• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Kupowanie gier przez Live

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
Witam. Mam profil Live w USA.Ccciałbym kupić Alan Wake,który kostztuje 30 dolarów,tylko że napisane jest, że cena nie zawiera podatku.Jaka to kwota jest,jeśli chodzi o gry?bo nie wiem czy opłaca się kupować.Prosiłbym osoby które kupowały gry przez Liva w USA pomogły i wyjaśniły jak to dokładnie wychodzi:)dzięki z góry!

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
no właśnie,jak się upewnic?grę będe kupował za dolary,tzn sytuacja jest troche bardziej skomoplikowana:)
jesyem w norwegii teraz i kupilem sobie x boxa.pierwszy darmowy profil zarejestrowałem na PL.skończył mi sie i zarejestrowałem drugi na USA.w norwegii gry są mega drogie,dlatego chcialbym przez live kupować,tutaj alan wake ok 250 zł kosztuje:/ jak sprawdzić z tą blokadą?i czy jak jestem w norwegii jakiś inny podatek mi doliczą do tego?ktoś może się orientuje??

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Nie ma blokady regionalnej na Alan Wake :) Gry najlepiej kupować za punkty, taniej wychodzi :)

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
a jak jest z innymi grami?np gta 4 czy red dead redemption?i czy ten podatek zawsze jest taki sam,tzn te 23 procent?i a propo punktów,każdą grę można za nie kupić tak?jest to dużo bardziej opłacalne?

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Tak punkty sa oplacalne zwlaszcza te z allegro, wpisz w wyszukiwarce allegro 6000 points to bedziesz wiedzial o czym mowie
Co do podatku to zalezy jaki jest w norwegi na gry i czy bedziesz placil polska karta czy norweska, jak polska to placisz 23% vat ale po przeliczeniu przez bank na zlotowki co tez tanie moze nie byc

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
heh:)dzieki za info.w takim razie musze kupić punkty.Tylko czy jak kupie je teraz na to konto USA to czy będą one aktywne na innych kontach?i czy mają jakąś ważność?

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
czyli tak: Kupuję te pkt z alegro,musze je wydać szybko, ściagnąc ile sie da i wwyalić to konto i będę miał gry na swoim normalnym koncie tak?jest jakieś ryzyko związane z kupowaniem tych pkt z allegro?tzn tych 6000 za 54 zł,bo to jakoś diabelnie tanio jest...

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Jedyne ryzyko to to ze musisz w ciagu 24godzin kupic gry ale nie musisz ich pobierac w ciagu tego czasu, pozniej nawet jak ci znikna resztki punktow np 200pkt to nie ma to znaczenia gry sa juz twoje, konto mozesz wywalic z konsoli lub nie ale trzymaj jego dane i zmien haslo maila i xboxlive (chyba nawet te hasla sa polaczone) bo pozniej zeby np pobrac gre ponownie bedziesz potrzebowal tego konta

A punkty sa tanie bo sa zakupywane z skanowanych kart kredytowych, bana za to nie dostaniesz, kont tez nie kasuja ani blokuja, przynajmniej na forum nikt o tym nie pisal

adeer82

Świeżak
Świeżak
A co się stanie jeśli kupię grę przez XBL i po ściągnięciu gry na dysk ten psuje się .
Czy moge kupując nowy dysk sciagnac te gre ponownie bez opłat?

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
barman_2000 jak widzisz chce on kupić konto, więc po co tak piszesz? Jak padnie ci kiedyś dysk konto przepadnie to gra też. Inne ryzyko o czym nie wspomnieli koledzy to ban na konsolę lub twoje główne konto xbox live.

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A co się stanie jeśli kupię grę przez XBL i po ściągnięciu gry na dysk ten psuje się .
Czy moge kupując nowy dysk sciagnac te gre ponownie bez opłat?
Jeśli ściągasz poprzez konto XBL to tak można to odzyskać. Nawet po zmianie konsoli można to odzyskać :)
wystarczy przywrócić profil z XBL na nowy dysk/konsole i wejść w zakładkę już nie pamiętam nazwy, ale jest lista wszystkiego co się ściągło i można to pobrać jeszcze raz. Odzyskałem tak min. dodatki do Cod'a

Vish

Użytkownik
Użytkownik
Przy kupnie profilu US z punktami na Allegro mozesz dostac bana, czy to na konto, ktorym potem bedziesz uzywal tych gier, czy to juz na konsole, ktora pobrala tamten profil.

Albo i na to i na to, w zaleznosci od tego jak Microsoft sobie Ciebie wpisze w baze danych do zbanowania.

Jesli chcesz kupic gre za dolary.. byles w stanie dodac polska karte kredytowa do konta US? Czy mowisz o PayPal?

No i pytanie co z pobraniem gry jesli robisz to poprzez polskie IP...

Piotrek ELO

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli chodzi o te IP to niektóre gry tej blokady nie mają jak choćby Alan Wake a nie które już ją posiadają . A jak Ci bardzo zależy na pobraniu danej gry z blokadą zostaje VPN.

Do góry