
Użytkownik
Witam.

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Nie jestem zbyt obeznany w tematyce konsoli, ale planuje kupić XBoxa 360. W związku z tym mam pare pytań. Wiem, że niektóre pojawiały się już na tym forum, ale na większość pytań nie było odpowiedzi, lub odpowiedzi były typu: "Kup Elite, jest mega super itd.". Dlatego chciałbym zebrać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania w tym topicu.

1. Czy wersja Arcade ma nowe chłodzenie oraz procesor 65 nm ?
2. Czy we wszystkie gry można grać bez dysku twardego (interesuje mnie głównie GTA 4) ?
3. Czy memorka dołączana do Arcade (256 MB) wystarczy do grania Single (jeżeli odpowiedź na poprzednie pytanie będzie pozytywna) ?
4. Czy jest możliwy flash dowolnego napędu w XBox'ie bez utraty gwarancji ? Jeżeli tak, to na jak to działa ?
5. Jaką przeróbke najlepiej wybrać jeżeli nie ma zamiaru się grać w Multiplayer ?
6. Jakie są funkcje HDD oprócz zapisywania savów ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Poszukał byś to byś znalazł odpowiedzi ale:

1. TAK
2. Na X360 Praktycznie wszystkie, jak chcesz zagrać w gry z XBOX'a (1) to musisz mieć HDD
3. Tak wystarcza
4. TAK i NIE , Można niby nie uszkodzić plony ale jest szansa że Microsoft nie uzna gwarancje, a więc ruletka :p
5. Xtreme
6. Do ściągania Demówek i Gierek z XBOXLive , zapisywania muzyki, zdjęć, itp
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

2. Teoretycznie można, ale praktycznie to nie możliwe, bo za każdym razem rozpoczynasz od początku
3. Tylko do grania raczej starczy, ale dysk to większy komfort moim zdaniem ;)
4. Niby jest, to zależy od flashującego jak on to zrobi.
6. Możesz mieć filmiki, muze, trailery, dema.
 

wisniajp

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Czyli w GTA 4 spokojnie będę mógł sobie pograć na memorce 256 MB (i oczywiście zapisywać stany gry) ? Słyszałem jeszcze opinie, że mając HDD gry chodzą szybciej. Czy to prawda ?
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Do GTA 4 Starczy na pewno ale jak wyjdą dodatki do gry [oczywiście płatne] na Marketplace to niestety potrzebny będzie dysk żeby te ów dodatki pobrać !


Jak masz HDD to nieznacznie gry szybciej się wczytują, ale to w okolicach 1-3 sek - na dysku zapisują się pliki więc za każdym razem konsola nie musi ich szukać na DVD
 

wisniajp

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Erno napisał:
Do GTA 4 Starczy na pewno ale jak wyjdą dodatki do gry [oczywiście płatne] na Marketplace to niestety potrzebny będzie dysk żeby te ów dodatki pobrać !
Podejrzewam, że do czasu wyjścia dodatków HDD bym sobie dokupił (o ile kupię Arcade). A jeżeli miałbym sflashowany napęd i chciał pobrać te dodatki to załapałbym bana (przyjmując, że mam zwykły Xtreme) ?
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Za korzystanie z Marketplace (Pobieranie Dem, Filmów ...) rzadko dostaje się Bany, ale można dostać :p

Już lepiej mieć iXtreme 1.4 niż zwykłego Xtreme

Dysk (20GB) bez problemu dokupisz na allegro za 190 - 230 zł

Moim zdaniem lepiej kupić Arcade bez dysku niż Premium 90nm
 

wisniajp

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Erno napisał:
Za korzystanie z Marketplace (Pobieranie Dem, Filmów ...) rzadko dostaje się Bany, ale można dostać :p

Już lepiej mieć iExtreme

Dysk (20GB) bez problemu dokupisz na allegro za 190 - 230 zł

Moim zdaniem lepiej kupić Arcade bez dysku niż Premium 90nm
No po informacjach od Ciebie stwierdziłem, że chyba tak zrobię. Premiuma bym kupował tylko 65nm. A za tą kase wolę sobie dokupić kabel VGA do monitora i drugiego pada (dla brata). A wiesz może jak z dostępnością Arcade. Byłem u mnie w Opolu w MM i w Realu i były Core i Premiumy (nie wiem jaka wersja) ?
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Teraz nie wiem, jak ja kupowałem w Styczniu to w ogóle nie mogłem najechać Arcade w końcu znalazłem na allegro - zapłaciłem 999zł z przesyłką kurierską.

Z Konsolki zadowolony jestem ;D
 

wisniajp

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Jeszcze takie jedno pytanko. Po przeróbce tracę niestety gwarancję. W przypadku awarii, np. RoD ile będzie kosztować mnie naprawa? Chyba, że znacie jakieś inne sposoby ? :D
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Jak masz roda to są różne metody

- Towel Trick, Heat Gun Trick, Przyklejanie gumki - myszki do Pamięci GPU,

Jednak ja rade oddac do serwisu !

Na allegro są oferty napraw po RoD - ok 200zł ale można trafić taniej
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Towel trick i Heat Gun to tylko pogarszanie stanu konsoli... Nawet nie probujcie bo to sie zle skonczy dla was jak i waszego portfela. Nie wiem jak jest z gumkami... wydaje sie byc wiarygodne
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Gumki raz pomogą raz nie ale pewne jest to, że jest 0% uszczerbku na zdrowiu konsoli w przeciwieństwie to towela i heat guna.
 

wisniajp

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

A jak teraz z awaryjnością XBoxa 360 ? Chodzi mi o te wersje z poprawionym chłodzeniem itd., bo napewno kupuję wersję Arcade.

P.S

Czy w wersji Arcade są montowane już zasilacze 175W ?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

tak montowane są 175 a raczej dołączane, a co do awaryjności to są na pewno mnie awaryjne, mniejszy rozmiar, mniejsze napięcie, mniej grzania.
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

spike200, no tak mniej grzania ale wokół CPU, a co z GPU? I tu właśnie jest pies pogrzebany bo to najczęściej się GPU odrywał i sygnalizowało ROD.

PS. Możesz mieć konsole 90nm i będzie działać np. mój kumpel konsola od 2 lat i jak na razie 0 zawiech, to nie ma znaczenia czy masz 65nm (CPU) czy 90nm(CPU) bo i tak nadal masz GPU (90nm) jedynie co pomogło w zwalczeniu awaryjności Xboxa to wymiana chłodzenia i dołożenie jeszcze jednego radiatora :)

PS2. tylko za prąd mniej zabulisz jak będziesz miał FALCON (175W) :p
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Jak masz te CPU 65 nm to nizsza temp. W całej konsoli no i tez przez te radiatory. Przez cos chyba musi być ta mniejsza awaryjność ;)
 

wisniajp

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Przeglądając jakieś strony i fora dot. XBox'a 360 spotkałem się z wypowiedziami, że do niektórych gier (tytułów nie pamiętam) potrzebny jest HDD. Czy to prawda ? :|
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Wiśnia napisał:
Witam.
2. Czy we wszystkie gry można grać bez dysku twardego (interesuje mnie głównie GTA 4) ?
Już się przecież o to pytałeś !

NIE nie ma gier które wymagają HDD, jedynie nie wiem jak jest z dodatkiem do oliwiona bo nie wiem czy przypadkiem nie trzeba go na dysk instalować.

Microsoft wspomniało że do planowanych gier (głownie MMO) dysk będzie wymagany - ale tych gier zarazie nie ma !
 

Mr.Hankey

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Kupno XBoxa 360 - pare pytań.

Czy w wersji Premium HDMI znajduje się kabel HDMI czy tylko konsola z takim wyjściem i kabel trzeba dokupic osobno?
 

Do góry Bottom