Kupowanie gier przez Live

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
Witam. Mam profil Live w USA.Ccciałbym kupić Alan Wake,który kostztuje 30 dolarów,tylko że napisane jest, że cena nie zawiera podatku.Jaka to kwota jest,jeśli chodzi o gry?bo nie wiem czy opłaca się kupować.Prosiłbym osoby które kupowały gry przez Liva w USA pomogły i wyjaśniły jak to dokładnie wychodzi:)dzięki z góry!
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Jak bedziesz kupowal te gre za punkty czy dolary ?
Jak za punkty to nie ma to znaczenia, jak za dolary to w polsce na gry masz 23% vat wiec tyle doliczasz do ceny w PLN

Nawiasem mowiac alan wake jest tez na polskim live
 

proudtobepol

Świeżak
Świeżak
upewnij sie ze nie bedzie pozniej problemow z blokada regionalna!
 

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
no właśnie,jak się upewnic?grę będe kupował za dolary,tzn sytuacja jest troche bardziej skomoplikowana:)
jesyem w norwegii teraz i kupilem sobie x boxa.pierwszy darmowy profil zarejestrowałem na PL.skończył mi sie i zarejestrowałem drugi na USA.w norwegii gry są mega drogie,dlatego chcialbym przez live kupować,tutaj alan wake ok 250 zł kosztuje:/ jak sprawdzić z tą blokadą?i czy jak jestem w norwegii jakiś inny podatek mi doliczą do tego?ktoś może się orientuje??
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Nie ma blokady regionalnej na Alan Wake :) Gry najlepiej kupować za punkty, taniej wychodzi :)
 

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
a jak jest z innymi grami?np gta 4 czy red dead redemption?i czy ten podatek zawsze jest taki sam,tzn te 23 procent?i a propo punktów,każdą grę można za nie kupić tak?jest to dużo bardziej opłacalne?
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Tak punkty sa oplacalne zwlaszcza te z allegro, wpisz w wyszukiwarce allegro 6000 points to bedziesz wiedzial o czym mowie
Co do podatku to zalezy jaki jest w norwegi na gry i czy bedziesz placil polska karta czy norweska, jak polska to placisz 23% vat ale po przeliczeniu przez bank na zlotowki co tez tanie moze nie byc
 

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
heh:)dzieki za info.w takim razie musze kupić punkty.Tylko czy jak kupie je teraz na to konto USA to czy będą one aktywne na innych kontach?i czy mają jakąś ważność?
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Tanie punkty z allegro trzeba szybko wydac, gry sa wazne na wszystkich profilach w konsoli ale pobierac te gry mozesz tylko z konta ktore zakupiles wiec po wydaniu punktow radze zmienic haselko i trzymac dane do konta
 

efjot_ep

Świeżak
Świeżak
czyli tak: Kupuję te pkt z alegro,musze je wydać szybko, ściagnąc ile sie da i wwyalić to konto i będę miał gry na swoim normalnym koncie tak?jest jakieś ryzyko związane z kupowaniem tych pkt z allegro?tzn tych 6000 za 54 zł,bo to jakoś diabelnie tanio jest...
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Jedyne ryzyko to to ze musisz w ciagu 24godzin kupic gry ale nie musisz ich pobierac w ciagu tego czasu, pozniej nawet jak ci znikna resztki punktow np 200pkt to nie ma to znaczenia gry sa juz twoje, konto mozesz wywalic z konsoli lub nie ale trzymaj jego dane i zmien haslo maila i xboxlive (chyba nawet te hasla sa polaczone) bo pozniej zeby np pobrac gre ponownie bedziesz potrzebowal tego konta

A punkty sa tanie bo sa zakupywane z skanowanych kart kredytowych, bana za to nie dostaniesz, kont tez nie kasuja ani blokuja, przynajmniej na forum nikt o tym nie pisal
 

adeer82

Świeżak
Świeżak
A co się stanie jeśli kupię grę przez XBL i po ściągnięciu gry na dysk ten psuje się .
Czy moge kupując nowy dysk sciagnac te gre ponownie bez opłat?
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
jezeli sciagniesz ja na swoim profilu to tak
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
barman_2000 jak widzisz chce on kupić konto, więc po co tak piszesz? Jak padnie ci kiedyś dysk konto przepadnie to gra też. Inne ryzyko o czym nie wspomnieli koledzy to ban na konsolę lub twoje główne konto xbox live.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
czytasz ze zrozumieniem o co sie pytal kolega POST wyzej niz moj?? jesli kupie GRE a nie KONTO wiec moze przeczytaj zanim zaczniesz swoje madrosci prawic
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A co się stanie jeśli kupię grę przez XBL i po ściągnięciu gry na dysk ten psuje się .
Czy moge kupując nowy dysk sciagnac te gre ponownie bez opłat?
Jeśli ściągasz poprzez konto XBL to tak można to odzyskać. Nawet po zmianie konsoli można to odzyskać :)
wystarczy przywrócić profil z XBL na nowy dysk/konsole i wejść w zakładkę już nie pamiętam nazwy, ale jest lista wszystkiego co się ściągło i można to pobrać jeszcze raz. Odzyskałem tak min. dodatki do Cod'a
 

Vish

Użytkownik
Użytkownik
Przy kupnie profilu US z punktami na Allegro mozesz dostac bana, czy to na konto, ktorym potem bedziesz uzywal tych gier, czy to juz na konsole, ktora pobrala tamten profil.

Albo i na to i na to, w zaleznosci od tego jak Microsoft sobie Ciebie wpisze w baze danych do zbanowania.



Jesli chcesz kupic gre za dolary.. byles w stanie dodac polska karte kredytowa do konta US? Czy mowisz o PayPal?

No i pytanie co z pobraniem gry jesli robisz to poprzez polskie IP...
 

Piotrek ELO

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli chodzi o te IP to niektóre gry tej blokady nie mają jak choćby Alan Wake a nie które już ją posiadają . A jak Ci bardzo zależy na pobraniu danej gry z blokadą zostaje VPN.
 

Do góry Bottom